Od Zambezi do Windhoeku - Namibie, Zimbabwe (český průvodce) - Cesty za zážitky

Od Zambezi do Windhoeku - Namibie, Zimbabwe (český průvodce) - Cesty za zážitky

Cesty za zážitky Vám přináší cestovní kancelář Vivea

Od Zambezi do Windhoeku - Namibie, Zimbabwe (český průvodce)

Dobrodružná cesta s českým průvodcem plná zážitků po neprobádaných koutech Namibie s ubytováním v pohodlí lodží a hotelů. Naši dovolenou po Namibii začneme u mystických Viktoriiných vodopádů v Zambii a Zimbabwe, budeme pokračovat přes zelený a šťavnatý pás severní Namibie - Caprivi strip, až dorazíme do fotogenických pouští Namibie. Safari zažijeme v NP Etosha. Etosha nám poskytne jedinečné safari plné dramatických panoramat. Projedeme Namibií na jih a ukážeme vám barvy a odstíny pouště této úžasné africké země. Scenérie Damaralandu, duny v poušti Namib - okolo Sossusvlei i městečko Swakopmund na pobřeží Atlantiku vám dají okusit rozlehlost Namibie a bohatství, které tato jedinečná země skrývá. Navíc zažijeme safari, prohlédneme si slavné Viktoriiny vodopády a poznáme asi nejúžasnější místo v Namibii - Caprivi.

Termíny Hotely Informace Fotogalerie Destinace
datum
název
termín
cena
06.11.2021
Od Zambezi do Windhoeku - Namibie, Zimbabwe (český průvodce) -
06.11. - 22.11.2021
od 107 500 Kč
poptávka

Informace

Namibie

Zážitky, na které se můžete těšit

 • Viktoriiny vodopády - zázrak přírody
 • Caprivi strip - safari daleko od civilizace, daleko od turistů
 • Safari v NP Etosha - tak jiné, tak úžasné
 • Křovácké kresby v Damaralandu
 • Swakopmund - den na zábavu v poušti
 • Duny Sossusvlei
 • Kaňon Sesriem
 • Poušť Namib - hra světel a stínů
 • Windhoek - hlavní město s provinčním nádechem

Přehled programu

1. den Odlet

2. den Viktoriiny vodopády - seznamte se

3. den VIktoriiny vodopády - den na aktivity

4. - 5. den Safari v Caprivi - malá “delta Okavango”

6. den Rundu - na hranicí namibijských pouští

7. - 9. den Safari v NP Etosha

10. den Křovácké malby v Damaralandu

11. - 12. den Swakopmund - den na odpočinek a aktivity v poušti

13. den Poušť Namib - hra světel a stínů

14. den Duny Sossusvlei, kaňon Sesriem

15. den Windhoek

16. den Odlet

17. den Návrat do Prahy/Vídně

Cena zahrnuje

 • Letenka z Prahy/Vídně na Viktoriiny vodopády a z Windhoeku do Prahy/Vídně
 • 14x ubytování ve dvoulůžkových pokojích dle programu
 • Strava dle programu (14x snídaně, 11x oběd, 8x večeře)
 • Transfer z a na letiště v Livingstone
 • Anglicky hovořící průvodce po dobu poznávacího zájezdu
 • Česky hovořící průvodce po celou dobu zájezdu
 • Vstupy do všech uvedených národních parků, rezervací a památek
 • Safari dle programu
 • Další aktivity a vstupy dle programu (není-li uvedeno jinak)
 • Zdravotní pojištění
 • Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Osobní výdaje
 • Nápoje a strava mimo program
 • Aktivity mimo program
 • Spropitné
 • Víza do Namibie, Zambie a Zimbabwe

Program

1. den Odlet z Prahy


2. den Livingstone - seznamte se s Viktoriinými vodopády

Po příletu se ubytujeme a odpoledne strávíme setkáním se a naplánováním aktivit na Viktoriiných vodopádech. Dnešní odpoledne a celý zítřek máme čas poznat Viktoriiny vodopády z různých úhlů. Není to skvělý začátek našeho poznávacího zájezdu do Namibie?3. den Viktoriiny vodopády - majestát Afriky

