Kostarika - Casa Chameleon, Las Catalinas - Cesty za zážitky

Kostarika - Casa Chameleon, Las Catalinas

Vítejte v Casa Chameleon! Partnerským resortem Relais and Chateaux. Toto partnerství garantuje poskytování nejlepších služeb a vynikající kulinářské zážitky. Připravte se na nezapomenutelný pobyt na pobřeží s gastronomickými zá...

n/a 0°C

Powered by WeatherAPI.com

DOVOLENÁ ŠITÁ NA MÍRU

S NÁMI JSTE VIP

24/7

ČEŠTÍ PRŮVODCI

OSOBNÍ KONZULTANTI

POBOČKA V PRAZE

PORADÍME VÁM, DESTINACE ZNÁME

Kostarika - Casa Chameleon, Las Catalinas

Kostarika

Vítejte v Casa Chameleon! Partnerským resortem Relais and Chateaux. Toto partnerství garantuje poskytování nejlepších služeb a vynikající kulinářské zážitky. Připravte se na nezapomenutelný pobyt na pobřeží s gastronomickými zážitky světové úrovně.

Užijte si nekonečný oceán PURA VIDA v Casa Chameleon v Las Catalinas. V odlehlém ráji, kde se dobrodružství setkává s klidným pohodlím. Ať už se rozhodnete toulat se ulicemi kosmopolitního městečka nebo se celý den koupat v soukromí své vily s bazénem, čekají Vás mimořádné vzpomínky.


Zájezd na míru

Zajišťujeme individuální i skupinové zájezdy na míru s VIP přístupem ke všem klientům.

Poptat +420 739 481 111
Recenze
Petr S.

Dubaj a Abu Dhabí byly suprové. Skvělí lidé, ubytování, památky. Viděli jsme toho za těch pár dní opravdu hodně, paní průvodkyně zkušená a znalá, bylo úžasné, že nás všude provází Češka, která tam roky žije a má tak přehled o místních poměrech. Organizace perfektní.

Miroslav S.

Děkujeme Vám za organizaci a zajištění naší cesty na Myanmar. Vše klapalo bez chybičky a myslím, že jsme si maximálně užili část poznávací i odpočinkovou. Mohu vřele doporučit všem, kdo vyhledávají spíše individuální přístup a naprostý klid na liduprázdných plážích Ngapali Beach.

Michal N.

Díky moc za vše! Vše klaplo na 1*. Lety OK (Quatar Airways jsou špica!), ubytování v Dubaji i Abu Dhabi také super! 

Lenka L.

Za celou naši skupinu mockrát děkuji za zprostředkování velikonoční dovolené, která byla skvělá. Zejména pak děkujeme za Vaši vstřícnost, dále pak také za výbornou komunikaci. My jsme maximálně spokojeni a rádi Vašich služeb v budoucnu využijeme.

Martin H.

Vše slíbené jsme obdrželi, v průběhu zájezdu jsme se nesetkali s žádnou komplikací a vše prostě klaplo na jedničku.

Romana Z.

Děkujeme moc za servis, krátká dovča byla skvělá.

Oldřich S.

Jsme vašimi spokojenými zákazníky.

Marek B.

Bylo to nejúžasnější!!! 

Eva J.

Dobrý den, vše se vydařilo, moc děkuji!

Radek K.

Výlet jsme si s manželkou užili nad očekávání a vše zafungovalo dle plánu.

Anna R.

Zájezd jsme si já i moje dcera moc užily. Ubytování a hotelové služby opravdu na vysoké úrovni.

Šárka S.

Opět jsme byly nadmíru spokojené s tím, jak jste nám vše dokonale zařídili a našim požadavkům se věnovali na 100%. Už teď víme, že se na vás obrátíme s naší podzimní cestou do Milána. Každopádně už teď vaší cestovní kancelář doporučuji všem svým kamarádům a známým. Děkuji vám za opět nadstandartně provedenou práci, člověk se s takovou profesionalitou v životě často nesetká.

