Jihoafrická republika - Poznávací zájezd - Odhalení Afriky v celé její kráse za 25 dní - Cesty za zážitky

Jihoafrická republika - Poznávací zájezd - Odhalení Afriky v celé její kráse za 25 dní

Jihoafrická republika - Jednou za život (velký okruh po JAR)Procestujte Jižní Afriku, která se pyšní svými nespočetnými krásami, od A do Z. Náš zájezd do Jižní Afriky vám ukáže její divočinu, poznáte kulturu země, vystoupáte ...

n/a 0°C

Powered by WeatherAPI.com

DOVOLENÁ ŠITÁ NA MÍRU

S NÁMI JSTE VIP

24/7

ČEŠTÍ PRŮVODCI

OSOBNÍ KONZULTANTI

POBOČKA V PRAZE

PORADÍME VÁM, DESTINACE ZNÁME

Jihoafrická republika - Poznávací zájezd - Odhalení Afriky v celé její kráse za 25 dní

Jihoafrická republika

Jihoafrická republika - Jednou za život (velký okruh po JAR)


Procestujte Jižní Afriku, která se pyšní svými nespočetnými krásami, od A do Z. Náš zájezd do Jižní Afriky vám ukáže její divočinu, poznáte kulturu země, vystoupáte na vrcholky hor, projdete se po plážích, vykoupete se v Indickém oceánu, projedete pobřeží. Na safari se budete kochat pohledem na to, co v ZOO nikdy neuvidíme - svobodu, krásu i krutost přírody, a hlavně nekonečný africký prostor. Projedete kraje chudé i bohaté, porovnáte kontrasty bohatého Kapského Města a chudých ospalých vesnic. Zájezd do Jižní Afriky vám představí Jihoafrickou republiku a Svazijsko od severu k jihu, od východu na západ. Co Vám zaručujeme je to, že na tenhle zájezd skutečně nikdy nezapomenete. Změní váš pohled na Afriku. Je-li tohle vaše první a třeba jediná dovolená v Jihoafrické republice, pak vám nic důležitého neunikne a uvidíte něco navíc, co jiné zájezdy do Jižní Afriky nenabízejí.


Garantované termíny od 2 osob

V ceně jsou všechny vstupy a plná penze na velké části zájezdu.

Johannesburg | Safari | Panorama Route | Blade River Canyon | NP Kruger | Svazijsko | kmen Zulu | NP Hluhluwe-iMfolozi | NP Addo Elephant | Dračí hory | Křovácké malby | Wild Coast | Zululand | Památník Nelsona Mandely | Tsitsikamma | Garden Route | Franschhoek | Kapské Město | Mys Dobré naděje | Stolová hora |


od 112 200
Zájezd na míru

Zajišťujeme individuální i skupinové zájezdy na míru s VIP přístupem ke všem klientům.

Poptat +420 739 481 111
Recenze
Lukáš L.

Dobrý den, chtěl bych vám moc poděkovat za váš servis a za dovolenou celkem. Privat Safari v Masai Mara i Amboseli - Oba průvodci byli velice milí a dokázali nám ukázat někdy i z 1-2 metrů kompletní nabídku všech zvířat obou parků, 1-2 měsíční mláďata slonů a lvů ze 2 metrů byla neuvěřitelná. bytování v Sarova Mara - I díky ubytování v klubových pokojích byl zážitek povznesen na úroveň, že jsme měli chvilkama pocit přenosu v čase do koloniálních dob staré Anglie (děkujeme za tento upgrade). Máme za sebou skutečně mnoho cest do zahraničí, takže máme s čím srovnávat. Ještě jednou vám děkuji za úžasný zážitek. Určitě jsme s vámi neletěli naposledy.

InformaceProgramDestinace

Program

1. den Odlet z Prahy 

Odlet z Prahy nebo Vídně s přestupem do jihoafrického Johannesburgu.


2. den Vítejte v Jižní Africe - Johannesburg nebo buš?