Viktoriiny vodopády jsou klenotem Afriky. Ať se přijedeme v jakékoliv ročním období, vždy tu najdeme něco jedinečného. Dnešní den si vybereme, kromě prohlídky vodopádů (vstup je v ceně zájezdu) z mnoha aktivit (aktivity nejsou zahrnuté v ceně zájezdu). Záleží jen na vás, jak odvážní budete. Pohled z vrtulníku na obrovskou šířku Zambezi je skvělým tipem. Pro odvážné je tu připravený bungee jump nebo pro ještě odvážnější gorge swing, rafty na horním či spodním toku, plavba po Zambezi při západu slunce a mnoho dalšího. Dnešek bude plný zážitků.


Snídaně


4. - 5. den Caprivi - zelený “ocásek” Namibie

Ze Zambie dnes překročíme hranici do Namibie a během pouhých tří dnů našeho zájezdu vstoupíme již do třetí země - Po Zambii a Zimbabwe. Následujících dva dny budeme cestovat a prožívat safari v jedné z nejbohatších oblastí na divoká zvířata v této části Afriky. Postupně se budeme pohybovat směrem na západ při plavbě po řece Kwando a safari vyjížďkách v rezervaci Mahango. Čas budeme trávit v přírodě pozorováním zvířat i krásné zelené krajiny. Caprivi je zelený pás Namibie, který se svým charakterem víc blíží deltě Okavango v Botswaně než namibijské vyprahlé poušti. Navíc - žádní turisté, jen pár “milovníků” Afriky, kteří do této vzdálené části Namibie přijedou.


Snídaně - oběd - večeře


6. den Rundu

V okolí našeho kempu/lodže, kde budeme spát v pohodlných chatkách obklopeni přírodou, budeme pozorovat stovky druhů ptactva. Těmi je zdejší krajina proslulá. Po snídani vyrazíme znovu na cestu. Naším cílem je řeka Kavango a vesničky s manufakturami vyrábějícími dřevěné dekorace a dárky. Můžeme v nich zastavit a nakoupit si dárky a malou památku na Afriku. Odpoledne dorazíme do Rundu, kde se ubytujeme. V Rundu se rozloučíme s Caprivi a vstoupíme do typické pouští Namibie.


Snídaně - oběd


7. - 9. den Etosha - safari, jaké jinde nenajdete

Po snídani vstoupíme hlouběji do Namibie - do NP Etosha. Safari v Etoshi se řadí k těm nejsilnějším zážitkům nejen z Namibie. Etosha je rozlehlá solná pánev také nazývaná “velké bílé místo suché vody”. Díky napajedlům tu najdou zvířata dostatek vody pro přežití a nám tím dávají velkou šanci zažít skvělé safari a vidět mnoho zvířat. V Etoshi téměř jistě uvidíme slony, antilopy, lvy… Naše lodge se nachází na hranici národního parku. Díky skvělé poloze si užijeme ranní i večerní safari vyjížďky tak, abychom maximum času strávili právě na safari. Tyto tři dny naplněné safari zážitky budou jedním z nezapomenutelných zážitků z Namibie.


Snídaně - oběd - večeře


10. den Pohoří Brandberg

Opustíme nádhernou nekonečnou planinu Etoshi a přiblížíme se k pohoří Brandberg. Míříme na jih. Brandberg před námi vyroste z rovinaté krajiny v celé své kráse do výšky 2.500 m nad mořem. Ubytujeme se v lodži u řeky Ugab… v Namibii se řeka říká jakékoliv propadlině v zemi, kde by se někdy možná voda mohla objevit. Nečekejte řeku… jen vyschlé koryto. Jsme v Namibii. Krajina je dramatická a nádherná. Vyschlé koryto řeky je oblíbeným místem pro pouštní slony, kteří jsou schopni v této vyprahlé krajině najít vodu. Navštívíme “petrified forest” s skalní kresby staré 2000 let. S místním průvodcem vyrazíme na výšlap a kresby si prohlédneme zblízka. 


