Keňa - Kinondo Kwetu - luxusní butikový resort - Cesty za zážitky

Keňa - Kinondo Kwetu - luxusní butikový resort

V jižní části nejkrásnější keňské pláže stojí luxusní butikový resort Kinondo Kwetu. Je to malý a svým konceptem jedinečný resort, který si pro radost postavil švédský pár Ida a Filip Anderssonovi jako svůj “vzdálený afri...

n/a 0°C

Powered by WeatherAPI.com

DOVOLENÁ ŠITÁ NA MÍRU

S NÁMI JSTE VIP

24/7

ČEŠTÍ PRŮVODCI

OSOBNÍ KONZULTANTI

POBOČKA V PRAZE

PORADÍME VÁM, DESTINACE ZNÁME

Keňa - Kinondo Kwetu - luxusní butikový resort

Keňa

V jižní části nejkrásnější keňské pláže stojí luxusní butikový resort Kinondo Kwetu. Je to malý a svým konceptem jedinečný resort, který si pro radost postavil švédský pár Ida a Filip Anderssonovi jako svůj “vzdálený africký domov”. Anderssonovi jsou vzdálení příbuzní baronky Blixenové a mají tak k Africe blízko. Jejich láska ke Keni dodá vaší dovolené ojedinělý pocit vřelosti a pocitu skutečného domova na vzdáleném kontinentu.


V Kinondo Kwetu zažijete neformální přírodní luxus a domácí atmosféru. Každý kousek nábytku, každá dekorace a každý pokoj má svůj příběh. Vše Anderssonovi pečlivě hledali, sbírali a vybírali. Každá drobnost má své místo. Tento cit pro detail cítíte na každém kroku. Nenajdete tu stříbrné lžičky, zlaté kohoutky ani číšníky ve “fraku”, o to víc ale vnímáte neformální náladu, skvělý servis a velký cit pro detail. Kinondo Kwetu je naprosto jedinečné místo, které vřele doporučujeme pro vaši romantickou dovolenou, pobyt na pláži s dětmi nebo svatební cestu (resort je tak malý, že si ho můžete pronajmout celý pro sebe).


od 88 900
Zájezd na míru

Zajišťujeme individuální i skupinové zájezdy na míru s VIP přístupem ke všem klientům.

Poptat +420 739 481 111
Recenze
Petr S.

Dubaj a Abu Dhabí byly suprové. Skvělí lidé, ubytování, památky. Viděli jsme toho za těch pár dní opravdu hodně, paní průvodkyně zkušená a znalá, bylo úžasné, že nás všude provází Češka, která tam roky žije a má tak přehled o místních poměrech. Organizace perfektní.

Miroslav S.

Děkujeme Vám za organizaci a zajištění naší cesty na Myanmar. Vše klapalo bez chybičky a myslím, že jsme si maximálně užili část poznávací i odpočinkovou. Mohu vřele doporučit všem, kdo vyhledávají spíše individuální přístup a naprostý klid na liduprázdných plážích Ngapali Beach.

Michal N.

Díky moc za vše! Vše klaplo na 1*. Lety OK (Quatar Airways jsou špica!), ubytování v Dubaji i Abu Dhabi také super! 

Lenka L.

Za celou naši skupinu mockrát děkuji za zprostředkování velikonoční dovolené, která byla skvělá. Zejména pak děkujeme za Vaši vstřícnost, dále pak také za výbornou komunikaci. My jsme maximálně spokojeni a rádi Vašich služeb v budoucnu využijeme.

Martin H.

Vše slíbené jsme obdrželi, v průběhu zájezdu jsme se nesetkali s žádnou komplikací a vše prostě klaplo na jedničku.

Romana Z.

Děkujeme moc za servis, krátká dovča byla skvělá.

Oldřich S.

Jsme vašimi spokojenými zákazníky.

Marek B.

Bylo to nejúžasnější!!! 

Eva J.

Dobrý den, vše se vydařilo, moc děkuji!

Radek K.

Výlet jsme si s manželkou užili nad očekávání a vše zafungovalo dle plánu.

Anna R.

Zájezd jsme si já i moje dcera moc užily. Ubytování a hotelové služby opravdu na vysoké úrovni.

Šárka S.

