Nejkrásnější vodopády světa - Cesty za zážitky

Nejkrásnější vodopády světa - Cesty za zážitky

Cesty za zážitky Vám přináší cestovní kancelář Vivea

Nejkrásnější vodopády světa

Vodopády jsou nádherným příkladem spojení přírodní krásy a fyzikálních sil. Krásný vodopád dokáže díky neskutečné podívané přilákat cestovatele z jiných koutů světa. A my Vám přinášíme přehled těch podle nás nejkrásnějších.


Chcete navštívit tato místa? Kontaktujte nás a my Vám připravíme nabídku přesně podle Vašich představ.


1) Salto Angel, Venezuela


Salto Angel je nejvyšší volný vodopád světa. Jeho délka je neuvěřitelných 979 metrů a voda z něj padá volným pádem 807 metrů. Je například 15 krát výšší než Niagarské vodopády.


Název dostal podle amerického pilota, hledače zlata a diamantů Jimmiho Angela, který ho objevil v roce 1935.


Vodopád Salto Angel leží v národním parku Canaima National Park ve Venezuele a je obklopen krásnou přírodou se spoustou vzácných a endemických živočišných a rostlinných druhů.


2) Viktoriiny vodopády (Zimbabwe /Zambie)


Viktoriiny vodopády, které pojmenoval skotský cestovatel David Livingstone podle britské královny Viktorie, tvoří přirozenou přírodní hranici mezi Zimbabwe a Zambií. Jsou jedny z největších vodopádů na Zemi. Padají až do hloubky 180m, přičemž jejich šířka je 1800m. Místní domorodci jim přezdívají "Kouř, který hřmí" 


Svůj první dojem z vodopádu Livingstoun pozdeji popsal takto: " „Nikdo si neumí představit krásu toho pohledu, jaký bychom v Anglii nenašli… Nikdy předtím to neviděly evropské oči, ale za letu to museli pozorovat andělé…“ Snažil se dostat, co nejblíže k nim „S bázní jsem se plazil k okraji, zíral jsem do dlouhé trhliny vytvořené po celé šířce Zambezi a viděl jsem, jak proud široký tisíc yardů skočil sto stop dolů a pak byl náhle stlačen do prostoru o patnácti nebo dvaceti yardech… nejkrásnější pohled, kterého jsem byl v Africe svědkem.“

Vy si je můžete prohlédnout z mnoha nádherných vyhlídek téměř ze všech úhlů.


3) Niagarské vodopády (Kanada/USA)


Mezi výběrem nejkrásnějších vodopádů světa nesmíme zapomenout na Niagárské vodopády, které leží na hranicích USA a Kanady.  Ročně k nim míří miliony turistů. Jsou tak jedny z nejnavštěvovanějších vodopádu světa. Niagarské vodopády si nejlépe prohlédnete na vyhlídkové výletní lodi, která vás zaveze přímo pod samotné vodopády. Můžete se nad nimi ale proletět i helikoptérou.


4) Sutherland Falls (Nový Zéland)


Vodopád Sutherland Falls se nachází v národním parku Fiordland na Novém Zélandu. Patří mezi nejvyšší vodopády světa, měří ustyhodných 580 metrů. Je ale onklopen těžko přístupným terénem. Pokud se k němu budete chtít vydat, musíte počít s cestou která vám tam i zpět zabere minimálně 1 den. Trať Milford Track, která vede k vodopádu je dlouhá zhruba 54 km.


Nejhezčí pohled na tento vodopád je ale z vrtulníku, kdy uvidíte i jezero Quill i s vodopádem Sutherland.


5) Plitvické vodopády (Chorvatsko)


Do Chorvatska jezdí v létě tisíce Čechu na dovolenou užít si odpočinku na plážích. Tato země ale nabízí mnohem více. Jedním z přírodních lákadel jsou právě Plitvické vodopády. Lákají na romantická zákoutí a také na filmovou historii. Natáčli se zde totiž scény z legendárních mayovek s Vinetouem.


