Jihoafrická republika - Poznávací zájezd - Proniknutí do duše Jižní Afriky - Cesty za zážitky

Jihoafrická republika - Poznávací zájezd - Proniknutí do duše Jižní Afriky

Jihoafrická republika - Známá neznámáNáš zájezd do Jihoafrické republiky vám ukáže za 2 týdny velký kus Jižní Afriky tak, abyste pronikli k její duši, hodně viděli, ale ještě něco vám zůstalo skryto na příští návštěvu....

n/a 0°C

Powered by WeatherAPI.com

DOVOLENÁ ŠITÁ NA MÍRU

S NÁMI JSTE VIP

24/7

ČEŠTÍ PRŮVODCI

OSOBNÍ KONZULTANTI

POBOČKA V PRAZE

PORADÍME VÁM, DESTINACE ZNÁME

Jihoafrická republika - Poznávací zájezd - Proniknutí do duše Jižní Afriky

Jihoafrická republika

Jihoafrická republika - Známá neznámá


Náš zájezd do Jihoafrické republiky vám ukáže za 2 týdny velký kus Jižní Afriky tak, abyste pronikli k její duši, hodně viděli, ale ještě něco vám zůstalo skryto na příští návštěvu. Prožijete safari v mnoha podobách i rezervacích včetně Krugerova NP a krásného Hluhluwe, projdete se v Dračích horách, nasajete poklidnou atmosféru v království Svazijsko s pohodovou náladou a s pohádkovou krajinou, dozvíte se o historii a kultuře kmenů Zulu a navštívíte místa spojené s Nelsonem Mandelou. 

Jednoduše prozkomáte v Jižní Africe místa známá a hlavně místa neznámá. Pokud jste už v Jižní Africe byli, na této cestě zcela jistě objevíte nová a skrytá místa, která jsou mimo základní turistické trasy.


Garantované termíny od 2 osob s anglicky hovořícím průvodcem

*V ceně jsou všechny vstupy a plná penze na velké části zájezdu.


| Johannesburg | Panorama Route | Kruger | Pongola | Jozini | NP Hluhluwe-iMfolozi | Dračí hory | Svazijsko | Zulu | 

od 69 500
Zájezd na míru

Zajišťujeme individuální i skupinové zájezdy na míru s VIP přístupem ke všem klientům.

Poptat +420 739 481 111
Recenze
Lukáš L.

Dobrý den, chtěl bych vám moc poděkovat za váš servis a za dovolenou celkem. Privat Safari v Masai Mara i Amboseli - Oba průvodci byli velice milí a dokázali nám ukázat někdy i z 1-2 metrů kompletní nabídku všech zvířat obou parků, 1-2 měsíční mláďata slonů a lvů ze 2 metrů byla neuvěřitelná. bytování v Sarova Mara - I díky ubytování v klubových pokojích byl zážitek povznesen na úroveň, že jsme měli chvilkama pocit přenosu v čase do koloniálních dob staré Anglie (děkujeme za tento upgrade). Máme za sebou skutečně mnoho cest do zahraničí, takže máme s čím srovnávat. Ještě jednou vám děkuji za úžasný zážitek. Určitě jsme s vámi neletěli naposledy.

InformaceProgramDestinace

Program

1. den odlet z Prahy/Vídně


2. den Vítejte v Jižní Africe - seznamte se, relaxujte

Po příletu vás řidič odveze do hotelu, kde si můžeme odpočinout. Vybrali jsme místo na okraji města uprostřed africké buše. Odpoledne můžete odpočívat na terase nebo si protáhnout nohy na tůře (sami nebo s průvodcem), vyrazit na horském kole (na pozemku je 50 km tras), dokonce si zarybařit nebo se vykoupat v bazénu (aktivity nejsou v ceně)… 


Zážitky:

- seznámení s buší


Stravování: snídaně v letadle


3. den Johannesburg - překvapí vás

Než se vydáte dál, seznámíte se s Johannesburgem, abyste víc porozuměli Jižní Africe a jejím lidem, zvykům a kultuře. Třeba vás přesvědčíme, že Johannesburg může být příjemné místo pro návštěvu i život. Navštívíte Soweto - nejslavnější jihoafrický township, kde žil Nelson Mandela. Dnes je to zajímavé město ve městě plné života a energie.