Opět jsme byly nadmíru spokojené s tím, jak jste nám vše dokonale zařídili a našim požadavkům se věnovali na 100%. Už teď víme, že se na vás obrátíme s naší podzimní cestou do Milána. Každopádně už teď vaší cestovní kancelář doporučuji všem svým kamarádům a známým. Děkuji vám za opět nadstandartně provedenou práci, člověk se s takovou profesionalitou v životě často nesetká.

Kateřina S.

Zájezd byl skvělý a moc jsme si to užili. Děkuji za zprostředkování krásného zážitku.

David K.

Díky moc za excelentní zajíštění nasi dovolene v Dubaji.

Václav N.

Dovolená byla výborně zorganizovaná, pěkné stylové hotely, dobré tipy na výlety. Takže jsme si to užili. Díky

Martin B.

Zájezd do Dubaje byl do posledního detailu dle našich představ, vše zafungovalo, užili jsme si to parádně.

Vít V.

Děkuji moc bylo to v pohodě. Moc se nám v Austrálii líbilo . Příští rok zase s Vámi na Ydykseb

Lenka K.

Se službami jsme byli velmi spokojeni. Vše proběhlo v naprostém pořádku. Servis byl skvěle zajištěn, včetně nočního transferu na letiště. Hotel očekávání splnil. Za nás spokojenost. :) Děkujeme

Luboš Z.

Krásná dovolená - dali jsme na doporučení hotelu a udělali jsme dobře. Skvělé jídlo, krásná pláž. Vše do transferu, přes check-in až po ubytování fungavalo na 1. Těšíme se už na další dovolenou

Hana B.

Chtěla bych Vám poděkovat za krásně zorganizovaný výlet za teplem.Hotel byl skvělý, moc jsme si to užili.

Pavel S.

Dubaj jsme si užili, vše bylo OK. Expo pecka. Takže za mě fakt supr dovča, díky!

Pavel S.

Chtěl bych poděkovat za organizaci dovolené. Myslím, že máme všichni nezapomenutelný zážitek. Určitě se zastavíme ukázat nějaké foto.

Tomáš K.

Díky za zařízení Dubaje, krátké, výživné

Jana F.

Chtěla bych poděkovat za krásnou dovolenou, moc se nám to všem líbilo. Ráj na Zemi byl fakt top. Spokojeni jsme byli s ubytkem, stravou i s cestovkou. Ještě jednou velké díky a těším se na příště!

Kristýna C.

Dovolená byla úžasná. Hotel čístý, personál milý, počasí vyšlo také na jedničku, takže za nás spokojenost. Moc děkuji za služby a troufám si říct, že jsem s Vámi nebyla naposledy.

Tomáš K.

Díky za organizaci!Nakonec jsme využili i tématický park – aqua park.

InformaceDestinaceMapa

Zážitky, na které se můžete těšit

 • Jedinečná atmosféra místa a rodinná nálada
 • Detaily a dekorace, které vás budou okouzlovat po celou dobu
 • Jídlo - čerstvé, rozmanité a vždy zážitkové
 • Klid a relax oproti hotelům na turistické Diani beach
 • Služby a personál

Přehled programu

Boutikový resort Kimondo Kwetu není jen hotelem, ale především je skutečným domovem svých majitelů - švédského páru Idy a Filipa Anderssonových a jejich 3 dětí. Je to malý ráj s domácí atmosférou, který žije svým životem pod pečlivým dohledem Idy. Ta resort považuje za svůj domov a tak se o něj a své hosty stará. Domácí atmosféra tak příjemně dopadne i na vás od prvního okamžiku, kdy se ubytujete.


Resort je položený v jižní části Diani Beach, asi nejkrásnější pláži v Keni, na soukromém pozemku. Výhodou je také prakticky privátní pláž, která je oddělena od nejbližší vesnice útesem a tak zaručuje svým hostům dostatek soukromí. Pláž je navíc součástí chráněné krajiny pod patronátem Národního muzea a řadí se tak, i díky ochraně, k nejkrásnějším na keňském pobřeží.

Resort má pouze 18 pokojů/bungalovů o max 43 hostů je tak pečlivě postaráno. Tato komorní kapacita je vaším bonusem - při stravování, kdy se můžete s kuchařem domluvi, co má pro vás uvařit, na pláži je dostatek prostoru a nakonec i šíře nabízených aktivit je na tak malý resort úžasně bohatá. Nudit se určitě nebudete.