Kateřina S.

Zájezd byl skvělý a moc jsme si to užili. Děkuji za zprostředkování krásného zážitku.

David K.

Díky moc za excelentní zajíštění nasi dovolene v Dubaji.

Václav N.

Dovolená byla výborně zorganizovaná, pěkné stylové hotely, dobré tipy na výlety. Takže jsme si to užili. Díky

Martin B.

Zájezd do Dubaje byl do posledního detailu dle našich představ, vše zafungovalo, užili jsme si to parádně.

Vít V.

Děkuji moc bylo to v pohodě. Moc se nám v Austrálii líbilo . Příští rok zase s Vámi na Ydykseb

Lenka K.

Se službami jsme byli velmi spokojeni. Vše proběhlo v naprostém pořádku. Servis byl skvěle zajištěn, včetně nočního transferu na letiště. Hotel očekávání splnil. Za nás spokojenost. :) Děkujeme

Luboš Z.

Krásná dovolená - dali jsme na doporučení hotelu a udělali jsme dobře. Skvělé jídlo, krásná pláž. Vše do transferu, přes check-in až po ubytování fungavalo na 1. Těšíme se už na další dovolenou

Hana B.

Chtěla bych Vám poděkovat za krásně zorganizovaný výlet za teplem.Hotel byl skvělý, moc jsme si to užili.

Pavel S.

Dubaj jsme si užili, vše bylo OK. Expo pecka. Takže za mě fakt supr dovča, díky!

Pavel S.

Chtěl bych poděkovat za organizaci dovolené. Myslím, že máme všichni nezapomenutelný zážitek. Určitě se zastavíme ukázat nějaké foto.

Tomáš K.

Díky za zařízení Dubaje, krátké, výživné

Jana F.

Chtěla bych poděkovat za krásnou dovolenou, moc se nám to všem líbilo. Ráj na Zemi byl fakt top. Spokojeni jsme byli s ubytkem, stravou i s cestovkou. Ještě jednou velké díky a těším se na příště!

Kristýna C.

Dovolená byla úžasná. Hotel čístý, personál milý, počasí vyšlo také na jedničku, takže za nás spokojenost. Moc děkuji za služby a troufám si říct, že jsem s Vámi nebyla naposledy.

Tomáš K.

Díky za organizaci!Nakonec jsme využili i tématický park – aqua park.

InformaceDestinaceMapa

Zážitky, na které se můžete těšit

 • Luxusní resort Adults Only
 • Gastronomický zážitek
 • PURA VIDA
 • Bazén ve vile se slanou vodou
 • Lekce jógy v soukromí Vaší vily 
 • Lekce Surfingu 
 • Rozsáhlý výběr zážitkových aktivit 

Přehled programu

Pokoje 

Casa Chameleon zajišťuje maximální soukromí v 21 vilách. Všechny vily mají vlastní bazén se slanou vodou a s přímým nebo částečným výhledem na Pacifický oceán.

Vila s bazénem

Vily s bazénem o velikosti 67 m2 jsou samostatné, jednolůžkové vily orientované na jih s výhledem na pláže Sugar a Penca. Každá z těchto soukromých vil nabízí úžasný privátní bazén se slanou vodou a částečný výhled na oceán.

Vila Sunset s bazénem

Sunset vila s bazénem o velikosti 68 m2 je orientována na západ a může se pochlubit vyvýšeným výhledem na pobřeží Guanacaste a ostrovy Catalinas. Po dni plném dobrodružství a kulturních zážitků si dopřejete relax v soukromém bazénu se slanou vodou a užijte si klidné soukromí při pozorování západu slunce.

Villa Suite s bazénem

Villa Suites s bazénem o velikosti 108 m2 jsou dokonalým únikem na Kostarice. Tato odlehlá apartmá se soukromým bazénem se slanou vodou se nacházejí na svahu s výhledem buď na pobřeží Guanacaste nebo na ostrovy Catalinas a nabízejí naprostou intimitu a pohodlí, bez jakýchkoli rušivých vlivů.