Snídaně - oběd - večeře


11. - 12. den Swakopmund - záblesk civilizace

Náš poznávací zájezd do Namibie se vrací do “civilizace”. Z nekonečné pouště okolo Pobřeží koster (Skeleton coast) se přiblížíme k Atlantiku. Městečko Swakopmund je malé provinční městečko položené mezi studeným Atlantikem a nekonečnou vyprahlou pouští. Nedaleko odtud na sever leží pobřeží Koster, my si budeme užívat pohodlí civilizace - ubytujeme se v chatkách v lodži a zajdeme do restaurace (na vlastní náklady). Na celý 12. den je snadný plán - odpočinek, procházky a především aktivity, které Swakopmund nabízí (na vlastní náklady) - čtyřkolky v poušti, surfing na dunách, let nad pouští, kdy poznáte její skutečnou rozlohu. Každý si vybereme tu pravou zábavu nebo vyrazíme společně.


Snídaně (2x) - oběd (1x)


13. den Poušť Namib

Dnes vstoupíme do pouště Namib - nekonečné písečné duny, svahy a všudypřítomný prach. To je poušť Namib, která asi nejvíc odpovídá naší představě pouště. Budeme ji křižovat směrem k Sossusvlei a kaňonu Sesriem.


Snídaně - oběd - večeře


14. den Duny Sossusvlei a kaňon Sesriem

Brzy ráno vyrazíme do parku k dunám Sossusvlei a některou z okolních písečných hor zdoláme pěšky. Čím dříve ráno tu budeme, tím menší bude horko. Při výšlapu pochopíme nejen jejich výšku, ale také naši neschopnost zde přežít. Při procházce se vcítíme do mnoha námořníků, kteří u pobřeží Namibie ztroskotali a zjistili, že bylo lepší se utopit… Vstoupíme i do kaňonu Sesriem - neviditelný kaňon, který se táhne nedozírnou krajinou jako úzká štěrbina v zemi. Je to ojedinělý kus namibijské krajiny. Odpoledne se vrátíme do našeho kempu.


Snídaně - oběd - večeře


15. den Windhoek

Dnes dorazíme do hlavního města Namibie - Windhoek. Malé město kombinující kouzlo Afriky a elegenci evropské kultury je největším městem v Namibii. Po příjezdu zajdeme na poslední společnou večeři do restaurace (na vlastní náklady). Ve Windhoeku se ubytujeme v penzionu a před odletem ze sebe smyjeme prach v pohodlí pohodlného ubytování.


Snídaně - oběd


16. den Odlet

Po snídani končí náš společný program a odlétáme domů.


17. den Přílet do Prahy/Vídně

Obecné podmínky

Kolekce poznávacích zájezdů “Na pohodu”

Pokud je pro vás cesta do Afriky a safari v Africe životním snem, pak se nechte inspirovat naší kolekcí poznávacích zájezdů “na pohodu” s ubytováním v pohodlných a příjemných lodžích položených na jedinečných místech; na místech, která vás přiblíží Africe, která vám poodhalí skutečnou Afriku a její krásu. Používáme pohodlná ubytování na pečlivě vybraných místech, která nabízejí dobrý poměr cena vs. hodnota. Bonusem na těchto cestách jsou malé skupinky max. 12 osob a skvělí a odborní průvodci, kteří vás doprovázejí.