Pokoje

Všechny pokoje jsou vydekorované originálními předměty od místních umělců. Na každém místě cítíte um malířů a sochařů z keňského pobřeží. Každý pokoj je originál a každý má svoji úžasnou atmosféru. Je to tak, jak má malý boutikový resort působit. 


Cottages

V Kinondo Kwetu je 5 základních bungalovů, z toho jsou 3 dvoulůžkové, 1 bundalov je jednolůžkový a je možné ho propojit s vedlejším dvoulůžkovým pokojem, a jeden velký rodinný suite bungalow s hlavní dvoulůžkovou ložnicí a dvěma malými ložnicemi. Všechny bungalovy mají výhled na moře, před bungalovem je krytá terasa s posezením. Pokoje mají klimatizaci.


Mama Taa Villa

Mama Taa Villa je ideálním útočištěm pro velké rodiny ne skupiny přátel. Vila má 1 novomanželský suite, 1 rodinný suite, 4 propojené dvoulůžkové pokoje. Každý pokoj je možné si pronajmout odděleně nebo dohromady. Každý pokoj má vlastní koupelnu a pokoje jsou klimatizované.


Mama Tina Villa

Vilka je skvělou volbou pro rodiny s dětmi, kdy mají děti oddělené pokoje za výhodnější cenu. Hlavní ložnice má klimatizaci, dětské pokoje pouze ventilátory.


Alex House

Privátní rodinná vila se 4 ložnicemi (2 koupelny), otevřeným společným prostorem a soukromím. Pokoje jsou klimatizované


Bary a restaurace

Kulinářské umění místního šéfkuchaře může být tím důvodem, proč si pro svoji dovolenou zvolíte právě Kinondo Kwetu. Každý den je připravené menu z čerstvých surovin a každý den si vaše chuťové buňky užijí hody. Pokud by vám něco z denní nabídky nepadlo do vkusu, vždy je šéfkuchař připravený uvařit něco právě a jen pro vás. Stačí se domluvit. 


Šéfkuchař se nechá při přípravě jídla inspirovat tradicemi keňské přímořské kuchyně a vytváří jídla z pečlivě vybraných čerstvých lokálních surovin. Nechte unášet své chuťové pohárky do dálek vůní Indického oceánu a budete odměněni těmi nejlepšími delikatesami.


Snídaně se podávají od 8 do 10 hodin, obědy od 13 do 15 a večeře se servíruje mezi 18:00 a 22:00. Během celého dne jsou k dispozici snacky a dobroty. Bar je otevřený do 23:00 hodin. Časy jsou orientační a budete-li mít chuť jíst v jiný čas, stačí říct a kuchař vám uvaří podle vašeho přání.


V ceně pobytu jsou také nápoje - nealko, pivo, vybraná vína a vybrané druhy tvrdého alkoholu. Za příplatek si můžete objednat šampaňské, speciální likéry apod.


Od svého založe získal Kinondo Kwetu řadu ocenění za své kvality, služby i vztah a rozvoj okolních vesnic:

 • World Luxury Hotel Awards 2017 – Luxury Beach Lodge Africa Continent 

 • World Luxury Hotel Awards 2017 – Luxury Wedding destination Kenya 

 • World Luxury Hotel Awards 2017 – Luxury Holistic retreat Kenya 
 • 
Trip advisor Certificate of excellence award 2018, 2017, 2015 2014 § World Travel Awards – Kenyans Leading Resort 2015 

 • The Safari Awards nominee and runner up in several categories 2018, 2017, 2015, 2014, 
2013 (Best Family Safari Experience, Best Marine Property, Best Safari Cuisine, Best 
Community Focused Property, Best Ecologically Responsible Property) 

 • Trip advisor Travelers choice award 2015, 2014 

 • 101 Best Hotels – The Tatler Travel Guide 

 • SDIT Award 2013 in the category of Rural Accommodation
 • 
Kinondo Clinic (established and funded by The Kinondo Kwetu Trust) - Best Clinic in the Kwale District, 2010 Cena zahrnuje
 • Letenku Praha - Mombasa - Praha vč. odbaveného zavazadla
 • Transfer z letiště do hotelu a zpět
 • 7x ubytování v pokoji Cottage nebo v pokoji v Mama Taa Villa
 • 7x All inclusive (3 jídla denně, snacky v průběhu dne, vybrané alko a nealko nápoje)
 • Pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
 • Vízum (za 50 USD elektronicky před odletem nebo po příletu)
 • Spropitné na místě (očekává se cca 10-20 USD za pokoj a den, spropitné se dělí mezi veškerý personál)
 • Cestovní pojištění a připojištění (zavazadla, storno, covid apod.)
 • Stravu a služby mimo zvolený program
 • Osobní výdaje
 • Vše, co není výše specifikováno

Obecné podmínky

Proč s CestyZaZazitky.cz?

