Jihoafrická republika - Poznávací zájezd - Hurá na safari do Krugeru - Cesty za zážitky

Jihoafrická republika - Poznávací zájezd - Hurá na safari do Krugeru

Pojeďte s námi na týdenní safari dobrodružství do Jihoafrické republiky. Pokud je to vaše první cesta do Jižní Afriky, budete se chtít vrátit. Okusíte to, co dělá Afriku Afrikou a proč se sem tak rádi vracíme.Během několika dní ...

n/a 0°C

Powered by WeatherAPI.com

DOVOLENÁ ŠITÁ NA MÍRU

S NÁMI JSTE VIP

24/7

ČEŠTÍ PRŮVODCI

OSOBNÍ KONZULTANTI

POBOČKA V PRAZE

PORADÍME VÁM, DESTINACE ZNÁME

Jihoafrická republika - Poznávací zájezd - Hurá na safari do Krugeru

Jihoafrická republika

Pojeďte s námi na týdenní safari dobrodružství do Jihoafrické republiky. Pokud je to vaše první cesta do Jižní Afriky, budete se chtít vrátit. Okusíte to, co dělá Afriku Afrikou a proč se sem tak rádi vracíme.


Během několika dní prožijete pocitově měsíc. Zažijete spoustu různorodých zážitků - pěší safari v soukromé rezervaci, safari ve voze 4x4, nádhernou a scénickou Panorama Route s třetím největším kaňonem na světě, strávíte celý den na safari v Krugerově NP… k tomu pikniky, grilování a spousta zábavy. 


Zájezd do Jižní Afriky od 2 osob s anglicky mluvícím průvodcem.


| NP Kruger | Panorama Route | Blyde River Canyon - Three rondavels | Bourke’s Luck Potholes | God’s window | Dullstroom |


od 59 700
Zájezd na míru

Zajišťujeme individuální i skupinové zájezdy na míru s VIP přístupem ke všem klientům.

Poptat +420 739 481 111
Recenze
Lukáš L.

Dobrý den, chtěl bych vám moc poděkovat za váš servis a za dovolenou celkem. Privat Safari v Masai Mara i Amboseli - Oba průvodci byli velice milí a dokázali nám ukázat někdy i z 1-2 metrů kompletní nabídku všech zvířat obou parků, 1-2 měsíční mláďata slonů a lvů ze 2 metrů byla neuvěřitelná. bytování v Sarova Mara - I díky ubytování v klubových pokojích byl zážitek povznesen na úroveň, že jsme měli chvilkama pocit přenosu v čase do koloniálních dob staré Anglie (děkujeme za tento upgrade). Máme za sebou skutečně mnoho cest do zahraničí, takže máme s čím srovnávat. Ještě jednou vám děkuji za úžasný zážitek. Určitě jsme s vámi neletěli naposledy.

Letecky
InformaceProgramDestinace

Program

1. den odlet z Prahy 

Odlet z Prahy nebo Vídně s přestupem do jihoafrického Johannesburgu.


2. den Vítejte v Jižní Africe - Johannesburg nebo buš?

Po příletu vás řidič odveze do lodže, kde si můžeme odpočinout. Vybrali jsme místo na okraji města uprostřed africké buše. Odpoledne můžete odpočívat na terase nebo si protáhnout nohy na tůře (sami nebo s průvodcem), vyrazit na horském kole (na pozemku je 50 km tras), dokonce si zarybařit nebo se vykoupat v bazénu (aktivity nejsou v ceně)… 


Zážitky:

- seznámení s buší


Stravování: snídaně v letadle


3. den Na safari do velkého Krugerova NP

Brzy ráno odjedeme z Johannesburgu směrem na východ do provincie Mpumalanga. Rychle opustíme nudnou a plochou krajinu kolem Johannesburgu a po rychlé dálnici se dostaneme do zvlněné a fotogenické krajiny. Sjedeme z dálnice, abychom projížděli krásnou krajinou kolem městečka Dullstroom - centra muškaření a rybaření. Zde se zastavíme na oběd (na vlastní náklady). Dullstroom je malé příjemné městečko s mnoha restauracemi a obchůdky. Pak už se přiblížíme k Dračím horám a budeme stoupat do výšek přes 2.000 m nad mořem a klesat průsmyky až sjedeme o 1.000 m níž na rovinatou krajinu u Krugerova národního parku. Ubytujeme se v soukromé safari rezervaci.

