Keňa - Poznávací zájezd - Velká migrace jednou za život - Cesty za zážitky

Keňa - Poznávací zájezd - Velká migrace jednou za život

Velká migrace zeber a pakoňů je jedinečný fenomén, který se odehrává každoročně v Keni a Tanzanii. Nekonečná stáda pakoňů a zeber táhnou přes řeku Maru za čerstvou pastvou v NP Msai Mara. Pasou se na nekonečných pláních, kde ...

n/a 0°C

Powered by WeatherAPI.com

DOVOLENÁ ŠITÁ NA MÍRU

S NÁMI JSTE VIP

24/7

ČEŠTÍ PRŮVODCI

OSOBNÍ KONZULTANTI

POBOČKA V PRAZE

PORADÍME VÁM, DESTINACE ZNÁME

Keňa - Poznávací zájezd - Velká migrace jednou za život

Keňa

Velká migrace zeber a pakoňů je jedinečný fenomén, který se odehrává každoročně v Keni a Tanzanii. Nekonečná stáda pakoňů a zeber táhnou přes řeku Maru za čerstvou pastvou v NP Msai Mara. Pasou se na nekonečných pláních, kde na ně čekají hladoví lvi… Chcete být u toho, a navíc za skvělou cenu? Privátní safari jen pro vás se zkušeným průvodcem v opravdovém 4x4 autě (žádný mikrobus, ale Toyota Land Cruiser). Maximum 6 osob, plná penze, luxusní kemp v srdci parku. 


Cena za osobu při 5-6 osobách: 49.700,- Kč


Cena za osobu při 3-4 osobách: 52.500,- Kč

 

Cena za osobu při 2 osobách: 64.800,- Kč


| Nairobi | Safari | Masai Mara | Lake Nakuru | Lake Naivasha | Amboseli | 


od 49 700
Zájezd na míru

Zajišťujeme individuální i skupinové zájezdy na míru s VIP přístupem ke všem klientům.

Poptat +420 739 481 111
Recenze
Lukáš L.

Dobrý den, chtěl bych vám moc poděkovat za váš servis a za dovolenou celkem. Privat Safari v Masai Mara i Amboseli - Oba průvodci byli velice milí a dokázali nám ukázat někdy i z 1-2 metrů kompletní nabídku všech zvířat obou parků, 1-2 měsíční mláďata slonů a lvů ze 2 metrů byla neuvěřitelná. bytování v Sarova Mara - I díky ubytování v klubových pokojích byl zážitek povznesen na úroveň, že jsme měli chvilkama pocit přenosu v čase do koloniálních dob staré Anglie (děkujeme za tento upgrade). Máme za sebou skutečně mnoho cest do zahraničí, takže máme s čím srovnávat. Ještě jednou vám děkuji za úžasný zážitek. Určitě jsme s vámi neletěli naposledy.

InformaceProgramDestinace

Program

1. den Odlet z Prahy

Odlet do Nairobi


2. den Nairobi - Masai Mara

Po ranním přistání (obykle využíváme lety Emirates nebo Qatar Airways) v Nairobi se setkáte s místním anglicky mluvícím průvodcem a vyrazíte na do NP Masai Mara (cca 6 hod). Cestou zastavíte na oběd (na vlastní náklady) a prohlédli si velkou příkopovou propadlinu (východoafrický rift). Dlouhá cesta se vyplatí - už odpoledne vstoupíte do NP Masai Mara, otevřou se keňské pláně a začíná safari. Po příjezdu do lodge se ubytujete v luxusních stanech s pohodlnými postelemi a vlastní koupelnou a wc. Dnes v noci poprvé uslyšíte zvuky africké buše… Mezi vámi a divočinou bude jen tenké stanové plátno. Zážitky jsou dokonalé.


Strava: Oběd - večeře


3. den Safari v Masai Mara

Po snídani vyrazíte na celodenní safari v NP Masai Mara. Budete se svým průvodcem hledat vše od malých ptáčků přes velké kočky až ke slonům, antilopám… Najdete si hezké místo s výhledem na piknikový oběd. Večer se vrátíte do kempu na večeři. Celý den si užíváte na safari, které se přizpůsobí vašim přáním (a třeba i dětem).