Zážitky:

- SOWETO

- Muzeum apartheidu

- Prohlídka Johannesburgu


Stravování: snídaně


4. den Do buše a na safari do Velkého Krugerovu NP

Brzy ráno odjedete z Johannesburgu směrem na východ do provincie Mpumalanga. Rychle opustíte nudnou a plochou krajinu kolem Johannesburgu a po rychlé dálnici se dostanete do zvlněné a fotogenické krajiny. Sjedete z dálnice, abyste projížděli krásnou krajinou kolem městečka Dullstroom. Zde se zastavíte na oběd (na vlastní náklady). Dullstroom je malé příjemné městečko s mnoha restauracemi a obchůdky. Pak už se přiblížíte k Dračím horám a budete stoupat do výšek přes 2.000 m nad mořem a klesat průsmyky až sjedete o 1.000 m níž na rovinatou krajinu u Krugerova národního parku. Ubytujete se v soukromé safari rezervaci.


Zážitky:

- Příjemný Dullstroom

- Scénická krajina Dračích hor

- Ubytování v privátní rezervaci ve Velkém Krugerově parku


Stravování: snídaně - večeře


5. den Safari v soukromé rezervaci - hurá do buše

Po snídani vyrazíte na pěší safari - procházku buší s místním průvodcem, kdy budete cítit vůni buše, slyšet tiché zvuky, které z auta nevnímáte, budete pozorovat drobný hmyz a malé živočichy, stopovat ta zvířata, která neuvidíte, ale díky stopám poznáte, že tu jsou a oni vidí nás… 


Po pěším safari, které patří k nejsilnějším zážitkům na safari i v Africe, se vrátíte do lodže, kde bude připravený brunch. V lodži budete mít čas vstřebávat ranní zážitky než vyrazíte na pravé safari v otevřeném voze 4x4. Odpoledne už budete hledat velké kočky, slony, nosorožce, zebry, žirafy, antilopy, ptáky… V autě se budete buší pohybovat až do setmění. Bude to první z mnoha vašich safari zážitků. Za tmy se vrátíte do lodže na večeři. Kolem ohně si pak budete vyprávět o dnešních “úlovcích”. V rezervaci žije celá velká pětka (lev, levhart, nosorožec, slon, buvol) a doufejte ve štěstí, že je objevíte. Safari je pokaždé jiné a vždy přináší překvapení…


Zážitky:

- ranní pěší safari

- odpolední safari v otevřeném voze 4x4

- zážitky v soukromé safari rezervaci


Stravování: snídaně - oběd - večeře


6. den Panorama Route - Blyde River Canyon, Krugerův národní park

Po snídani opustíte luxus soukromé lodže a vydáte se na Panorama Route. To je jedna z nejscéničtějších tras v Jižní Africe. Budete obdivovat krásy kaňonu řeky Blyde (Blyde River Canyon), Bourke’s Luck Potholes a příběhy s tímto místem spojené. Výhledy z náhorní planiny do lowveldu patří mezi ty úchvatné výhledy, na které se nezapomíná. Z náhorní planiny u God’s Window vyhlédnete dolů do nekonečných plání provincie Mpumalanga. 

Odpoledne již vstoupíte do slavného Krugerova národního parku a začne další safari dobrodružství. Z vašeho expedičního náklaďáku máte skvělý výhled. Díky vyššímu sezení uvidíme víc než ostatní návštěvníci parku. Ubytujete se v kempu uvnitř Krugerova národního parku.