Zážitky:
- Příjemný Dullstroom
- Scénická krajina Dračích hor
- Ubytování v privátní rezervaci ve Velkém Krugerově parku


Stravování: snídaně - večeře


4. den Safari v soukromé rezervaci - hurá do buše

Naše první africké ráno v buši - vstaneme před svítáním, s východem slunce si dáme búrskou snídani - suchary a kafe… a vyrazíme na pěší safari - procházku buší s místním průvodcem. Budeme cítit vůni buše, slyšet tiché zvuky, které z auta nevnímáte, budeme pozorovat drobný hmyz a malé živočichy, stopovat ta zvířata, která neuvidíme, ale díky stopám víme, že tu jsou a oni vidí nás… 


Po pěším safari, které patří k nejsilnějším zážitkům na safari i v Africe, se vrátíme do lodže, kde bude připravený brunch. V lodži budeme mít čas vstřebávat ranní zážitky než vyrazíme na pravé safari v otevřeném voze 4x4. Odpoledne, kdy se bude pomalu ochlazovat, už budeme hledat velké kočky, slony, nosorožce, zebry, žirafy, antilopy, ptáky… V autě se budeme buší pohybovat až do setmění. Bude to první z mnoha našich safari zážitků. Za tmy se vrátíme do lodže na večeři. Kolem ohně si pak budeme vyprávět o dnešních “úlovcích”. V rezervaci žije celá velká pětka (lev, levhart, nosorožec, slon, buvol) a doufejme ve štěstí, že je objevíme. Safari je pokaždé jiné a vždy přináší překvapení… Večer si u rozdělaného ohně pod africkou oblohou budeme vyprávět příběhy a zážitky z dnešního dne.


Zážitky:

- ranní pěší safari
- odpolední safari v otevřeném voze 4x4
- zážitky v soukromé safari rezervaci


Stravování: snídaně - oběd - večeře


5. den Panorama Route - Blyde River Canyon, Krugerův národní park

Po snídani opustíme luxus soukromé lodže a vydáme se na Panorama Route. To je jedna z nejscéničtějších tras v Jižní Africe. Budeme obdivovat krásy kaňonu řeky Blyde (Blyde River Canyon), Bourke’s Luck Potholes a příběhy s tímto místem spojené. Výhledy z náhorní planiny do lowveldu patří mezi ty úchvatné výhledy, na které se nezapomíná. Z náhorní planiny u God’s Window vyhlédneme dolů do nekonečných plání provincie Mpumalanga. 

Odpoledne se ubytujeme v sousedství slavného Krugerova národního parku a začneme se těšit na další safari dobrodružství.


Zážitky:

- Panorama Route
- Blyde River Canyon - Three Rondawels
- God’s Window
- Bourke’s Luck Potholes
- Kowyns Pass


Stravování: snídaně - večeře


6. den Celodenní safari v Krugeru

Parkem budeme projíždět od brzkého rána až večerního zavření vstupních bran. Budeme mít nekonečně možností vidět spoustu zvířat a doufejme i ta, která se nám v minulých dnech skrývala. V Krugeru žijí, kromě Velké pětky (lev, levhart, buvol, nosorožec, slon) také krásné antilopy kudu, nyala, spoust zeber a žiraf… Během dne zastavíme na několika odpočívadlech, kde si protáhneme nohy a na některém z nich si dáme oběd (na vlastní náklady). Večer se vrátíme na večeři do naší lodže v Hazyview.


Zážitky:

- Celodenní safari v Krugerově národním parku


Stravování: snídaně - večeře.