Strava: Snídaně - oběd - večeře


4. den Masai Mara

Dnes prožijete další celodenní safari v parku Masai Mara… Čas využijete do poslední minuty, aby vám žádné dobrodružství neuteklo.


Strava: Snídaně - oběd - večeře


5. den Poslední safari a návrat do Nairobi

Po snídani vás čeká ještě poslední ranní safari v Masai Mara. Ráno se sbalíte na cestu do Nairobi, dopoledne ještě budete křižovat cesty v Masai Mara, abyste odpoledne přijeli zpět do Nairobi. Máme pro vás připravený hotel kousek od letiště, kde se ubytujete před večerním odletem domů. Po celodenním putování hotelová sprcha přijde vhod. Transfer na letiště a noční odlet domů.


Strava: Snídaně - oběd 


6. den Přílet do Prahy


Zážitky, na které se můžete těšit

 • Privátní safari jen pro vás v NP Masai Mara
 • Velká migrace je životní zážitek (od půlky června do půlky října)
 • Safari v NP Masai Mara - celodenní safari v královně NP vč. vstupů do NP
 • Ubytování na krásném místě v luxusních stanech
 • Plná penze
 • Hotelový pokoj před nočním odletem z Nairobi

Přehled programu

1. den Odlet 

2. den Přílet a přejezd do NP Masai Mara, odpolední safari

3. den Celodenní safari v Masai Mara

4. den Celodenní safari v Masai Mara

5. den Dopolední safari, návrat do Nairobi a odlet

6. den Přílet

kompletní program
Cena zahrnuje

 • Letenku Praha - Nairobi - Praha v ekonomické třídě
 • 3x ubytování v NP Masai Mara (luxusní stany s pevnou podlahou, koupelnou, WC a postelí)
 • Hotelový pokoj v Nairobi před odletem domů
 • Stravování s plnou penzí (snídaně a večeře v lodži, obědy ve formě pikniků během safari)
 • Pozemní přepravu vozem Toyota Landcruiser 4x4
 • Doprovod kvalifikovaného anglicky mluvícího průvodce
 • Vstupy do všech národních parků a rezervací v rámci programu (Masai Mara, Lake Nakuru, Lake Naivasha, Amboseli)
 • Zákonné pojištění proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Nápoje a stravování mimo program
 • Spropitné
 • Připojištění
 • Další výdaje nezahrnuté výše
 • Vízum

Keňa

Keňa nabízí mnoho rozmanitých zážitků. Naleznete zde ty nejlepší a nejzachovalejší národní parky plné divoké a ohrožené zvěře i jedny z nejkrásnějších pláží Indického oceánu. Můžete zde strávit noc v luxusních hotelích, ale také v safari stanech nebo eko domcích. Setkáte se zde s jedny z nejpřátelštějších lidí na světě. Květy zářící všemi barvami i suchem sužované keře, savany a pouště i tropické deštné pralesy. V Keni si vybere každý.

Co vidět a navštívit

Návštěva národních parků v Keni by se dalo nazvat povinností. Budete zde pozorovat mnoho volně žijících zvířat a užívat si u toho krásy přírody.

Národní park Amboseli - který je velkým lákadlem pro turisty především díky nejvyšší africké hoře Kilimandžáro. O této hoře se vypráví všemožné příběhy a sami domorodci nebo průvodci Vám je jistě rádi převypráví.

Národní park Masai Mara - ten je nejnavštěvovanějším parkem v Keni. V roce 1977 byl prohlášen za chráněnou oblast. Od jakživa toto místo patřilo Masajům, a proto není divu, že dostali výsadu zde pobývat i nadále. Jejich vesnička je kousek od vstupu do parku a na turisty si zvykli, počítejte ale s finanční odměnou, kterou si účtují za ukázání obydlí.

Hlavní město Nairobi - kde můžete spatřit tradiční život afrického velkoměsta.

