Jihoafrická republika - pěšky, v autě, na vodě (8 dní) - Cesty za zážitky

Jihoafrická republika - pěšky, v autě, na vodě (8 dní) - Cesty za zážitky

Cesty za zážitky Vám přináší cestovní kancelář Vivea

Jihoafrická republika - pěšky, v autě, na vodě (8 dní)

Jižní Afrika jako na dlani a intenzivně. Za 7 nocí strávených v JARu Vás seznámíme s Jihoafrickou republikou plnou zážitků a v pohodlí až luxusního ubytování - společně zažijeme safari v Krugerově národním parku (v autě i pěšky), poznáme královské Svazijsko s jeho krásnou přírodou a pojedeme na safari do NP Hluhluwe, projedeme krajinu království Zulů a prozkoumáme vodní svět v St. Lucii. Věříme, že za 9 dní v Africe zažehneme vaši lásku k černému kontinentu.

Termíny Hotely Informace Fotogalerie Destinace
datum
název
termín
cena
01.03.2021
01.03. - 08.03.2021
od 43 500 Kč
poptávka
19.04.2021
19.04. - 26.04.2021
od 43 500 Kč
poptávka
17.05.2021
17.05. - 24.05.2021
od 43 500 Kč
poptávka
21.06.2021
21.06. - 28.06.2021
od 43 500 Kč
poptávka
06.09.2021
06.09. - 13.09.2021
od 43 500 Kč
poptávka
06.09.2021
06.09. - 13.09.2021
od 43 500 Kč
poptávka
11.10.2021
11.10. - 18.10.2021
od 43 500 Kč
poptávka
25.10.2021
25.10. - 01.11.2021
od 43 500 Kč
poptávka
08.11.2021
08.11. - 15.11.2021
od 43 500 Kč
poptávka
29.11.2021
29.11. - 06.12.2021
od 43 500 Kč
poptávka

Informace

Jihoafrická republika

Zážitky, na které se můžete těšit

 • Panorama Route - Blyde River Canyon
 • Safari v Krugerově NP
 • Pěší safari v soukromé rezervaci
 • Safari v rezervaci Hluhluwe
 • Kultura a historie kmene Zulů
 • Svazijsko - malebná Afrika
 • Trek v oblasti St. Lucia - království ptáků
 • St. Lucia - plavba na lodi 
 • Plná penze pro vaše pohodlí
 • Malá skupinka max. 12 osob

Přehled programu

1. den Blyde River Canyon - první setkání s nekonečnou krásou Afriky

2. den Celodenní safari v Krugerově národním parku

3. den Pěší safari v soukromé rezervaci

4. den Svazijsko - poetická malebná Afrika

5. den Ptačí království v oblasti St. Lucia a Hluhluwe

6. den Safari v rezervaci Hluhluwe, kultura kmene Zulu

7. den St. Lucia - trek království vody

8. den St. Lucia - na lodi za hrochy a krokodýly

Cena zahrnuje
 • Ubytování v pohodlných lodžích (3+*) v JARu a Svazijsku (celkem 7 nocí)
 • Stravování s plnou penzí dle programu (7x snídaně, 7x oběd, 7x večeře)
 • Pozemní přepravu v Jižní Africe a Svazijsku
 • Stravu dle programu (vč. vody a kávy, čaje, džusu k snídani)
 • Doprovod dvou kvalifikovaných anglicky mluvících průvodců
 • Vstupy do všech národních parků a rezervací v rámci programu
 • Zákonné pojištění proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Letenku Praha - Johannesburg - Praha (rádi zajistíme dle aktuálních cen letenek)
 • Ubytování před a případně po zájezdu
 • Nápoje a stravování mimo program
 • Spropitné
 • Zdravotní pojištění a připojištění
 • Další výdaje nezahrnuté výše

Program

1. den Panorama Route - Blyde River Canyon

Po brzké snídani váš poznávací zájezd do Jižní Afriky opravdu začíná - vyrazíme do provincie Mpumalanga objevit třetí největší kaňon na světě (Blyder River Canyon). Odpoledne už budeme uprostřed africké buše - v soukromé safari rezervaci, která je součástí tzv. Velkého Krugerova parku. Velký Krugerův park je oblast soukromých rezervací přiléhající ke státnímu Krugeru, kde mezi Krugerem a soukromým parkem nenajdete ploty a divoká zvířata tak mohou přirozeně migrovat po celé oblasti.