Restaurace a bary 

V Casa Chameleon se můžete těšit na nezapomenutelné kulinářské zážitky, a to hned ve 3 restauracích nebo vinném sklepě. Skvělé osvěžující drinky si vychutnáte ve 2 barech.

Resort myslí i na nezapomenutelné zážitky. Zajistí Vám soukromou slavnostní večeři nebo piknik při západu slunce.


Zážitky 

Wellness

Příjezd do Las Catalinas je sám o sobě obřadem relaxace. Můžete jít ještě o krok dále s místními lázeňskými službami, které Vám zajistí v soukromí Vaší vily. Dopřát si můžete také procedury k péči o Vaši pleť a tělo.

Yoga & Fitness

Ať už chcete pokračovat ve své praxi nebo znovu začít s cvičebními rituály v Casa Chameleon je naprosto perfektní prostředí. Zajistíme Vám soukromé lekce jógy a fitness přímo ve Vaší vile.

 • Zážitky na pevnině

Zip-line, jízda na koni nebo pozorování ptáků jsou k dispozici jen několik minut od Las Catalinas. Najdete zde až 80 km dlouhé lesní stezky pro horská kola i populární triatlon.

Visuté mosty a lenochodi

Vydáte se k sopce Tenorio, jedné z neaktivních sopek v regionu. Během této 2,5 km dlouhé túry zažijete přechod přes 3 různé visuté mosty a projdete se primárními a sekundárními lesy, poznáte různé ekosystémy, které se v tomto deštném pralese sbíhají.

Diria Coffee Tour

Kostarika produkuje jedny z nejlepších káv na světě. Jen 1,5 hodiny jízdy od hotelu zažijete prohlídku a zjistíte více o jednom z nejdůležitějších produktů Kostariky.


 • Zážitky na vodě

Surfujte, pádlujte, rybařte, plavejte a potápějte se přímo z pobřeží Las Catalinas.

Soukromá plavba katamaránem

Vydáte se na den plný nových vzpomínek a vychutnejte si soukromou plavbu katamaránem po pobřeží Guanacaste a poznejte pláže Pertero, Prieta, Sugar Beach nebo Catalinas.

Lekce Surfingu

Víte proč do Kostariky přijíždí lidé z celého světa surfovat? Jsou zde totiž nejlepší vlny, teplá voda a rozsáhlé pláže. Surfování na Kostarice je zážitek, na který budete vzpomínat mnoho let.

White Water Rafting

Chcete zažít větší adrenalin, než je surfing nebo sportovní rybolov? V tom případě se vydejte na sjezd po dolním toku řeky Rio Colorado, sjezd třídy II-III.

Zajistím Vám zážitky podle Vašich přání a představ s místním anglicky mluvícím průvodcem.


Cena zahrnuje

 • Letenku Praha – San José - Praha včetně odbaveného zavazadla
 • Privátní transfer z letiště do hotelu a zpět
 • 7x ubytování v pokoji typu
 • 7x snídaně
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění a připojištění (zavazadla, storno, covid apod.)
 • Stravu a služby mimo zvolený program
 • Osobní výdaje
 • Vše, co není výše specifikováno

Obecné podmínky

Proč s CestyZaZazitky.cz?

Vaši dovolenou Vám tvoříme na míru. Webová nabídka je pouze inspirací - místo odletu (Praha, Vídeň, Mnichov…), délka pobytu, typ pokoje, rozsah stravování i nadstandardní služby... My doporučujeme na základě dlouholetých zkušeností, Vy rozhodujete.

Šetříme Váš čas i peníze

Nemusíte trávit čas hledáním a výběrem resortu pro Vaši dovolenou. Zpracujeme Vám nabídky dle Vašich přání a požadavků. Doporučíme nejoptimálnější řešení Vašeho pobytu i leteckých spojení a transferů. Máme k dispozici spousty akčních nabídek, slev a bonusových programů. Místa a hotely známe. Máme je prověřené, poradíme Vám z vlastní zkušenosti a na základě hodnocení našich klientů.