Vstupní formality

Veškerá omezení ohledně Covidu - 19 byla zrušena. Stejně jako v mnoha dalších zemí platí, že cestující musí mít platný pas 6 měsíců po vstupu do země. Pro vstup již nemusíte mít platné vízum, ale stačí elektronická registrace o cestě do země, kterou je potřeba vyplnit s dostatečným předstihem. 

Očkování a lékař

Očkování v Keni při příjezdu nevyžadují žádné. Nedoporučujeme ošetření ve státních zařízeních, a to ani v hlavním městě. Na odborné úrovni srovnatelné s Evropou jsou v Nairobi např. nemocnice: Aga Khan University Hospital a Nairobi Hospital.

Aby byl pacient vůbec přijat k ošetření nebo zákroku, musí mít platné pojištění u renomované zdravotní pojišťovny. V nemocnici si toto hodně hlídají a doporučuje se mít u sebe i kreditní kartu, kvůli ověření solventnosti. 

Jazyk

V Keni se hovoří celkem 69 jazyky. Úřední jsou dva, a to angličtina a svahilština. Nemusíte se tedy bát, že byste se někde anglicky nedomluvili. 

Náboženství

V zemi se můžete setkat se čtyřmi nejrozšířenějšími náboženstvími. Keňané žijící ve vnitrozemí, ve většině případů vyznávají křesťanství. Na východním pobřeží jsou převážně muslimové. Ve větších městech se můžete setkat i s hinduisty a ti, co žijí ve vzdálenějších místech od velkých měst vyznávají tzv. domorodé náboženství.

Měna

V Keni se platí keňským šilinkem. Doporučujeme směnit si na dolary a ty poté měnit na šilinky. Ve velkých městech se setkáte s mnoha směnárnami, nejvýhodnější kurz je ale v bankách, tam se ale připravte na dlouhé fronty. Rozhodně nikdy neměňte peníze u pouličních překupníků. Platba kartou je běžná v restauracích a hotelech, bez hotovosti se ale neobejdete.

Důležitá telefonní čísla

Nouzová telefonní čísla jsou 999, 112 nebo 911 (policie, ambulance, hasiči). 

Mezinárodní předvolba je +254.

Velvyslanectví Nairobi - Tende Drive 745, Lavington, 00100 Nairobi, Telefon: +254 774 420 460, +254 774 240 860

Let z Evropy

Z Prahy do Nairobi se dostanete s jedním přestupem za přibližně 14 hodin. Pokud se rozhodnete letět z Vídně, tak poletíte také s jedním přestupem, ale o 2 až 3 hodin kratší trasu.

Časový posun

V Keni jsou + 2 hodiny. 

Počasí

Nejlepšími měsíci pro cestu do Keni jsou především leden, únor a březen, kdy jsou teploty nejvyšší (28- 30 °C) a je zde nejméně dešťů. Alternativou můžou být i měsíce září a říjen, kdy jsou v Keni průměrné teploty (27 °C), málo dešťů, a především málo turistů. 

Nápoje a strava

Domorodci mají své tradiční jídlo zvané kukuřičná kaše ugali, kterou jedí s tím, co mají zrovna po ruce. Může to být ovoce nebo kousek výhonku z rostlin. Velmi oblíbeným jídlem nejen v restauracích, ale i na ulici, jsou smažené trojúhelníky z křupavého listového těsta plněné masem nebo zeleninou. Nazývají to Sambusas. 

Nákupy

Spropitné se v Keni běžně nedává, jak jsme zvyklí u nás. Dýška přijmou ve větších restaurací, ale není tomu zvykem, v ostatních případech na Vás budou nechápavě koukat. Za to smlouvání je běžnou součástí keňského obchodu. Smlouvá se především na ceně za taxi, jakémkoliv zboží prodávaném na ulici či suvenýrech. 

Elektrické napětí

V Keni je běžný britský typ zásuvek (ploché kolíky), je proto třeba zajistit si na cestu adaptér, který je ale běžně k dostání na místě.
od 49 700