Snídaně - oběd - večeře


2. den Safari v Krugerově parku

Po velmi brzké snídani se budeme snažit být u vstupu do Krugerova národního parku co nejdříve, abychom naše safari začali s východem slunce. V Krugerově parku strávíme celý den, jen tak máme šanci zpozorovat co nejvíc divokých zvířat. Určitě uvidíte mnoho slonů, ladné impaly, antilopy, žirafy, zebry a při troše štěstí také nějakou kočku a nosorožce. Do parku vstoupíme branou Orpen a budeme se pohybovat v oblasti kolem Satary, která je proslavená smečkami lvů. Budeme doufat v trochu štěstí… Během dne zastavíme na oběd (uděláme si piknik na některém z odpočívadel uvnitř parku) a odpoledne budeme pokračovat v našem safari. Odpoledne naše safari dobrodružství přerušíme a vrátíme se do naší lodge na večeři. Pod africkou oblohou si budeme vyprávět o dnešních zážitcích, poslouchat zvuky buše a vnímat nádheru africké přírody.


Snídaně - oběd - večeře


3. den Pěší safari - jedinečný africký zážitek

Ráno náš čeká zážitek z nejafričtějších - pěší safari. Je to jeden z důvodů, proč jet do Afriky a bydlet v soukromé rezervaci (ve státním Krugeru není pěší safari dovolené). Tiše vstoupíme do buše a staneme se její součástí. Se zkušeným rangerem budeme pomalu procházet a hledat stopy, povídat si o rostlinách, studovat trus a poslouchat zvuky, které nám při jízdě v autě zůstávají skryty. Po návratu z pěšího safari si dopřejeme pořádný brunch a užijeme si volné odpoledne v lodži u bazénu, u baru nebo jen tak nasávat atmosféru a pozorovat ptáky a drobná zvířata, která se k nám přiblíží. 


Brunch - večeře


4. den Svazijsko - provinční a malebné

Po snídani vyrazíme z Krugerova parku směrem na jih. Náš poznávací zájezd pokračuje cestou do Svazijska (nedávno přejmenované na eSwatini… údajně proto, aby se název státu nezaměňoval se Švýcarskem - Swaziland = Switzerland). Po překročení hranice to budeme mít jen kousek do hlavního města Mbabane, kde se podíváme na místní tržiště. Staneme se pozorovateli čilého obchodní ruchu mezi místními prodejci a jejich zákazníky. Dorazíme do nedalekého safari parku Milwane, kde ubytujeme v lodži pod horou stejného jména


Svazijské království má, v porovnání s Jihoafrickou republikou) poklidnou vesnickou atmosféru. Je to země s usměvavými lidmi a malebnou krajinou. Svazijsko si dokázalo uchovat nezávislost a dnes je to jedno ze tří skutečných království v celé Africe.


Snídaně - oběd - večeře


5. den Království kmene Zulu - přírodní rezervace Msinene

Dopoledne opustíme Svazijsko a vstoupíme zpět do Jižní Afriky. Projedeme zvlněnou krajinou Zululandu až do okolí přírodní rezervace Hluhluwe iMfolozi Game Reserve. Ubytujeme se na břehu řeky Msinene, která protíná zahrady naší lodže. Okolní krajina na pomezí safari a vodního království St. Lucia bude naší oázou na další noci. Odpoledne vyrazíme, v doprovodu místního rangera, na krátký trek. Během procházky budeme pozorovat ptactvo (v okolí zde žije přes 540 druhů ptactva) a antilopy Nyala.