Zážitky:

- Panorama Route

- Blyde River Canyon - Three Rondawels

- God’s Window

- Bourke’s Luck Potholes

- Kowyns Pass

- Safari v Krugerově NP


Stravování: snídaně - oběd


7. den Celodenní safari v Krugeru

Parkem budete projíždět od brzkého rána až večerního zavření vstupních bran. Budete mít nekonečně možností vidět spoustu zvířat a doufejte i ta, která se vám v minulých dnech skrývala. V Krugeru žijí, kromě Velké pětky (lev, levhart, buvol, nosorožec, slon) také krásné antilopy kudu, nyala, spoust zeber a žiraf… Během dne zastavíte na několika odpočívadlech, kde si protáhnete nohy a na některém z nich si dáte oběd. Večer opustíte park a ubytujete se na jeho jižní hranici.


Zážitky:

- Celodenní safari v Krugerově národním parku


Stravování: snídaně - oběd - večeře


8. den Svazijsko, Pongola - království kmene Zulu

Krugerův národní park necháte za sebou a náš zájezd do Jižní Afriky pokračuje návštěvou Svazijska (nedávno přejmenovaného na eSwatini). Svazijsko je úplně jiná Afrika - vesnická, poklidná - položená mezi vysokými kopci. Svazijskem projedete od severu na jih mezi třtinovými plantážemi, a odpoledne se vrátíte zpět do Jižní Afriky. Ubytujete se v rezervaci Pongola. To je druhá nejstarších rezervace na světě (zal. roku 1894) položená na území kmene Zulu u břehů jezera Jozini a pod svahy pohoří Lebombo Mountains. Kromě lvů tu žijí zbývající členové Velké pětky. Kromě toho je Pongola rájem ornitologů - žije tu na 400 druhů ptáků.


Zážitky:

- Krásy Svazijska

- Rezervace Pongola


Stravování: snídaně - oběd - večeře


9. den Pongola - plavba po jezeře

Den začnete plavbou po jezeře. Kromě hrochů a krokodýlů kolem si budete užívat poklidnou atmosféru, ticho a výhledy na okolní krajinu. Po návratu do lodže, která sama o sobě je úžasným zážitkem, vyrazíte hlouběji do kraje kdysi mocného kmene Zulu a cestou si budete povídat o krvavé historii celé provincie. Cílem je městečko Hluhluwe, kde se ubytujete na 2 noci. Odpoledne navštívíte Zulu vesnici, abyste se seznámili s historií tohoto kdysi nejsilnějšího kmene v Africe. Zuluové v době největší slávy kontrolovali území větší než Římská říše. V podvečer budete mít čas na odpočinek v lodži s vychlazeným drinkem v ruce a výhledech na řeku před námi.


Zážitky:

- Plavba po jezeře Jozini

- Rezervace Pongola

- Dějiny kmene Zulu


Stravování: snídaně - oběd - večeře


10. den Safari ve Hluhluwe-iMfolozi

Dnešní den vašeho zájezdu do Jihoafrické republiky vás čeká safari v jednom z nejkrásnějších jihoafrických safari parků - Hluhluwe-iMfolozi. Kromě nádherné krajiny je Hluhluwe proslavené populací nosorožců. Tento ohrožený druh se zde daří chránit a jejich populace se úspěšně množí. Máte velkou šanci vidět bílého i ještě ohroženějšího černého nosorožce. Dnešní celý den věnujete safari a hledání ptáků, šelem, gazel a další “havěti” v téhle krásné rezervaci plné úžasných výhledů a panoramat. Po celodenním pobytu na safari se vrátíte zpět do naší lodže na večeři.