Vodopády jsou zapsané i na seznamu Unesco. Nachází se v Plitvickém národním parku. Jádrem tohoto parku je soustava 16 terasovitých jezer, které jsou vzájemně propojené vodopády a kaskádami.


6) Gullfoss (Island)


Nedaleko Reykjavíku najdeme nejmohutnější evropský vodopád. Gullfoss neboli Zlatý vodopád leží na řece Hvítá a tvoří ho dvojitá kaskáda.


Na přelomu 19. a 20. století byl ale málem zničen, když se zde uvažovalo o postavení vodní elektrárny. Za záchranu tohoto krásného vodopádu se postavili místní a my si tak můžeme užívat tuto přírodní krásu.


7) Yosemitský vodopád (USA)
Vodopád Yosemite se nachází v kalifornském pohoří Sierra Nevada s výškou 739 m patří k těm nejvyšším na celé severní polokouli. Je rozdělen do tří částí - horní vodopád, střední kaskády a dolní vodopád.


Místní domorodci tvrdí, že pod Dolním vodopádem v malém jezírku žijí čarodějnice. Vodopád můžete proukoumat rovnou z několika míst v národním parku a přesvědčit se tak, jestli zde třeba zmiňované čarodejnic neobjevíte.

Termíny Hotely Informace Fotogalerie Destinace

Informace

_dsc4038.jpg
angel_fallss.jpg
gullfoss-1421642_1920.jpg
iceland-4815303_1920.jpg
lake-4581271_1920.jpg
plitvice-2030631_1920.jpg
plitvice-2061116_1920.jpg
plitvice-lakes-1925269_1920.jpg
sutherland_falls.jpg
victoria-falls-5903496_1920.jpg
waterfall-5050298_1920.jpg
yosemite-1785317_1920.jpg
POBOČKA V PRAZE24/7S NÁMI JSTE VIPOSOBNÍ KONZULTANTIVÍZA PŘEDNOSTNĚPARKING NA LETIŠTIPORADÍME VÁM, DESTINACE ZNÁME

Zájezd na míru

Zajišťujeme individuální i skupinové zájezdy na míru s VIP přístupem ke všem klientům.

Poptat
Nebo volejte739 481 111

Reference

Lenka L.

Za celou naši skupinu mockrát děkuji za zprostředkování velikonoční dovolené v Londýně, která byla skvělá. Zejména pak děkujeme za Vaši vstřícnost ohledně našich požadavků ohledně studií a stadionu Chelsea, dále pak také za výbornou komunikaci. My jsme maximálně spokojeni a rádi Vašich služeb v budoucnu využijeme.

Ing. Igor L., MBA

New York, životní zážitek...

Martin H.

Vše slíbené jsme obdrželi, v průběhu zájezdu jsme se nesetkali s žádnou komplikací a vše prostě klaplo na jedničku.

Romana Z.

Děkujeme moc za servis, krátká dovča byla skvělá.

Oldřich S.

Jsme vašimi spokojenými zákazníky.

Marek B.

Bylo to nejúžasnější!!! 

Eva J.

Dobrý den, vše se vydařilo, moc děkuji!

Radek K.

Výlet jsme si s manželkou užili nad očekávání a vše zafungovalo dle plánu.

Anna R.

Zájezd jsme si já i moje dcera moc užily. Ubytování a hotelové služby opravdu na vysoké úrovni.

Šárka H.

Dobrý den, děkujeme za krásný výlet do Petrohradu! 

Johana P.

Rodiče byli maximálně spokojeni a nadšeni, jak ze samotného výletu, tak i např. z výběru ubytování. Moc děkuji za spolupráci!

Kateřina S.

Zájezd byl skvělý a moc jsme si to užili. Děkuji za zprostředkování krásného zážitku.