Snídaně - oběd - večeře


6. den Safari v NP Hluhluwe

Dnes strávíme v safari rezervaci Hluhluwe na našem dalším celodenním safari. Rezervace Hluhluwe je proslavená úspěšnou ochranou nosorožců a tak budeme mít velkou šanci tyto nádherná a téměř vyhubená zvířata pozorovat. Dozvíme se mnoho o jejich ochraně a téměř ztracenému boji za jejich záchranu. Během dne stihneme navštívit také vesnici kmene Zulu a dozvědět se něco o tomto hrdém a kdysi velmi bohatém kmenu. Vesnice je sice spíše turistická atrakce než skutečná vesnice (takové v JARu už ani nejsou), ale přesto její návštěva stojí za to. V podvečer se vrátíme do naší lodže. Večer budeme moci posedět pod oblohou plnou hvězd a se skleničkou vína, piva či jiného nápoje a kochat se krásou Afriky.


Snídaně - oběd - večeře


7. den St. Lucia - život u vody

Dnešní den našeho poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky věnujeme vodě - strávíme ho u jezera St. Lucia. Vyrazíme na trek/procházku okolo jeho břehů a nedalekého okolí. Proti suché buši v Krugerově NP budeme obdivovat místní zelenou přírodu. Odpoledne se vrátíme do lodže, kde si užijeme poklidný africký podvečer s pohodovou atmosférou.


Snídaně - oběd - večeře


8. den St. Lucia - plavba za hrochy a krokodýly - Durban

Ráno se rozloučíme s oblastí St. Lucie plavbou na lodi za všudypřítomnými hrochy a krokodýly. Po dopoledni stráveném na vodě si dáme oběd (na vlastní náklady) a vyrazíme do Durbanu k našemu odletu domů. V Durbanu se odbavíme k letu a naše putování po jižní Africe končí.


Pro zájemce je možné zajistit ubytování u moře a před odletem domů si užít pláže v okolí Balita (za příplatek).


Snídaně


Obecné podmínky

Na tomto zájezdu vám chceme ukázat autentickou africkou přírodu bez kompromisů v pohodlí. Spát budeme na kouzelných a pečlivě vybraných lodžích, které mají styl a charakter. Skupinka bude mít max. 12 klientů tak, abychom vám mohli ukázat to nejkrásnější po trase v komorní skupince. Naším cílem je mít možnost v takto malé skupince sedět společně kolem ohně, mít možnost mluvit s naším průvodcem jinak než přes mikrofon v autobuse a také se třeba domlouvat na úpravách programu.


Jihoafrická republika

Jihoafrická republika (Jižní Afrika, JAR, Republika Jižní Afrika jak se jí také říká) patří k nejvyspělejším zemím afrického kontinentu. Svojí životní úrovní se nijak výrazně neliší od běžných evropských. Proti vyspělým zemím tu však najdete velké sociální rozdíly, které Jižní Afriku řadí mezi rozvojové země. Ti úspěšní žijí nádherný život na čistém vzduchu s kvalitním jídlem a skvělými službami lepšími než u nás. Bohužel ti méně úspěšní nedosáhnou na zdravotní péči a žijí často na hranici chudoby. I to je Jižní Afrika. I to je Afrika.


Velkým lákadlem pro návštěvníky jsou národní parky se safari a krásnou přírodou. JAR jich má celkem třináct - některé jsou státní, některé provinční a všechny “obalené” soukromými rezervacemi. Jedním ze zážitků, proč Jihoafrickou republiku navštívit při své dovolené, je safari s pozorování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Setkání s antilopami, savci a ptáky v nekonečné buši zažehne vaši lásku k Africe na celý život. Mezi nejznámější národní parky patří Kruger, Hluhluwe, Wilderness, Dračí hory, Blyde River Canyon a další. K nejčastěji navštěvovaným místům pak jednoznačně - Kapské Město - matka měst. Dovolená v Jižní Africe nabídne nesmírně barevnou škálu zážitků, které se zde dají provozovat - treky, horská kola, fotografování, safari, hory, pouště a polopouště. To vše doplněné o skvělé víno a dobré jídlo.