Poznávací zájezdy “na pohodu” jsou osvědčené trasy pro malé skupinky cestovatelů (max 12 osob) na safari s trochou dobrodružství. Spíme v příjemných lodžích, chatkách, penziónech nebo stálých kempech, které bychom ohodnotili mezi 2+ - 3*. Ubytování je ve dvoulůžkových pokojích, které jsou čisté a pohodlné, občas až překvapivě “luxusní”. Lodže mají přátelskou atmosférou a jsou položené na místech s výhledem, u řeky apod. tak, aby i ubytování bylo zážitkem. Pokoje jsou vybavené koupelnou a toaletou (pokud to tak není, vždy vás předem informujeme). Povlečení a ručníky jsou ve standardu. Obvykle máme v lodži k dispozici bazén, restauraci a bar. Na některých místech mimo turistické trasy přespíme v rustikální lodži/kempu, kde je koupelna sdílená a vybavení je o něco jednodušší. Důvodem je to, že na takových místech jiná varianta ubytování není, ale místo je tak kouzelné, že nám přijde škoda ho nenavštívit. Na našich trasách (např. v deltě Okavango) se dostáváme do míst, kde civilizace není a spíme v prostorných vysokých stanech - stany jsou prostorné s vlastním wc (chemická toaleta) a koupelnou se sprchou. Sprcha je zavěšený kýbl s vodou s sprchovou hlavicí, kam se nalije voda ohřátá na ohni. Odměnou za takovou sprchu je poloha uprostřed nádherné nedotčené přírody.

V ceně jsou snídaně, které se podávají v lodžích. Obědy obvykle vaří náš průvodce/kuchař na trase. V Africe obecně platí, že obědy jsou jednodušší a slouží hlavně k nasycení, hlavním jídlem je večeře. Ty si užijeme většinou u ohně pod otevřenou oblohou. Budete překvapeni, jaká jídla dokáže náš ranger/kuchař připravit na ohni… občas i dort nebo čerstvý chleba.


Stručně řečeno - zažijete nádhernou dovolenou mezi lidmi, kteří mají Afriku rádi, v pohodlí a často překvapivém “luxusu”. Jen těžko se hledá lepší poměr cena-výkon než naše edice zájezdů “na pohodu”. 


Od účastníků se očekává, že k úspěchu cesty přispějí dle svých možností - sami si odnesete tašku do pokoje a ráno zpět do náklaďáku/auta. A při přípravě jídla na cestě vás průvodce požádá o pomoc - nakrájet zeleninu, oloupat brambory a pomoct s umýváním nádobí. Pomůže to zrychlit čas strávený přípravou jídla, abyste mohli rychleji vyrazit za zážitky. 


Namibie

Namibie je nádherná země - pro nás je to poušť v mnoha barvách, tvarech, odstínech a vůní. Namibie je země s neopakovatelnými přírodními krásami a světoznámými národními parky jako Etosha, Namib-Naukluft, Skeleton Coast… V rámci vaší dovolené v Namibii nemůžete vynechat poušť Kalahari a Namib s nádhernými písečnými dunami, v Namibii najdete i hluboké kaňony a vysoké hory. V rámci vašeho zájezdu byste neměli vynechat druhý největší kaňon na světě - Fish River Canyon. Turisty zaujmou města jako Windhoek nebo Swakopmund se starou koloniální architekturou nebo naopak tradiční africké vesnice, v některých místech ještě nepříliš poznamenané civilizací.


Vstupní formality

Pro cestu do Namibie potřebují občané ČR víza, která vyřizuje ambasáda Namibie v Berlíně (popř. ve Vídni). Vyřízení turistického víza na cestu do Namibie trvá cca 3 týdny a je třeba jeho vyřízení naplánovat s dostatečným předstihem před dovolenou.


Očkování a lékař

Pro dovolenou v Namibii nejsou povinná žádná očkování. Na zvážení tak je pouze očkování proti hepatitidě A a B. Lékařská péče je v Namibii kvalitní a ve městech i dostupná. Důležité je nezapomenout na cestovní zdravotní pojištění zahrnující služby “létajících lékařů”. 


Jazyk

Úředním jazykem v Namibii angličtina. Do roku 1990 byla úředním jazykem, vedle angličtiny, také němčina a afrikánština. Když Namibie získala nezávislost na Jižní Africe, tak se nová vláda Namibie chtěla vyhnout obvinění z upřednostňování afrikánštiny či němčiny, a proto se angličtina stala jediným úředním jazykem Namibie. Afrikánština, němčina a Oshiwambo byly uznány jako regionální jazyky.