Osobní konzultanti

Naši kolegové jsou Vám partnerem při přípravě, během i po návratu z dovolené. Vaši dovolenou připravujete společně. Konzultanti Vám rádi poskytnou nezbytné informace. Nabídnou dostatek možností a variant dovolené. Společně se tak, co nejvíce přiblížíme k Vaší ideální představě. Po celou dobu přípravy dovolené, i v jejím průběhu, jste v kontaktu s Vaším osobním konzultantem, který detailně zná Vaši cestu. Vaše služby také sám/sama zajišťuje a rezervuje. Nemusíte při každém telefonátu do anonymního call centra nebo mailu znovu opakovat své přání a požadavky. Na svého konzultanta máte osobní mail a mobilní telefon. Můžete tak jakákoliv přání řešit operativně a rychle.

Jsme tu pro Vás

Hotline 24/7 - Při plánování dovolené a především v jejím průběhu, je Vám k dispozici naše hotline, na níž řešíme nenadále situace a dodatečná přání. Jsme Vaším osobním concierge a partnerem po celou dobu Vaší dovolené.

Žádné skryté poplatky

Naše nabídnutá cena je konečná. Nečekají Vás žádné další výdaje, o kterých bychom Vás předem neinformovali. Žádná nepříjemná překvapení.

Portfolio hotelů

V naší nabídce nenajdete stovky hotelů v každé destinaci. Nabízené hotely pečlivě vybíráme a víme, proč je doporučujeme. U našich hotelů vždy najdete přidanou hodnotu, pro kterou jsme daný hotel zařadili do naší kolekce. Nesnažíme se nabízet desítky hotelů stejné kategorie - jsme boutique, kde pro Vás vybíráme něco jedinečného, a tím Vám usnadňujeme výběr. Abychom Vám mohli odborně poradit, zvolili jsme užší portfolio hotelů, které známe. Garantujeme kvalitu služeb. Vždy dobrý poměr cena/výkon. Pokud si však z naší nabídky nevyberete, zajistíme hotel podle Vašich přání. Spolupracujeme s mnoha partnery, hotelovými řetězci i rezervačními systémy, abychom vždy našli nejlepší cenu.


Kostarika

Malá země Střední Ameriky schovaná mezi Nikaraguu a Panamou. Vykoupat se tu můžete jak v oceánu tak Karibském moři. Naleznete tu ohromné hory, romantické vodopády, pralesy, nekonečné písečné pláže, činné sopky i jezera. Přírodní krasy Vás tu uchvátí a tuto malou zemičku si zamilujte.


Co vidět a navštívit

Parque Nacional Volcán Arenal – Fanoušci turistiky zde budou nadšeni výhledy, zalesněnou krajinou s nízkou vegetací a vyschlými lávovými poli. Těšit se můžete i na hustou džungli s velkým jezerem Laguna de Arenal.

Catarata La Fortuna – Patří k nejoblíbenějším místům ve střední Kostarice. Na vodopád vysoký přes 70m padající do kruhové tůně uprostřed deštného pralesa je nádherný pohled. K oblíbenosti přispívá i fakt, že je přímo pod sopkou Arenal.

Národní park Monteverde – Pokud Vás láká zažít kouzlo deštného pralesu, národní park Monteverde Vám nabízí bezpečnou procházku po vyznačených cestách.

Jacó – Pokud chcete vyrazit a zažít adrenalinové dobrodružství, určitě doporučujeme party místo a surfařskou meccu Kostariky. Výhled na krásnou pláž se spoustou surfařů je zážitek sám o sobě.