Vaši dovolenou Vám tvoříme na míru. Webová nabídka je pouze inspirací - místo odletu (Praha, Vídeň, Mnichov…), délka pobytu, typ pokoje, rozsah stravování i nadstandardní služby... My doporučujeme na základě dlouholetých zkušeností, Vy rozhodujete.

Šetříme Váš čas i peníze

Nemusíte trávit čas hledáním a výběrem resortu pro Vaši dovolenou. Zpracujeme Vám nabídky dle Vašich přání a požadavků. Doporučíme nejoptimálnější řešení Vašeho pobytu i leteckých spojení a transferů. Máme k dispozici spousty akčních nabídek, slev a bonusových programů. Místa a hotely známe. Máme je prověřené, poradíme Vám z vlastní zkušenosti a na základě hodnocení našich klientů.

Osobní konzultanti

Naši kolegové jsou Vám partnerem při přípravě, během i po návratu z dovolené. Vaši dovolenou připravujete společně. Konzultanti Vám rádi poskytnou nezbytné informace. Nabídnou dostatek možností a variant dovolené. Společně se tak, co nejvíce přiblížíme k Vaší ideální představě. Po celou dobu přípravy dovolené, i v jejím průběhu, jste v kontaktu s Vaším osobním konzultantem, který detailně zná Vaši cestu. Vaše služby také sám/sama zajišťuje a rezervuje. Nemusíte při každém telefonátu do anonymního call centra nebo mailu znovu opakovat své přání a požadavky. Na svého konzultanta máte osobní mail a mobilní telefon. Můžete tak jakákoliv přání řešit operativně a rychle.

Jsme tu pro Vás

Hotline 24/7 - Při plánování dovolené a především v jejím průběhu, je Vám k dispozici naše hotline, na níž řešíme nenadále situace a dodatečná přání. Jsme Vaším osobním concierge a partnerem po celou dobu Vaší dovolené.

Žádné skryté poplatky

Naše nabídnutá cena je konečná. Nečekají Vás žádné další výdaje, o kterých bychom Vás předem neinformovali. Žádná nepříjemná překvapení.

Portfolio hotelů

V naší nabídce nenajdete stovky hotelů v každé destinaci. Nabízené hotely pečlivě vybíráme a víme, proč je doporučujeme. U našich hotelů vždy najdete přidanou hodnotu, pro kterou jsme daný hotel zařadili do naší kolekce. Nesnažíme se nabízet desítky hotelů stejné kategorie - jsme boutique, kde pro Vás vybíráme něco jedinečného, a tím Vám usnadňujeme výběr. Abychom Vám mohli odborně poradit, zvolili jsme užší portfolio hotelů, které známe. Garantujeme kvalitu služeb. Vždy dobrý poměr cena/výkon. Pokud si však z naší nabídky nevyberete, zajistíme hotel podle Vašich přání. Spolupracujeme s mnoha partnery, hotelovými řetězci i rezervačními systémy, abychom vždy našli nejlepší cenu.


Keňa

Keňa nabízí mnoho rozmanitých zážitků. Naleznete zde ty nejlepší a nejzachovalejší národní parky plné divoké a ohrožené zvěře i jedny z nejkrásnějších pláží Indického oceánu. Můžete zde strávit noc v luxusních hotelích, ale také v safari stanech nebo eko domcích. Setkáte se zde s jedny z nejpřátelštějších lidí na světě. Květy zářící všemi barvami i suchem sužované keře, savany a pouště i tropické deštné pralesy. V Keni si vybere každý.

Co vidět a navštívit

Návštěva národních parků v Keni by se dalo nazvat povinností. Budete zde pozorovat mnoho volně žijících zvířat a užívat si u toho krásy přírody.

Národní park Amboseli - který je velkým lákadlem pro turisty především díky nejvyšší africké hoře Kilimandžáro. O této hoře se vypráví všemožné příběhy a sami domorodci nebo průvodci Vám je jistě rádi převypráví.