Časový posun

V období středoevropského času je v Namibii posun +1 hodina, v době letního času není posun žádný.


Počasí

S průměrnými 300 slunečnými dny v roce se Namibie řadí mezi země s nejvíce slunečnými dny v roce. Vaši dovolenou v Namibii tak špatné počasí jen těžko pokazí. Na druhou stranu suché a slunečné dny přinášejí riziko toho, že pocitová teplota a dehydratace je pomalejší než skutečná. Je tak třeba dodržovat pitný režim víc než jinde. Počasí je tak suché a horké, především v letních měsících jsou denní teploty až nepříjemné. Naopak v zimě zažijete příjemně teplé dny s velmi chladnými večery a nocemi.


Namibie je velmi rozlehlá země a tak také klima se odlišuje. V severní části země ve výběžku Caprivi je počasí nejdeštivější z celé Namibie. Také proto je tu krajina zelená a ne nadarmo nazývaná namibijským Okavangem. Ročně tu spadne až 600 mm srážek a v některých částech dokonce až 800 mm. Vlhkost vzduchu je vysoká a klima má spíše charakter tropů či subtropů. Řeky a vodní přehrady tvoří typický charakter místní krajiny. 

Centrální část okolo hlavního města Windhoeku leží až 1700 m nad mořem a klima je tu příjemnější a chladnější než ve zbytku Namibie. Průměrné teploty se tu pohybují v létě okolo 30° C a v zimě klesají k 20 až 17°C. Noční teploty klesají k 7°C.

V oblasti pouští Namib a Kalahari moc ročních srážek nepadá a letní teploty dosahují ke 40 - 50°C. V zimních měsících tu panuje příjemné počasí a teploty okolo 20 - 25°C. Noční pak padají k nule.

U Atlantiku pak panuje nejsušší klima s minimem srážek. Díky proudění vzduchu tu také jsou příjemné teploty, které se v létě pohybují okolo 20°C a v zimě jen o trochu níž - okolo 16°C. Zimy tu mohou být překvapivě s hustými mlhami a vlhkým vzduchem. Okolí Swakopmundu a Walwis Bay má pak netradiční počasí, které byste v suché poušti nečekali.


Nápoje a strava

Namibijská kuchyně není příliš pestrá. Najíte se tu dobře, ale cestovat na dovolenou do Namibie za poznáním místní kuchyně, je zbytečné. Základ tvoří různé kombinace ovesných kaší nazývaných oshifima a mealiepap. Na jejich ochutnání byste museli do místní hospody nebo domácnosti. V turistických místech se příliš často nepodávají. Naopak co byste během své dovolené a cestování po Namibii neměli vynechat a určitě najdete na jídelním lístku jsou grilované speciality. Stejně jako v Jižní Africe tak i v Namibii se griluje vždy, všude a skvěle. Během cesty po Namibii se jistě setkáte se specialitami místní kuchyně jako jsou ústřice z Luderitzu, chřest ve Swakopmundu nebo houbou omajowa (roste jen v období dešťů). Nevynechte ani ochutnávku sýrů z kozího mléka a ovoce jako jsou pomeranče nebo papája.


Elektrické napětí

V Namibii jsou elektrické zásuvky starého britského standardu. Mnoha hotelech je k dispozici evropská zásuvka, ale není dobré na to spoléhat. Britská zásuvka má jeden větší zemnící kolík (s pojistkou) a se dva menší kolíky. Poslouží vám adaptér na britskou normu, který lze v Namibii snadno koupit. Napětí je 220 V a 50 Hz.