Po příletu vás řidič odveze do lodže, kde si můžeme odpočinout. Vybrali jsme místo na okraji města uprostřed africké buše. Odpoledne můžete odpočívat na terase nebo si protáhnout nohy na tůře (sami nebo s průvodcem), vyrazit na horském kole (na pozemku je 50 km tras), dokonce si zarybařit nebo se vykoupat v bazénu (aktivity nejsou v ceně)… 


Zážitky:

- seznámení s buší


Stravování: snídaně v letadle


3. den Johannesburg - překvapí vás

Než se vydáte dál, seznámíte se s Johannesburgem, abyste víc porozuměli Jižní Africe a jejím lidem, zvykům a kultuře. Třeba vás přesvědčíme, že Johannesburg může být příjemné místo pro návštěvu i život. Navštívíte Soweto - nejslavnější jihoafrický township, kde žil Nelson Mandela. Dnes je to zajímavé město ve městě plné života a energie.


Zážitky:

- SOWETO

- Muzeum apartheidu

- Prohlídka Johannesburgu jako města plného energie


Stravování: snídaně


4. den Do buše a na safari do Velkého Krugerovu NP

Brzy ráno odjedeme z Johannesburgu směrem na východ do provincie Mpumalanga. Rychle opustíme nudnou a plochou krajinu kolem Johannesburgu a po rychlé dálnici se dostaneme do zvlněné a fotogenické krajiny. Sjedeme z dálnice, abychom projížděli krásnou krajinou kolem městečka Dullstroom. Zde se zastavíme na oběd (na vlastní náklady). Dullstroom je malé příjemné městečko s mnoha restauracemi a obchůdky. Pak už se přiblížíme k Dračím horám a budeme stoupat do výšek přes 2.000 m nad mořem a klesat průsmyky až sjedeme o 1.000 m níž na rovinatou krajinu u Krugerova národního parku. Ubytujeme se v soukromé safari rezervaci.


Zážitky:

- Příjemný Dullstroom

- Scénická krajina Dračích hor

- Ubytování v privátní rezervaci ve Velkém Krugerově parku


Stravování: snídaně - večeře


5. den Safari v soukromé rezervaci - hurá do buše

Po snídani vyrazíme na pěší safari - procházku buší s místním průvodcem, kdy budeme cítit vůni buše, slyšet tiché zvuky, které z auta nevnímáte, budeme pozorovat drobný hmyz a malé živočichy, stopovat ta zvířata, která neuvidíme, ale díky stopám víme, že tu jsou a oni vidí nás…


Po pěším safari, které patří k nejsilnějším zážitkům na safari i v Africe, se vrátíme do lodže, kde bude připravený brunch. V lodži budeme mít čas vstřebávat ranní zážitky než vyrazíme na pravé safari v otevřeném voze 4x4. Odpoledne už budeme hledat velké kočky, slony, nosorožce, zebry, žirafy, antilopy, ptáky… V autě se budeme buší pohybovat až do setmění. Bude to první z mnoha našich safari zážitků. Za tmy se vrátíme do lodže na večeři. Kolem ohně si pak budeme vyprávět o dnešních úlovcích. V rezervaci žije celá velká pětka (lev, levhart, nosorožec, slon, buvol) a doufejme ve štěstí, že je objevíme. Safari je pokaždé jiné a vždy přináší překvapení…


Zážitky:

- ranní pěší safari

- odpolední safari v otevřeném voze 4x4

- zážitky v soukromé safari rezervaci


Stravování: snídaně - oběd - večeře


6. den Panorama Route - Blyde River Canyon, Krugerův národní park

Po snídani opustíme luxus soukromé lodže a vydáme se na Panorama Route. To je jedna z nejscéničtějších tras v Jižní Africe. Budeme obdivovat krásy kaňonu řeky Blyde (Blyde River Canyon), Bourke’s Luck Potholes a příběhy s tímto místem spojené. Výhledy z náhorní planiny do lowveldu patří mezi ty úchvatné výhledy, na které se nezapomíná. Z náhorní planiny u God’s Window vyhlédneme dolů do nekonečných plání provincie Mpumalanga.

Odpoledne již vstoupíme do slavného Krugerova národního parku a začne další safari dobrodružství. Z našeho náklaďáku máme skvělý výhled. Díky vyššímu sezení uvidíme víc než ostatní návštěvníci parku. Ubytujeme se v kempu uvnitř Krugerova národního parku.