7. den Odlet

Po klidné snídani sedneme zpět do našeho náklaďáku a vyrazíme zpět do Johannesburgu. Na letišti se rozloučíme s naším průvodcem a odbavíme se k letu domů…


Zážitky:

- krajina provincie Mpumalanga
- Long Tom pass


Stravování: snídaně


8. den Přílet do Prahy/Vídně

Zážitky, na které se můžete těšit

 • Procházky v přírodě a zážitek ze soukromé rezervace
 • Pěší safari v soukromé rezervaci
 • Safari v otevřeném 4x4 autě
 • Celodenní safari v Krugerově národním parku
 • Panorama Route
 • Blyde River Canyon - Three rondavels
 • Bourke’s Luck Potholes
 • God’s window
 • Dullstroom

Přehled programu

1. den Odlet do Johannesburgu

2. den Johannesburg - relax uprostřed přírody

3. den Poklidný Dullstroom, soukromá safari rezervace

4. den Safari v soukromé rezervaci - pěší i v autě 4x4

5. den Panorama Route - Blyde River Canyon

6. den Krugerův NP - celodenní safari

7. den Návrat do Johannesburgu a odlet

8. den Přílet do Prahy/Vídně

kompletní program
Cena zahrnuje

 • Letenku Praha/Vídeň - Johannesburg - Praha/Vídeň
 • Privátní transfer z letiště v Johannesburgu do lodže
 • 5x ubytování v pohodlných lodžích ve dvoulůžkových pokojích
 • Stravování dle programu (5x snídaně, 1x oběd, 4x večeře)
 • Veškerou dopravu pro Jižní Africe v expedičním autě
 • Kvalifikovaného anglicky hovořícího průvodce v Jižní Africe
 • Vstupy do všech rezervací a parků vč. konzervačních poplatků
 • Aktivity uvedené v programu

 - pěší safari

 - safari v otevřeném autě 4x4

 - Panorama Route - Blyde River Canyon, Bourke’s Luck Potholes, God’s window

 - Celodenní safari v Krugeru


Cena nezahrnuje

 • Zdravotní pojištění a připojištění
 • Osobní výdaje a spropitné

Jihoafrická republika

Jihoafrická republika (Jižní Afrika, JAR, Republika Jižní Afrika jak se jí také říká) patří k nejvyspělejším zemím afrického kontinentu. Svojí životní úrovní se nijak výrazně neliší od běžných evropských. Proti vyspělým zemím tu však najdete velké sociální rozdíly, které Jižní Afriku řadí mezi rozvojové země. Ti úspěšní žijí nádherný život na čistém vzduchu s kvalitním jídlem a skvělými službami lepšími než u nás. Bohužel ti méně úspěšní nedosáhnou na zdravotní péči a žijí často na hranici chudoby. I to je Jižní Afrika. I to je Afrika.


Velkým lákadlem pro návštěvníky jsou národní parky se safari a krásnou přírodou. JAR jich má celkem třináct - některé jsou státní, některé provinční a všechny “obalené” soukromými rezervacemi. Jedním ze zážitků, proč Jihoafrickou republiku navštívit při své dovolené, je safari s pozorování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Setkání s antilopami, savci a ptáky v nekonečné buši zažehne vaši lásku k Africe na celý život. Mezi nejznámější národní parky patří Kruger, Hluhluwe, Wilderness, Dračí hory, Blyde River Canyon a další. K nejčastěji navštěvovaným místům pak jednoznačně - Kapské Město - matka měst. Dovolená v Jižní Africe nabídne nesmírně barevnou škálu zážitků, které se zde dají provozovat - treky, horská kola, fotografování, safari, hory, pouště a polopouště. To vše doplněné o skvělé víno a dobré jídlo.


Vstupní formality

Ke vstupu na území JAR není potřeba vízum. Čechům stačí na pobyt kratší než 90 dnů platný cestovní pas. Občané Slovenska potřebují pro vstup do Jihoafrické republiky vízum, které si vyřizují na velvyslanectví Jižní Afriky ve Vídni.

Nezletilé osoby s sebou musí mít rodný list, resp. jeho úředně ověřenou a do angličtiny přeloženou kopii se jmény obou rodičů. Pokud s nezletilým cestuje jen jeden rodič, potřebuje k tomu písemný souhlas druhého rodiče v angličtině a kopii jeho cestovního dokladu.


Politické uspořádání

Jihoafrická republika je v současnosti parlamentní republika s prezidentem v čele. V současné době je nejsilnější politickou stranou Africký národní kongres.


Očkování a lékař

Pro zájezd do Jižní Afriky nejsou povinná žádná očkování. Na zvážení je očkování proti hepatitidě A a B (podle míst, kam cestujete) a v některých oblastech (sever, východ) v době dešťů doporučujeme antimalarika. Část Jihoafrické republiky je oficiálně malarickou oblastní. Riziko je malé a je na zvážení každého cestovatele. Lékařská péče je v JAR kvalitní a snadno dostupná.