Zážiky:

- Safari v rezervaci Hluhluwe-iMfolozi

- Safari v otevřeném voze


Stravování: snídaně - oběd - večeře


11. den Do Dračích hor

Dračí hory jsou také nazývané “uKhahlamba” mohutným horským masívem na hranicích Jižní Afriky a Lesotha. Jsou to nádherné vrcholky, jehož stráně jsou v době deštů zelené a nad nimi se tyčí skalní hradba hor. Po snídani vyrazíte do tohoto ráje milovníků přírody. V horách vás čekají dvě noci a celý den a jejich prozkoumání. Dnešní den bude víc o cestování a do hor dorazíte odpoledne.


Zážitky:

- Panorama Dračích hor

- Národní park Royal Natal

- Muzeum Talana


Stravování: snídaně - oběd - večeře


12. den Vrcholky Dračích hor

Dnešek našeho poznávacího zájezdu po Jihoafrické republice budete téměř na dohled království Lesotho. Celý den budete prožívat uprostřed hor. Vyrazíte na trek v Dračích horách a budete si užívat nádherné výhledy a panoramata. Během tůry určitě objevíte některé z křováckých maleb na skalách. Den bude jen o vaší chuti a kondici. Každý si hory užije po svém.


Zážitky:

- Trek v Dračích horách

- Křovácké malby na skalách

- Kolonie supů pod námi

- Za příplatek je možné zajistit projížďku na koních, čtyřkolky, rybaření…


Stravování: snídaně - oběd - večeře


13. den Odlet

Po snídani opustíte Dračí hory a budete se loučit s Afrikou. Cestou ještě zastavíte v muzeu Nelsona Mandely, navštívíte místo, kde byl zatčený před svým mnohaletým vězněním. Pak vás čeká odbavení na letišti (při neexistujícím leteckém spojení transfer autem do Johannesburgu na letiště) a odlet domů.


Zážitky:

- Místa spojená se životem Nelsona Mandely


Stravování: snídaně


14. den Návrat domů


Zážitky, na které se můžete těšit

 • Prohlídka Johannesburgu - SoWeTo, město, muzeum
 • Pěší safari v soukromé rezervaci
 • Safari v otevřeném voze 4x4 v soukromé rezervaci
 • Panorama Route - Blyde River Canyon - přírodní zázrak
 • Celodenní Safari v Krugerově národním parku
 • Pikniky a grilování v panenské přírodě
 • Svazijsko - úplně jiná Afrika
 • Historie kmene Zulu
 • St. Lucia World Heritige Site
 • Safari v NP Hluhluwe-iMfolozi
 • Treky v Dračích horách
 • Křovácké malby na skalách
 • Zululand a bojiště Jižní Afriky - žádná pohádka
 • Památník Nelsona Mandely, jaký byste nečekali
 • V ceně všechny vstupy a velká část stravování


Přehled programu

1. den Odlet do Johannesburgu

2. den Přílet a odpolední odpočinek u bazénu

3. den Johannesburg - seznámení a prohlídka města

4. den Poklidný Dullstroom, soukromá safari rezervace

5. den Safari v soukromé rezervaci - pěší i v autě 4x4

6. den Panorama Route - Blyde River Canyon

7. den Krugerův NP - celodenní safari

8. den Svazijsko - jiná Afrika, Pongola

9. den Plavba po jezeře Jozini, historie kmene Zulu

10. den Safari v NP Hluhluwe iMfolozi

11. den Dračí hory, historie britsko-búrských bojů

12. den Dračí hory - trek k vrcholkům hor

13. den Památník Nelsona Mandely, odlet

14. den Přílet do Prahy/Vídně

kompletní program
Cena zahrnuje

 • Letenku Praha/Vídeň - Johannesburg // Pietermaritzburg - Johannesburg - Praha/Vídeň
 • Transfer z letiště do hotelu a zpět v Jižní Africe
 • 10x ubytování ve dvoulůžkových pokojích dle programu
 • Strava dle programu (10x snídaně, 8x oběd, 9x večeře)
 • Anglicky hovořící průvodce po dobu poznávacího zájezdu
 • Všechny aktivity, vstupy a poplatky v programu (není-li uvedeno jinak), např:

- prohlídka Johannesburgu

- vstup do Velkého Krugeru

- pěší safari 

- safari v otevřeném voze 4x4

- vstupy během Panorama Route

- celodenní safari v Krugeru

- vstup do rezervace Pongola

- plavbu na lodi po jezeře Jozini

- safari v NP Hluhluwe-iMfolozi

- muzeum Talana

- trek v Dračích horách

- Svazijsko - jiná Afrika

- zajímavý památník Nelsona Mandely

- historie kmene Zulu

 • Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění a připojištění
 • Osobní výdaje
 • Spropitné
 • Fakultativní aktivity

Jihoafrická republika

Jihoafrická republika (Jižní Afrika, JAR, Republika Jižní Afrika jak se jí také říká) patří k nejvyspělejším zemím afrického kontinentu. Svojí životní úrovní se nijak výrazně neliší od běžných evropských. Proti vyspělým zemím tu však najdete velké sociální rozdíly, které Jižní Afriku řadí mezi rozvojové země. Ti úspěšní žijí nádherný život na čistém vzduchu s kvalitním jídlem a skvělými službami lepšími než u nás. Bohužel ti méně úspěšní nedosáhnou na zdravotní péči a žijí často na hranici chudoby. I to je Jižní Afrika. I to je Afrika.


Velkým lákadlem pro návštěvníky jsou národní parky se safari a krásnou přírodou. JAR jich má celkem třináct - některé jsou státní, některé provinční a všechny “obalené” soukromými rezervacemi. Jedním ze zážitků, proč Jihoafrickou republiku navštívit při své dovolené, je safari s pozorování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Setkání s antilopami, savci a ptáky v nekonečné buši zažehne vaši lásku k Africe na celý život. Mezi nejznámější národní parky patří Kruger, Hluhluwe, Wilderness, Dračí hory, Blyde River Canyon a další. K nejčastěji navštěvovaným místům pak jednoznačně - Kapské Město - matka měst. Dovolená v Jižní Africe nabídne nesmírně barevnou škálu zážitků, které se zde dají provozovat - treky, horská kola, fotografování, safari, hory, pouště a polopouště. To vše doplněné o skvělé víno a dobré jídlo.


Vstupní formality

Ke vstupu na území JAR není potřeba vízum. Čechům stačí na pobyt kratší než 90 dnů platný cestovní pas. Občané Slovenska potřebují pro vstup do Jihoafrické republiky vízum, které si vyřizují na velvyslanectví Jižní Afriky ve Vídni.

Nezletilé osoby s sebou musí mít rodný list, resp. jeho úředně ověřenou a do angličtiny přeloženou kopii se jmény obou rodičů. Pokud s nezletilým cestuje jen jeden rodič, potřebuje k tomu písemný souhlas druhého rodiče v angličtině a kopii jeho cestovního dokladu.


Politické uspořádání

Jihoafrická republika je v současnosti parlamentní republika s prezidentem v čele. V současné době je nejsilnější politickou stranou Africký národní kongres.


Očkování a lékař

Pro zájezd do Jižní Afriky nejsou povinná žádná očkování. Na zvážení je očkování proti hepatitidě A a B (podle míst, kam cestujete) a v některých oblastech (sever, východ) v době dešťů doporučujeme antimalarika. Část Jihoafrické republiky je oficiálně malarickou oblastní. Riziko je malé a je na zvážení každého cestovatele. Lékařská péče je v JAR kvalitní a snadno dostupná.