Zážitky:

- Panorama Route

- Blyde River Canyon - Three Rondawels

- God’s Window

- Bourke’s Luck Potholes

- Kowyns Pass

- Safari v Krugerově NP


Stravování: snídaně - oběd


7. den Celodenní safari v Krugeru

Parkem budeme projíždět od brzkého rána až večerního zavření vstupních bran. Budeme mít nekonečně možností vidět spoustu zvířat a doufejme i ta, která se nám v minulých dnech skrývala. V Krugeru žijí, kromě Velké pětky (lev, levhart, buvol, nosorožec, slon) také krásné antilopy kudu, nyala, spoust zeber a žiraf… Během dne zastavíme na několika odpočívadlech, kde si protáhneme nohy a na některém z nich si dáme oběd. Večer se vrátíme do naší lodže v Hazyview.


Zážitky:

- Celodenní safari v Krugerově národním parku


Stravování: snídaně - oběd - večeře


8. den Svazijsko, Pongola - království kmene Zulu

Krugerův národní park necháme za sebou a náš zájezd do Jižní Afriky pokračuje návštěvou Svazijska (nedávno přejmenovaného na eSwatini). Svazijsko je úplně jiná Afrika - vesnická, poklidná - položená mezi vysokými kopci. Svazijskem projedeme od severu na jih mezi třtinovými plantážemi, a odpoledne se vrátíme zpět do Jižní Afriky. Ubytujeme se v rezervaci Pongola. To je druhá nejstarších rezervace na světě (zal. roku 1894) položená na území kmene Zulu u břehů jezera Jozini a pod svahy pohoří Lebombo Mountains. Kromě lvů tu žijí zbývající členové Velké pětky. Kromě toho je Pongola rájem ornitologů - žije tu na 400 druhů ptáků.


Zážitky:

- Krásy Svazijska

- Rezervace Pongola


Stravování: snídaně - oběd - večeře


9. den Pongola - plavba po jezeře

Den začneme plavbou po jezeře. Kromě hrochů a krokodýlů kolem si budeme užívat poklidnou atmosféru, ticho a výhledy na okolní krajinu. Po návratu do lodže, která sama o sobě je úžasným zážitkem, vyrazíme hlouběji do kraje kdysi mocného kmene Zulu a cestou si budeme povídat o krvavé historii tohoto kraje. Cílem je městečko Hluhluwe, kde se ubytujeme na 2 noci. Odpoledne navštívíme Zulu vesnici, abychom se seznámili s historií tohoto kdysi nejsilnějšího kmene v Africe. Zuluové v době největší slávy kontrolovali území větší než Římská říše. V podvečer budeme mít čas na odpočinek v lodži s vychlazeným drinkem v ruce a výhledech na řeku před námi.


Zážitky:

- Plavba po jezeře Jozini

- Rezervace Pongola

- Dějiny kmene Zulu


Stravování: snídaně - oběd - večeře


10. den Safari ve Hluhluwe-iMfolozi

Dnešní den našeho zájezdu do Jihoafrické republiky nás čeká safari v jednom z nejkrásnějších jihoafrických safari parků - Hluhluwe-iMfolozi. Kromě nádherné krajiny je Hluhluwe proslavené populací nosorožců. Tento ohrožený druh se zde daří chránit a jejich populace se úspěšně množí. Máme velkou šanci vidět bílého i ještě ohroženějšího černého nosorožce. Dnešní celý den věnujeme safari a hledání ptáků, šelem, gazel a další havěti v téhle krásné rezervaci plné úžasných výhledů a panoramat. Po celodenním pobytu na safari se vrátíme zpět do naší lodže na večeři.


Zážiky:

- Safari v rezervaci Hluhluwe-iMfolozi

- Safari v otevřeném voze


Stravování: snídaně - oběd - večeře


11. den Do Dračích hor

Dračí hory jsou také nazývané uKhahlamba mohutným horským masívem na hranicích Jižní Afriky a Lesotha. Jsou to nádherné vrcholky, jehož stráně jsou v době deštů zelené a nad nimi se tyčí skalní hradba hor. Po snídani vyrazíme do tohoto ráje milovníků přírody. V horách nás čekají dvě noci a celý den a jejich prozkoumání. Dnešní den bude víc o cestování a do hor dorazíme odpoledne.


Zážitky:

- Panorama Dračích hor

- Národní park Royal Natal

- Muzeum Talana


Stravování: snídaně - oběd - večeře


12. den Vrcholky Dračích hor

Dnešek našeho poznávacího zájezdu po Jihoafrické republice budeme téměř na dohled království Lesotho. Celý den budeme prožívat uprostřed hor. Vyrazíme na trek v Dračích horách a budeme si užívat nádherné výhledy a panoramata. Během tůry určitě objevíme některé z křováckých maleb na skalách. Den bude jen o naší chuti a kondici. Každý si hory užijeme po svém.