Jazyk

Základním komunikačním jazykem je v Jihoafrické republice angličtina. Úředních jazyků je celkem jedenáct. Kromě angličtiny se hojně hovoří afrikánštinou, a dále černošskými jazyky jako isiZulu, isiNdebele, isiXhosa, Sependi, Sesotho, Setswana, siSwati, Tschivenda a Xitsonga…


Náboženství

Díky historickému kontextu je většina obyvatel Jihoafrické republiky křesťanského vyznání (68 %), zbývající část obyvatel uctívá původní kmenová náboženství (asi 29 %), zbytek pak tvoří muslimové (1,5 %) a hinduisté (1,4 %). Zbytek vyznává další náboženství.


Měna

Jihoafrická republika používá vlastní měnu - jihoafrický rand (označení ZAR). 1 ZAR = 100 centů. Na letišti nebo v bankách snadno vyměníte dolary a eura, bez problémů si ve městech vyberete peníze z bankomatu nebo zaplatíte kartou (mimo tržiště). Jeden ZAR odpovídá asi 1,8 Kč. Bankovní karty jsou široce přijímané prakticky ve všech obchodech a restauracích.


Důležitá telefonní čísla

Záchranná služba a hasiči v JAR mají číslo 10177, policie 10111, pomoci se dovoláte i na čísle 112. Informaci o jiných telefonních číslech získáte na 1023.


Let z Evropy

Z Prahy i Vídně se do Jižní Afriky dostanete za cca 14 - 17 hodin s jedním přestupem. Do Johannesburgu nebo Kapského létá několik leteckých společností. Dovolená v Jihoafrické republice tak začne snadno na palubě některé z leteckých společností létajících do Prahy/Vídně.


Časový posun

V období středoevropského času je v JAR posun +1 hodina, v době letního času není posun žádný.


Počasí

Jihoafrická republika má pro vaši dovolenou ideální počasí - většina území JAR leží v příjemném subtropickém pásmu. Lze to přirovnat k jižní Evropě. Při pobřeží je středozemské a ve vnitrozemí suché podnebí. Velké rozdíly jsou mezi teplotami v jihozápadní/západní a severovýchodní/východní části Jižní Afriky. Na západě je suché teplé africké léto s teplotami kolem 25°C (říjen - duben), na východě je naopak v létě deštivější počasí, teploty dosahují 35°C. V zimě jsou teploty mezi 15 - 20°C a západní část je deštivá. Zima na severovýchodě je suchá - je to ideální čas na safari v Krugerově parku. Ve vyšších nadmořských výškách i mrzne a dokonce i sněží. Jakmile dojde na deště, jsou většinou krátké a prudké. Nenajdete tu asijské monzunové období. V době dešťů se jedná o přeháňky a bouřky.


Nápoje a strava

Dovolená v Jihoafrické republice je pohodlná i s ohledem na hygienické podmínky - ve většině měst a a velké části země je voda z vodovodního řadu pitná. Balenou vodu lze koupit prakticky všude v obchodech, u benzínových pump a obchodních centrech. Stejně tak jídlo. V místních restauracích se také dobře najíte za velmi přijatelné ceny. Ceny v restauracích jsou podobné jako u nás, avšak při vyšší kvalitě jídla i obsluhy.


Nákupy

Obecně platí, že v Jižní Africe se skvěle nakupuje - na tržištích i v supermarketech a obchodních centrech. Na trzích a u stánků se suvenýry je běžné o ceně smlouvat, nicméně většinou usmlouváte cenu, za jakou stejné zboží koupíte v obchodě… jen máte zážitek ze smlouvání. Z dovolené v Jižní Africe si můžete přivézt i velmi kvalitní zboží - outdoorové oblečení, víno, diamanty…


Elektrické napětí

V Jihoafrické republice jsou elektrické zásuvky starého britského standardu. Mnoha hotelech je k dispozici evropská zásuvka, ale není dobré na to spoléhat. Britská zásuvka má jeden větší zemnící kolík (s pojistkou) a dva menší kolíky. Poslouží vám adaptér na britskou normu, který lze v Jižní Africe snadno koupit. Napětí je 220 V a 50 Hz.


od 59 700