Ceny v Namibii

Oficiální měnou Namibie je namibijský dolar označovaný jako N$1 (NAD = 1,7 CZK). Namibijský dolar je přímo vázán na jihoafrický rand (v poměru 1:1), který je v zemi rovněž obecně přijímanou měnou. Směnu peněz z EUR, USD či jiné volně směnitelné měny provádějí pouze banky a autorizované směnárny ve velkých městech. Kurz je prakticky všude stejný. Směna ve směnárně vás vyjde na podobné peníze jako výběr z bankomatu. Bankomaty najdete ve všech větších městech. Platby kartou jsou v Namibii obecně přijímané a s nimi možné v obchůdcích a restauracích. Ceny jsou v Namibii o něco vyšší než v České republice, ale nižší než v západní Evropě. Výhodné je nakupování ve velkých obchodech.


mapazajezdu-namibie,botswana,caprivi.jpg
poznavacizajezddonamibie,caprivi,viktoriinyvodopady1.jpg
poznavacizajezddonamibie,caprivi,viktoriinyvodopady10.jpg
poznavacizajezddonamibie,caprivi,viktoriinyvodopady11.jpg
poznavacizajezddonamibie,caprivi,viktoriinyvodopady12.jpg
poznavacizajezddonamibie,caprivi,viktoriinyvodopady13.jpg
poznavacizajezddonamibie,caprivi,viktoriinyvodopady14.jpg
poznavacizajezddonamibie,caprivi,viktoriinyvodopady15.jpg
poznavacizajezddonamibie,caprivi,viktoriinyvodopady16.jpg
poznavacizajezddonamibie,caprivi,viktoriinyvodopady17.jpg
poznavacizajezddonamibie,caprivi,viktoriinyvodopady18.jpg
poznavacizajezddonamibie,caprivi,viktoriinyvodopady19.jpg
poznavacizajezddonamibie,caprivi,viktoriinyvodopady2.jpg
poznavacizajezddonamibie,caprivi,viktoriinyvodopady20.jpg
poznavacizajezddonamibie,caprivi,viktoriinyvodopady21.jpg
poznavacizajezddonamibie,caprivi,viktoriinyvodopady22.jpg
poznavacizajezddonamibie,caprivi,viktoriinyvodopady23.jpg
poznavacizajezddonamibie,caprivi,viktoriinyvodopady24.jpg
poznavacizajezddonamibie,caprivi,viktoriinyvodopady25.jpg
poznavacizajezddonamibie,caprivi,viktoriinyvodopady26.jpg
poznavacizajezddonamibie,caprivi,viktoriinyvodopady27.jpg
poznavacizajezddonamibie,caprivi,viktoriinyvodopady28.jpg
poznavacizajezddonamibie,caprivi,viktoriinyvodopady29.jpg
poznavacizajezddonamibie,caprivi,viktoriinyvodopady3.jpg
poznavacizajezddonamibie,caprivi,viktoriinyvodopady30.jpg
poznavacizajezddonamibie,caprivi,viktoriinyvodopady31.jpg
poznavacizajezddonamibie,caprivi,viktoriinyvodopady32.jpg
poznavacizajezddonamibie,caprivi,viktoriinyvodopady33.jpg
poznavacizajezddonamibie,caprivi,viktoriinyvodopady37.jpg
poznavacizajezddonamibie,caprivi,viktoriinyvodopady38.jpg
poznavacizajezddonamibie,caprivi,viktoriinyvodopady39.jpg
poznavacizajezddonamibie,caprivi,viktoriinyvodopady4.jpg
poznavacizajezddonamibie,caprivi,viktoriinyvodopady5.jpg
poznavacizajezddonamibie,caprivi,viktoriinyvodopady6.jpg
poznavacizajezddonamibie,caprivi,viktoriinyvodopady7.jpg
poznavacizajezddonamibie,caprivi,viktoriinyvodopady8.jpg
poznavacizajezddonamibie,caprivi,viktoriinyvodopady9.jpg
POBOČKA V PRAZE24/7S NÁMI JSTE VIPOSOBNÍ KONZULTANTIVÍZA PŘEDNOSTNĚPARKING NA LETIŠTIPORADÍME VÁM, DESTINACE ZNÁME

Zájezd na míru

Zajišťujeme individuální i skupinové zájezdy na míru s VIP přístupem ke všem klientům.

Poptat
Nebo volejte739 481 111

Reference