Zážitky:

- Trek v Dračích horách

- Křovácké malby na skalách

- Kolonie supů pod námi

- Za příplatek je možné zajistit projížďku na koních, čtyřkolky, rybaření…


Stravování: snídaně - oběd - večeře


13. den Kokstad

Po snídani opustíme Dračí hory, abychom náš zájezd do Jižní Afriky směrovali do neznámé a naprosto odlišné části Jihoafrické republiky - k Wild Coast. Uvidíte jinou, neznámou a nečekanou tvář JARu - vesnice, chudá městečka a život v odlehlé, zapomenuté části této úžasné země. Proč to tak je? Nechte se překvapit. Cestou zastavíme v muzeu Nelsona Mandely, navštívíme místo, kde byl zatčený před svým mnohaletým vězněním a uvidíme i jeho dům, kde žil.


Zážitky:

- Místa spojená se životem Nelsona Mandely


Stravování: snídaně - večeře


14. den Wild Coast

Vynechat tuto část Jižní Afriky by byla velká velká škoda. Divoké pobřeží aneb Wild Coast je jedním z nezapomenutelných zážitků - velká nekonečná pustina podél nehostinného pobřeží. Je to oblast plná historických příběhů od ztroskotaných lodí, přes příběhy černošských obyvatel až po současnost. Transkei je jednoduše jiný než zbytek Jihoafrické republiky - poklidný, bez farem a průmyslu, vesnice s rondavely neorganizovaně rozsetými po krajině, kde si obyvatelé zachovali tradiční způsob života… Na loukách budou roztroušené vesnice místních obyvatel, pod nimi divoké skalnaté pobřeží. Budeme daleko od moderní Jižní Afriky.


Zážitky:

- Krajina Transkei - úplně jiná Jižní Afrika


Stravování: snídaně - oběd - večeře


15. den Wild Coast - nádherná nekonečná pustina, divoké pobřeží

Dnešní den máme na průzkum zdejšího kraje. Vyrazíme na procházku po nekonečných loukách, podél divokého prostředí a do nitra pustých lesů. Wild Coast je oblast, která bývala největším jihoafrickým bantustanem (v době apartheidu územím, které patřilo černošskému obyvatelstvu a kde neplatily zákony JARu). Díky tomu nebylo toto území rozděleno na oplocené farmy a dodnes se tu můžete volně pohybovat po nekonečné liduprázdné ploše. Wild Coast je okouzlujícím místem, které není na většině tras cestovatelů. A je to škoda, proto ho nevynecháváme.


Zážitky:

- Procházka po pláži

- Tůra podél pobřeží

- Nádherná pustá krajina


Stravování: snídaně - oběd - večeře


16. den Východní Kapsko k safari parku Addo Elephant

Dnes nás čeká dlouhý den v autě - 570 km. Opustíme kraj kmene Xhosa a pojedeme na jihozápad do provincie Východní Kapsko. Budeme obdivovat krásnou krajinu od divokého pobřeží Indického oceánu po zvlněnou krajinu Východního Kapska. Navečer dorazíme k safari parku Addo Elephant, kde se ubytujeme.


Zážitky:

- Scénická jízda krajem Frontier Country


Stravování: Snídaně - večeře


17. den Addo Elephant - sloni Jižní Afriky

Národní park Addo Elephant byl založený v roce 1931, aby ochránil posledních 11 volně žijících slonů před zastřelením. Dnes zde žije přes 600 těchto monumentálních inteligentních zvířat. Kromě slonů zde žijí nosorožci, buvoli, lvi, levharti stejně jako mnoho antilop, gazel a dalších větších či menších živočichů. Dnešek strávíme na safari a budeme hledat divoká zvířata v panoramatické krajině národní parku Addo Elephant. Je to naše poslední safari, tak si přivstaneme, abychom vyrazili s rozedněním na safari. V parku Addo Elephant strávíme celý den.