Jazyk

Základním komunikačním jazykem je v Jihoafrické republice angličtina. Úředních jazyků je celkem jedenáct. Kromě angličtiny se hojně hovoří afrikánštinou, a dále černošskými jazyky jako isiZulu, isiNdebele, isiXhosa, Sependi, Sesotho, Setswana, siSwati, Tschivenda a Xitsonga…


Náboženství

Díky historickému kontextu je většina obyvatel Jihoafrické republiky křesťanského vyznání (68 %), zbývající část obyvatel uctívá původní kmenová náboženství (asi 29 %), zbytek pak tvoří muslimové (1,5 %) a hinduisté (1,4 %). Zbytek vyznává další náboženství.


Měna

Jihoafrická republika používá vlastní měnu - jihoafrický rand (označení ZAR). 1 ZAR = 100 centů. Na letišti nebo v bankách snadno vyměníte dolary a eura, bez problémů si ve městech vyberete peníze z bankomatu nebo zaplatíte kartou (mimo tržiště). Jeden ZAR odpovídá asi 1,8 Kč. Bankovní karty jsou široce přijímané prakticky ve všech obchodech a restauracích.


Důležitá telefonní čísla

Záchranná služba a hasiči v JAR mají číslo 10177, policie 10111, pomoci se dovoláte i na čísle 112. Informaci o jiných telefonních číslech získáte na 1023.


Let z Evropy

Z Prahy i Vídně se do Jižní Afriky dostanete za cca 14 - 17 hodin s jedním přestupem. Do Johannesburgu nebo Kapského létá několik leteckých společností. Dovolená v Jihoafrické republice tak začne snadno na palubě některé z leteckých společností létajících do Prahy/Vídně.


Časový posun

V období středoevropského času je v JAR posun +1 hodina, v době letního času není posun žádný.


Počasí

Jihoafrická republika má pro vaši dovolenou ideální počasí - většina území JAR leží v příjemném subtropickém pásmu. Lze to přirovnat k jižní Evropě. Při pobřeží je středozemské a ve vnitrozemí suché podnebí. Velké rozdíly jsou mezi teplotami v jihozápadní/západní a severovýchodní/východní části Jižní Afriky. Na západě je suché teplé africké léto s teplotami kolem 25°C (říjen - duben), na východě je naopak v létě deštivější počasí, teploty dosahují 35°C. V zimě jsou teploty mezi 15 - 20°C a západní část je deštivá. Zima na severovýchodě je suchá - je to ideální čas na safari v Krugerově parku. Ve vyšších nadmořských výškách i mrzne a dokonce i sněží. Jakmile dojde na deště, jsou většinou krátké a prudké. Nenajdete tu asijské monzunové období. V době dešťů se jedná o přeháňky a bouřky.


Nápoje a strava

Dovolená v Jihoafrické republice je pohodlná i s ohledem na hygienické podmínky - ve většině měst a a velké části země je voda z vodovodního řadu pitná. Balenou vodu lze koupit prakticky všude v obchodech, u benzínových pump a obchodních centrech. Stejně tak jídlo. V místních restauracích se také dobře najíte za velmi přijatelné ceny. Ceny v restauracích jsou podobné jako u nás, avšak při vyšší kvalitě jídla i obsluhy.


Nákupy

Obecně platí, že v Jižní Africe se skvěle nakupuje - na tržištích i v supermarketech a obchodních centrech. Na trzích a u stánků se suvenýry je běžné o ceně smlouvat, nicméně většinou usmlouváte cenu, za jakou stejné zboží koupíte v obchodě… jen máte zážitek ze smlouvání. Z dovolené v Jižní Africe si můžete přivézt i velmi kvalitní zboží - outdoorové oblečení, víno, diamanty…


Elektrické napětí

V Jihoafrické republice jsou elektrické zásuvky starého britského standardu. Mnoha hotelech je k dispozici evropská zásuvka, ale není dobré na to spoléhat. Britská zásuvka má jeden větší zemnící kolík (s pojistkou) a dva menší kolíky. Poslouží vám adaptér na britskou normu, který lze v Jižní Africe snadno koupit. Napětí je 220 V a 50 Hz.


od 69 500