Vstupní formality

Ke vstupu na území JAR není potřeba vízum. Čechům stačí na pobyt kratší než 90 dnů platný cestovní pas. Občané Slovenska potřebují pro vstup do Jihoafrické republiky vízum, které si vyřizují na velvyslanectví Jižní Afriky ve Vídni.

Nezletilé osoby s sebou musí mít rodný list, resp. jeho úředně ověřenou a do angličtiny přeloženou kopii se jmény obou rodičů. Pokud s nezletilým cestuje jen jeden rodič, potřebuje k tomu písemný souhlas druhého rodiče v angličtině a kopii jeho cestovního dokladu.


Politické uspořádání

Jihoafrická republika je v současnosti parlamentní republika s prezidentem v čele. V současné době je nejsilnější politickou stranou Africký národní kongres.


Očkování a lékař

Pro zájezd do Jižní Afriky nejsou povinná žádná očkování. Na zvážení je očkování proti hepatitidě A a B (podle míst, kam cestujete) a v některých oblastech (sever, východ) v době dešťů doporučujeme antimalarika. Část Jihoafrické republiky je oficiálně malarickou oblastní. Riziko je malé a je na zvážení každého cestovatele. Lékařská péče je v JAR kvalitní a snadno dostupná.


Jazyk

Základním komunikačním jazykem je v Jihoafrické republice angličtina. Úředních jazyků je celkem jedenáct. Kromě angličtiny se hojně hovoří afrikánštinou, a dále černošskými jazyky jako isiZulu, isiNdebele, isiXhosa, Sependi, Sesotho, Setswana, siSwati, Tschivenda a Xitsonga…


Náboženství

Díky historickému kontextu je většina obyvatel Jihoafrické republiky křesťanského vyznání (68 %), zbývající část obyvatel uctívá původní kmenová náboženství (asi 29 %), zbytek pak tvoří muslimové (1,5 %) a hinduisté (1,4 %). Zbytek vyznává další náboženství.


Měna

Jihoafrická republika používá vlastní měnu - jihoafrický rand (označení ZAR). 1 ZAR = 100 centů. Na letišti nebo v bankách snadno vyměníte dolary a eura, bez problémů si ve městech vyberete peníze z bankomatu nebo zaplatíte kartou (mimo tržiště). Jeden ZAR odpovídá asi 1,8 Kč. Bankovní karty jsou široce přijímané prakticky ve všech obchodech a restauracích.


Důležitá telefonní čísla

Záchranná služba a hasiči v JAR mají číslo 10177, policie 10111, pomoci se dovoláte i na čísle 112. Informaci o jiných telefonních číslech získáte na 1023.


Let z Evropy

Z Prahy i Vídně se do Jižní Afriky dostanete za cca 14 - 17 hodin s jedním přestupem. Do Johannesburgu nebo Kapského létá několik leteckých společností. Dovolená v Jihoafrické republice tak začne snadno na palubě některé z leteckých společností létajících do Prahy/Vídně.


Časový posun

V období středoevropského času je v JAR posun +1 hodina, v době letního času není posun žádný.


Počasí

Jihoafrická republika má pro vaši dovolenou ideální počasí - většina území JAR leží v příjemném subtropickém pásmu. Lze to přirovnat k jižní Evropě. Při pobřeží je středozemské a ve vnitrozemí suché podnebí. Velké rozdíly jsou mezi teplotami v jihozápadní/západní a severovýchodní/východní části Jižní Afriky. Na západě je suché teplé africké léto s teplotami kolem 25°C (říjen - duben), na východě je naopak v létě deštivější počasí, teploty dosahují 35°C. V zimě jsou teploty mezi 15 - 20°C a západní část je deštivá. Zima na severovýchodě je suchá - je to ideální čas na safari v Krugerově parku. Ve vyšších nadmořských výškách i mrzne a dokonce i sněží. Jakmile dojde na deště, jsou většinou krátké a prudké. Nenajdete tu asijské monzunové období. V době dešťů se jedná o přeháňky a bouřky.