Zážitky:

- celodenní safari v NP Addo Elephant


Stravování: snídaně - oběd - večeře


18. den Národní park Tsitsikamma - Garden Route

Ráno opustíme oblast Addo Elephant, aby vás náš poznávací zájezd do Jižní Afriky dovedl k přírodnímu skvostu jihu Afriky - národnímu parku Tsitsikamma. NP Tsitsikamma patří rozlohou k nejmenším parkům v Jižní Africe, ale současně je jedním z nejkrásnějších. Může se zdát, že strávit zde celý den je až nuda, ale přesvědčíme vás o opaku. Čas bude na naší straně a budeme tak moci prozkoumat místa vzdálená od hlavních turistických stezek a ukázat vám to nejkrásnější v Tsitsikammě a ústí řeky Storms... v pohodě a klidu. Tsitsikamma má 80 km divokého pobřeží a my vám ukážeme skrytá zákoutí. Když budete mít chuť, tak se cestou zastavíme na mostě přes řeku Bloukrans, kde si můžete vyzkoušet bungee jump z výšky 300 m (dříve to byl nejvyšší komerční skok na světě). V podvečer dorazíme do městečka Knysna, kde se ubytujeme na další 2 noci.


Zážitky:

- Trek v NP Tsitsikamma

- Koupání u vodopádů (pokud počasí dovolí)

- Krásné přírodní scenérie NP Tsitsikamma


Stravování: snídaně - oběd


19. den Knysna

Dnešní den bude na pohodu. Po dlouhém cestování si užijeme luxus a pohodlí Knysny, která patří mezi oblíbené víkendové cíle Jihoafričanů. Skoro až evropská středomořská atmosféra - promenáda, restaurace… Podíváme se na ústí zátoky Knysna Heads - útesy, které oddělují lagunu v Knysně od oceánu, projdeme se po pláži a večer zakončíme na nábřeží v některé z restaurací (večeře není v ceně zájezdu).


Zážitky:

- Knysna Head

- Pohodový čas a procházka na pláži


Stravování: snídaně


20. den Hermanus - království velryb

Dnes vstoupíme do nejbohatší části Jižní Afriky - Západního Kapska. Podél Atlantiku dojedeme odpoledne do přímořského města Hermanus. Hermanus je hlavním městem pro pozorování velryb. V sezoně sem velryby připlouvají tak blízko, ze je možné je pozorovat ze břehu. Projdeme se a uděláme si pohodové odpoledne v tomto malém přímořském městečku.


Zážitky:

- Tučňáci v Betty’s Bay

- Scénická jízda podél Atlantiku

- Hermanus - hlavní město velryb


Stravování: snídaně - oběd


21. den Kapské Město - Matka měst

Ráno nás čeká poslední úsek našeho zájezdu po Jihoafrické republice. Uděláme si malou zajížďku k Betty’s Bay - zátoce, kde žije početná komunita tučňáků. Pohled na jejich houpavou chůzi nás rozesměje a dodá dobrou náladu, abychom vstoupili do kraje vína. Prožijeme den v kouzelné fotogenické krajině farem, vinic a vinohradů. V Západním Kapsku je na 550 producentů vína. Dnes tak nemůžeme víno vynechat. Zastavíme se, ochutnáme vína a především nasákneme úžasnou atmosféru. A atmosféru nasákneme opravdu stylově - z tramvaje, která nás proveze po několika farmách, kde budeme moci ochutnávat vína… Farmy jsou položené v opravdu krásné krajině a výhledy z tramvaje (vláčku) na okolní hory přes vinohrady patří k tomu nejkrásnějšímu v Jižní Africe. Zastavíme se ve Franschhoeku - malého městečka plného restaurací, kaváren a obchůdků postavených v tradičním holandském stylu, abychom nasáli místní úžasnou a uvolněnou atmosféru.

Odpoledne nás čeká opravdu poslední úsek našeho zájezdu po Jižní Africe - přijedeme do Kapského Města. Kapské Město patří svojí polohou pod majestátní Stolovou horou k nejkrásnějším městům na světě. Již dnes se o tom přesvědčíte sami.