Vstupní formality

Při cestování do Kostariky není potřeba vízum, pokud jedete do země za účelem cestování a na dobu kratší než 90 dnů. Potřebný je pas platný po dobu šesti měsíců od vstupu do země. Je povinnost také předkládat doklad o způsobu vycestování, jako je zpáteční letenka nebo jízdenka a také finanční prostředky ve výši 100 USD na každý měsíc pobytu.


kování a lékař

Do země není povinné žádné očkování, ale obecně se doporučuje očkovat proti žloutence typu A a B. Lékařská pomoc je na vysoké úrovni, ale jako ve většině zemí se doporučuje využít spíše soukromé kliniky, kdy je potřeba předložit mezinárodní pojištění nebo zaplatit výlohy v hotovosti dopředu.


Jazyk

Oficiálním jazykem v Kostarice je španělština. Pokud se budete pohybovat v turistických oblastech, domluvíte se i angličtinou, obyvatelé však upřednostňují španělštinu.


Náboženství

Většina obyvatel vyznává římskokatolickou církev a menší populace jsou evangelíci. V San José najdete i menšiny jiných vyznání, včetně malé židovské komunity.

Měna

V zemi se platí Kostarickými colóny (CRC). 1 000 colónů je přibližně 50 Kč. Je doporučeno vyhýbat se bankovkám větším, než je 10 000 colónů z důvodu častých padělků. Předejdete tak nepříjemným problémům. Pro směnu colónů určitě použijte americký dolar, se kterým se i na mnoha místech dá zaplatit a pro výběr zvolte bankomaty nebo banky. Platba kartou je také na mnoha místech možná, ale dávejte si pozor na strhávané částky.

Důležitá telefonní čísla

Nouzové telefonní číslo na záchrannou službu je 911 a na hasiče je 118

Konzulát ČR v Kostarice naleznete na adrese: Carretera a Pavas, De Euromobilia 50 m. norte, Rohrmoser, San José, tel: +506-8821 3828, mail: consulcheco@gmail.com.

Let z Evropy

Z Prahy se létá se dvěma přestupy nejčastěji přes Kanadu a let trvá okolo 20ti hodin.

Časový posun

V Kostarice je o 7 hodin více.


Počasí

Země je v tropickém až subtropickém pásmu. Průměrné roční teploty jsou okolo 32 °C na pobřeží a ve vnitrozemí okolo 17 °C. Období sucha je zde od prosince do dubna a období deštů je od května do listopadu. Nejideálnější období pro návštěvu Kostariky se považují měsíce listopad, duben a květen, kdy není hlavní sezóna a mnoho hotelů tak nabízí i slevy na ubytování. Hlavní sezóna začíná v prosinci a končí na začátku dubna.


Nápoje a strava

Kostarická kuchyně obsahuje prvky francouzské, mexické, čínské a americké kuchyně. Místní specialitou je především polévka z hovězího masa a banány. V tradičních pokrmech najdete převážně hovězí, drůbeží rybí maso doplněné rýží, kukuřicí, fazolemi nebo ovocem. Bez ochutnání místní kávy byste odjíždět opravdu neměli. Obyčejnou vodu si raději vždy kupujte balenou, předejdete tak nežádoucím žaludečním problémům.


Nákupy

Otevírací doba obchodů je od pondělí do soboty, některé supermarkety mají otevřeno i v neděli, ale neexistují tu non – stop obchody, všechny zavírají okolo 18 max. 19 hodiny. Smlouvání je tu běžné, ale nepočítejte s velkými slevami. V hlavním městě San José je vyhlášený trh Mercado Central, Las Garzas Handicraft Market nebo Meercado de artesanias Nacionales. Dejte si pozor na kapsáře, kteří jsou nedílnou součástí tržišť.


Elektrické napětí

V Kostarice je voltáž 120 V a frekvence napětí je 60 HZ. V Evropě je běžné napětí 220 – 250V a proto si budete muset pořídit měnič napětí nebo měnič napětí s adaptérem. Mnoho hotelů je vybaveno různými typy zásuvek, proto doporučujeme ten Váš kontaktovat s dotazem na typy elektrických zásuvek.