Nápoje a strava

Dovolená v Jihoafrické republice je pohodlná i s ohledem na hygienické podmínky - ve většině měst a a velké části země je voda z vodovodního řadu pitná. Balenou vodu lze koupit prakticky všude v obchodech, u benzínových pump a obchodních centrech. Stejně tak jídlo. V místních restauracích se také dobře najíte za velmi přijatelné ceny. Ceny v restauracích jsou podobné jako u nás, avšak při vyšší kvalitě jídla i obsluhy.


Nákupy

Obecně platí, že v Jižní Africe se skvěle nakupuje - na tržištích i v supermarketech a obchodních centrech. Na trzích a u stánků se suvenýry je běžné o ceně smlouvat, nicméně většinou usmlouváte cenu, za jakou stejné zboží koupíte v obchodě… jen máte zážitek ze smlouvání. Z dovolené v Jižní Africe si můžete přivézt i velmi kvalitní zboží - outdoorové oblečení, víno, diamanty…


Elektrické napětí

V Jihoafrické republice jsou elektrické zásuvky starého britského standardu. Mnoha hotelech je k dispozici evropská zásuvka, ale není dobré na to spoléhat. Britská zásuvka má jeden větší zemnící kolík (s pojistkou) a dva menší kolíky. Poslouží vám adaptér na britskou normu, který lze v Jižní Africe snadno koupit. Napětí je 220 V a 50 Hz.


mapazajezd-nasafaridojizniafriky.jpg
nasafaridojizniafriky-poznavacizajezd1.jpg
nasafaridojizniafriky-poznavacizajezd10.jpg
nasafaridojizniafriky-poznavacizajezd11.jpg
nasafaridojizniafriky-poznavacizajezd12.jpg
nasafaridojizniafriky-poznavacizajezd13.jpg
nasafaridojizniafriky-poznavacizajezd14.jpg
nasafaridojizniafriky-poznavacizajezd15.jpg
nasafaridojizniafriky-poznavacizajezd16.jpg
nasafaridojizniafriky-poznavacizajezd17.jpg
nasafaridojizniafriky-poznavacizajezd18.jpg
nasafaridojizniafriky-poznavacizajezd19.jpg
nasafaridojizniafriky-poznavacizajezd2.jpg
nasafaridojizniafriky-poznavacizajezd20.jpg
nasafaridojizniafriky-poznavacizajezd21.jpg
nasafaridojizniafriky-poznavacizajezd22.jpg
nasafaridojizniafriky-poznavacizajezd23.jpg
nasafaridojizniafriky-poznavacizajezd24.jpg
nasafaridojizniafriky-poznavacizajezd25.jpg
nasafaridojizniafriky-poznavacizajezd3.jpg
nasafaridojizniafriky-poznavacizajezd4.jpg
nasafaridojizniafriky-poznavacizajezd5.jpg
nasafaridojizniafriky-poznavacizajezd6.jpg
nasafaridojizniafriky-poznavacizajezd7.jpg
nasafaridojizniafriky-poznavacizajezd8.jpg
nasafaridojizniafriky-poznavacizajezd9.jpg
POBOČKA V PRAZE24/7S NÁMI JSTE VIPOSOBNÍ KONZULTANTIVÍZA PŘEDNOSTNĚPARKING NA LETIŠTIPORADÍME VÁM, DESTINACE ZNÁME

Zájezd na míru

Zajišťujeme individuální i skupinové zájezdy na míru s VIP přístupem ke všem klientům.

Poptat
Nebo volejte739 481 111

Botswana - Divoká Botswana (14 dní)

od 48 900 Kč

Reference