Zážitky:

- Ochutnávka vína

- Vyjížďka tramvají mezi vinicemi s ochutnávkou

- Krásná krajina a vinice

- Franschhoek - kavárny, restaurace, obchůdky


Stravování: snídaně - oběd


22. den Kapské Město - za příběhy na Mys Dobré naděje

Pomalu se blížíme ke konci našeho zájezdu, ale stále nás čeká spousta nezapomenutelných zážitků. Dnešní den budeme věnovat poznávání Kapského Města. Především však vyrazíme na slavný Mys Dobré naděje a Cape Point. Cestou navštívíme přístavní město Hout Bay s tržištěm na nákup dárků, projedeme po jedné z nejkrásnějších panoramatických silnic přes Chapman’s Peak až dorazíme do cíle dnešního dne - prozkoumáme národní park Mys Dobré naděje. Do Kapského Města se vrátíme navečer, abychom zašli na poslední společnou večeři…


Zážitky:

- Mys Dobré naděje

- Cape Point

- Chapman’s Peak Drive - scénická silnice, která patří k nejkrásnějším na světě

- Trek v NP Mys Dobré naděje


Stravování: snídaně


23. den Kapské Město - Stolová hora

Poslední den naší cesty zdoláme Stolovou horu (snad počasí dovolí). Vystoupáme na vrchol, abychom mohli obdivovat kouzlo Kapského Města z výšky přes 1000 m nad mořem. Pohled na město bude naším rozloučením s Jižní Afrikou. Po návratu do města nás čeká poslední večer a noc v Africe…


Zážitky:

- Trek na Stolovou horu


Stravování: snídaně


24. den Odlet domů

Poslední den našeho zájezdu se dopoledne projdeme po přímořské promenádě, nakoupíme poslední suvenýry, budete-li mít chuť, prohlédneme si centrum města se čtvrtí Bo Kaap, navštívíme slavný Waterfront. Zájemci si mohou prohlédnout Kapské Město z vrtulníku, navštívit akvárium nebo vyrazit na plavbu na moře (aktivity nejsou v ceně zájezdu). Odpoledne nás řidič odveze na letiště k našemu odletu domů.


25. den Návrat domů


Zážitky, na které se můžete těšit

 • Prohlídka Johannesburgu - SoWeTo, město
 • Pěší safari v soukromé rezervaci
 • Safari v otevřeném voze 4x4 v soukromé rezervaci
 • Panorama Route - Blyde River Canyon - přírodní zázrak
 • Celodenní Safari v Krugerově národním parku
 • Pikniky a grilování v panenské přírodě
 • Svazijsko - úplně jiná Afrika
 • Historie kmene Zulu
 • Safari v NP Hluhluwe-iMfolozi
 • Safari v NP Addo Elephant
 • Treky v Dračích horách
 • Křovácké malby na skalách
 • Zululand a bojiště Jižní Afriky - žádná pohádka
 • Wild Coast - Afrika neznámá, nečekaná - divoké pobřeží a nekonečné pláně
 • Památník Nelsona Mandely, jaký byste nečekali
 • Tsitsikamma - romantické útesy, trek po pobřeží
 • Garden Route - pohádková Afrika
 • Vinice a víno - ochutnávka
 • Franschhoek - městečko v tradičním holandském stylu plné kaváren a restaurací
 • Kapské Město - matka měst
 • Mys Dobré naděje - historie námořních objevů, nejjihozápadnější cíp Afriky
 • Trek na Stolovou horu
 • Kvalitní a stylové ubytovámí po celé trase
 • V ceně všechny vstupy a velká část stravování