Národní park Masai Mara - ten je nejnavštěvovanějším parkem v Keni. V roce 1977 byl prohlášen za chráněnou oblast. Od jakživa toto místo patřilo Masajům, a proto není divu, že dostali výsadu zde pobývat i nadále. Jejich vesnička je kousek od vstupu do parku a na turisty si zvykli, počítejte ale s finanční odměnou, kterou si účtují za ukázání obydlí.

Hlavní město Nairobi - kde můžete spatřit tradiční život afrického velkoměsta.

Vstupní formality

Veškerá omezení ohledně Covidu - 19 byla zrušena. Stejně jako v mnoha dalších zemí platí, že cestující musí mít platný pas 6 měsíců po vstupu do země. Pro vstup již nemusíte mít platné vízum, ale stačí elektronická registrace o cestě do země, kterou je potřeba vyplnit s dostatečným předstihem. 

Očkování a lékař

Očkování v Keni při příjezdu nevyžadují žádné. Nedoporučujeme ošetření ve státních zařízeních, a to ani v hlavním městě. Na odborné úrovni srovnatelné s Evropou jsou v Nairobi např. nemocnice: Aga Khan University Hospital a Nairobi Hospital.

Aby byl pacient vůbec přijat k ošetření nebo zákroku, musí mít platné pojištění u renomované zdravotní pojišťovny. V nemocnici si toto hodně hlídají a doporučuje se mít u sebe i kreditní kartu, kvůli ověření solventnosti. 

Jazyk

V Keni se hovoří celkem 69 jazyky. Úřední jsou dva, a to angličtina a svahilština. Nemusíte se tedy bát, že byste se někde anglicky nedomluvili. 

Náboženství

V zemi se můžete setkat se čtyřmi nejrozšířenějšími náboženstvími. Keňané žijící ve vnitrozemí, ve většině případů vyznávají křesťanství. Na východním pobřeží jsou převážně muslimové. Ve větších městech se můžete setkat i s hinduisty a ti, co žijí ve vzdálenějších místech od velkých měst vyznávají tzv. domorodé náboženství.

Měna

V Keni se platí keňským šilinkem. Doporučujeme směnit si na dolary a ty poté měnit na šilinky. Ve velkých městech se setkáte s mnoha směnárnami, nejvýhodnější kurz je ale v bankách, tam se ale připravte na dlouhé fronty. Rozhodně nikdy neměňte peníze u pouličních překupníků. Platba kartou je běžná v restauracích a hotelech, bez hotovosti se ale neobejdete.

Důležitá telefonní čísla

Nouzová telefonní čísla jsou 999, 112 nebo 911 (policie, ambulance, hasiči). 

Mezinárodní předvolba je +254.

Velvyslanectví Nairobi - Tende Drive 745, Lavington, 00100 Nairobi, Telefon: +254 774 420 460, +254 774 240 860

Let z Evropy

Z Prahy do Nairobi se dostanete s jedním přestupem za přibližně 14 hodin. Pokud se rozhodnete letět z Vídně, tak poletíte také s jedním přestupem, ale o 2 až 3 hodin kratší trasu.

Časový posun

V Keni jsou + 2 hodiny. 

Počasí

Nejlepšími měsíci pro cestu do Keni jsou především leden, únor a březen, kdy jsou teploty nejvyšší (28- 30 °C) a je zde nejméně dešťů. Alternativou můžou být i měsíce září a říjen, kdy jsou v Keni průměrné teploty (27 °C), málo dešťů, a především málo turistů. 

Nápoje a strava

Domorodci mají své tradiční jídlo zvané kukuřičná kaše ugali, kterou jedí s tím, co mají zrovna po ruce. Může to být ovoce nebo kousek výhonku z rostlin. Velmi oblíbeným jídlem nejen v restauracích, ale i na ulici, jsou smažené trojúhelníky z křupavého listového těsta plněné masem nebo zeleninou. Nazývají to Sambusas. 

Nákupy

Spropitné se v Keni běžně nedává, jak jsme zvyklí u nás. Dýška přijmou ve větších restaurací, ale není tomu zvykem, v ostatních případech na Vás budou nechápavě koukat. Za to smlouvání je běžnou součástí keňského obchodu. Smlouvá se především na ceně za taxi, jakémkoliv zboží prodávaném na ulici či suvenýrech. 

Elektrické napětí

V Keni je běžný britský typ zásuvek (ploché kolíky), je proto třeba zajistit si na cestu adaptér, který je ale běžně k dostání na místě.
od 88 900