Přehled programu

1. den Odlet do Johannesburgu

2. den Přílet a odpolední odpočinek u bazénu

3. den Johannesburg - seznámení a prohlídka města

4. den Poklidný Dullstroom, soukromá safari rezervace

5. den Safari v soukromé rezervaci - pěší i v autě 4x4

6. den Panorama Route - Blyde River Canyon

7. den Krugerův NP - celodenní safari

8. den Svazijsko - jiná Afrika, Pongola

9. den Plavba po jezeře Jozini, historie kmene Zulu

10. den Safari v NP Hluhluwe iMfolozi

11. den Dračí hory, historie britsko-búrských bojů

12. den Dračí hory - trek k vrcholkům hor

13. den Kokstad, památník Nelsona Mandely

14. den Wild Coast - nekonečná nádherná pustina, jiná Afrika

15. den Trek na Wild Coast

16. den Frontier Country k NP Addo Elephant

17. den Safari v NP Addo Elephant - safari nejen se slony

18. den Park Tsitsikamma - krásný kousek přírody, trek

19. den Knysna - procházka po pláži, výhledy na lagunu

20. den Hermanus - hlavní město velryb

21. den Tučňáci, Franschhoek - víno a vinice z vláčku

22. den Kapské Město - Mys Dobré naděje, Cape Point, Hout Bay

23. den Kapské Město - Stolová hora

24. den Kapské Město - dopolední procházka, odlet

25. den Přílet do Prahy/Vídně


kompletní program
Cena zahrnuje

 • Letenku Praha/Vídeň - Johannesburg // Kapské Město - Praha/Vídeň
 • Transfer z letiště do hotelu a zpět v Jižní Africe
 • 21x ubytování ve dvoulůžkových pokojích dle programu
 • Strava dle programu (21x snídaně, 13x oběd, 14x večeře)
 • Anglicky hovořící průvodce po dobu poznávacího zájezdu
 • Všechny aktivity, vstupy a poplatky v programu (není-li uvedeno jinak), např:

- prohlídka Johannesburgu

- vstup do Velkého Krugeru

- pěší safari a safari v otevřeném voze 4x4

- vstupy během Panorama Route

- vstup, konzervační poplatky a celodenní safari v Krugeru

- vstup do rezervace Pongola, plavbu na lodi

- safari v NP Hluhluwe-iMfolozi

- muzeum Talana

- trek v Dračích horách s průvodcem

- celodenní safari v NP Addo Elephant vč. vstupu

- vstup do NP Tsitsikamma a tůru po parku

- vstup do rezervace tučňáků v Betty′s Bay

- jízda tramvají po vinicích s ochutnávkou vín

- výlet na Mys Dobré Naděje vč. vstupu do NP

- Chapman′s Peak Drive - scénická silnice z Hout Bay

- Trek na Stolovou horu v Kapském Městě

 • Zákonné pojištění CK proti úpadku


Cena nezahrnuje

 • Osobní výdaje
 • Stravu a nápoje nad rámec programu
 • Spropitné
 • Fakultativní aktivity

Jihoafrická republika

Jihoafrická republika (Jižní Afrika, JAR, Republika Jižní Afrika jak se jí také říká) patří k nejvyspělejším zemím afrického kontinentu. Svojí životní úrovní se nijak výrazně neliší od běžných evropských. Proti vyspělým zemím tu však najdete velké sociální rozdíly, které Jižní Afriku řadí mezi rozvojové země. Ti úspěšní žijí nádherný život na čistém vzduchu s kvalitním jídlem a skvělými službami lepšími než u nás. Bohužel ti méně úspěšní nedosáhnou na zdravotní péči a žijí často na hranici chudoby. I to je Jižní Afrika. I to je Afrika.


Velkým lákadlem pro návštěvníky jsou národní parky se safari a krásnou přírodou. JAR jich má celkem třináct - některé jsou státní, některé provinční a všechny “obalené” soukromými rezervacemi. Jedním ze zážitků, proč Jihoafrickou republiku navštívit při své dovolené, je safari s pozorování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Setkání s antilopami, savci a ptáky v nekonečné buši zažehne vaši lásku k Africe na celý život. Mezi nejznámější národní parky patří Kruger, Hluhluwe, Wilderness, Dračí hory, Blyde River Canyon a další. K nejčastěji navštěvovaným místům pak jednoznačně - Kapské Město - matka měst. Dovolená v Jižní Africe nabídne nesmírně barevnou škálu zážitků, které se zde dají provozovat - treky, horská kola, fotografování, safari, hory, pouště a polopouště. To vše doplněné o skvělé víno a dobré jídlo.


Vstupní formality

Ke vstupu na území JAR není potřeba vízum. Čechům stačí na pobyt kratší než 90 dnů platný cestovní pas. Občané Slovenska potřebují pro vstup do Jihoafrické republiky vízum, které si vyřizují na velvyslanectví Jižní Afriky ve Vídni.

Nezletilé osoby s sebou musí mít rodný list, resp. jeho úředně ověřenou a do angličtiny přeloženou kopii se jmény obou rodičů. Pokud s nezletilým cestuje jen jeden rodič, potřebuje k tomu písemný souhlas druhého rodiče v angličtině a kopii jeho cestovního dokladu.


Politické uspořádání

Jihoafrická republika je v současnosti parlamentní republika s prezidentem v čele. V současné době je nejsilnější politickou stranou Africký národní kongres.


Očkování a lékař

Pro zájezd do Jižní Afriky nejsou povinná žádná očkování. Na zvážení je očkování proti hepatitidě A a B (podle míst, kam cestujete) a v některých oblastech (sever, východ) v době dešťů doporučujeme antimalarika. Část Jihoafrické republiky je oficiálně malarickou oblastní. Riziko je malé a je na zvážení každého cestovatele. Lékařská péče je v JAR kvalitní a snadno dostupná.


Jazyk

Základním komunikačním jazykem je v Jihoafrické republice angličtina. Úředních jazyků je celkem jedenáct. Kromě angličtiny se hojně hovoří afrikánštinou, a dále černošskými jazyky jako isiZulu, isiNdebele, isiXhosa, Sependi, Sesotho, Setswana, siSwati, Tschivenda a Xitsonga…


Náboženství

Díky historickému kontextu je většina obyvatel Jihoafrické republiky křesťanského vyznání (68 %), zbývající část obyvatel uctívá původní kmenová náboženství (asi 29 %), zbytek pak tvoří muslimové (1,5 %) a hinduisté (1,4 %). Zbytek vyznává další náboženství.


Měna

Jihoafrická republika používá vlastní měnu - jihoafrický rand (označení ZAR). 1 ZAR = 100 centů. Na letišti nebo v bankách snadno vyměníte dolary a eura, bez problémů si ve městech vyberete peníze z bankomatu nebo zaplatíte kartou (mimo tržiště). Jeden ZAR odpovídá asi 1,8 Kč. Bankovní karty jsou široce přijímané prakticky ve všech obchodech a restauracích.


Důležitá telefonní čísla

Záchranná služba a hasiči v JAR mají číslo 10177, policie 10111, pomoci se dovoláte i na čísle 112. Informaci o jiných telefonních číslech získáte na 1023.


Let z Evropy

Z Prahy i Vídně se do Jižní Afriky dostanete za cca 14 - 17 hodin s jedním přestupem. Do Johannesburgu nebo Kapského létá několik leteckých společností. Dovolená v Jihoafrické republice tak začne snadno na palubě některé z leteckých společností létajících do Prahy/Vídně.


Časový posun

V období středoevropského času je v JAR posun +1 hodina, v době letního času není posun žádný.


Počasí

Jihoafrická republika má pro vaši dovolenou ideální počasí - většina území JAR leží v příjemném subtropickém pásmu. Lze to přirovnat k jižní Evropě. Při pobřeží je středozemské a ve vnitrozemí suché podnebí. Velké rozdíly jsou mezi teplotami v jihozápadní/západní a severovýchodní/východní části Jižní Afriky. Na západě je suché teplé africké léto s teplotami kolem 25°C (říjen - duben), na východě je naopak v létě deštivější počasí, teploty dosahují 35°C. V zimě jsou teploty mezi 15 - 20°C a západní část je deštivá. Zima na severovýchodě je suchá - je to ideální čas na safari v Krugerově parku. Ve vyšších nadmořských výškách i mrzne a dokonce i sněží. Jakmile dojde na deště, jsou většinou krátké a prudké. Nenajdete tu asijské monzunové období. V době dešťů se jedná o přeháňky a bouřky.


Nápoje a strava

Dovolená v Jihoafrické republice je pohodlná i s ohledem na hygienické podmínky - ve většině měst a a velké části země je voda z vodovodního řadu pitná. Balenou vodu lze koupit prakticky všude v obchodech, u benzínových pump a obchodních centrech. Stejně tak jídlo. V místních restauracích se také dobře najíte za velmi přijatelné ceny. Ceny v restauracích jsou podobné jako u nás, avšak při vyšší kvalitě jídla i obsluhy.


Nákupy

Obecně platí, že v Jižní Africe se skvěle nakupuje - na tržištích i v supermarketech a obchodních centrech. Na trzích a u stánků se suvenýry je běžné o ceně smlouvat, nicméně většinou usmlouváte cenu, za jakou stejné zboží koupíte v obchodě… jen máte zážitek ze smlouvání. Z dovolené v Jižní Africe si můžete přivézt i velmi kvalitní zboží - outdoorové oblečení, víno, diamanty…


Elektrické napětí

V Jihoafrické republice jsou elektrické zásuvky starého britského standardu. Mnoha hotelech je k dispozici evropská zásuvka, ale není dobré na to spoléhat. Britská zásuvka má jeden větší zemnící kolík (s pojistkou) a dva menší kolíky. Poslouží vám adaptér na britskou normu, který lze v Jižní Africe snadno koupit. Napětí je 220 V a 50 Hz.


od 112 200