Kolumbie - Panama - Poznávací zájezd - Od muzea zlata v Bogotě po Monkey Island v Panamě - Cesty za zážitky

Kolumbie - Panama - Poznávací zájezd - Od muzea zlata v Bogotě po Monkey Island v Panamě

Kolumbie jakožto země označovaná za jednu z nejkrásnějších na světě nabízí široké spektrum vyžití. Od prozkoumávání panenské džungle, přes turistiku v impozantních Andách s vynikající kolumbijskou kávou nebo odpočinku na ...

DOVOLENÁ ŠITÁ NA MÍRU

S NÁMI JSTE VIP

24/7

ČEŠTÍ PRŮVODCI

OSOBNÍ KONZULTANTI

POBOČKA V PRAZE

PORADÍME VÁM, DESTINACE ZNÁME

Kolumbie - Panama - Poznávací zájezd - Od muzea zlata v Bogotě po Monkey Island v Panamě

Kolumbie - Panama

Kolumbie jakožto země označovaná za jednu z nejkrásnějších na světě nabízí široké spektrum vyžití. Od prozkoumávání panenské džungle, přes turistiku v impozantních Andách s vynikající kolumbijskou kávou nebo odpočinku na příjemném karibském pobřeží, až po objevování kulturního dědictví ve městech zlata.

Stejně tak Panama, která zatím nemá z turistického hlediska takový dosah, nabízí mnoho příležitostí, jak objevit nepoznané. Potkáte zde mnoho druhů divoké zvěře v národních parcích a chráněných oblastech, spatříte valné množství ostrovů s nádhernými plážemi obklopenými korálovými útesy a mořskými živočichy či se pokocháte dechberoucí přírodou nabízející džungli, jezera a deštné lesy.

Okruh Kolumbie – Panama | Fixní odchody od minimálně 2 osob | Bogota | Zipaquira | Villa de Leyva | Pereira | Cartagena | Panama |od 67 870
Zájezd na míru

Zajišťujeme individuální i skupinové zájezdy na míru s VIP přístupem ke všem klientům.

Poptat +420 739 481 111
Recenze
Lukáš L.

Dobrý den, chtěl bych vám moc poděkovat za váš servis a za dovolenou celkem. Privat Safari v Masai Mara i Amboseli - Oba průvodci byli velice milí a dokázali nám ukázat někdy i z 1-2 metrů kompletní nabídku všech zvířat obou parků, 1-2 měsíční mláďata slonů a lvů ze 2 metrů byla neuvěřitelná. bytování v Sarova Mara - I díky ubytování v klubových pokojích byl zážitek povznesen na úroveň, že jsme měli chvilkama pocit přenosu v čase do koloniálních dob staré Anglie (děkujeme za tento upgrade). Máme za sebou skutečně mnoho cest do zahraničí, takže máme s čím srovnávat. Ještě jednou vám děkuji za úžasný zážitek. Určitě jsme s vámi neletěli naposledy.

InformaceProgramDestinace

Program

Den 1. Příjezd do Bogoty

Příjezd na mezinárodní letiště El Dorado. Přivítání členem našeho týmu, transfer z letiště do hotelu, ubytování v hotelu.

Důležité upozornění: transfer při příjezdu je zajištěn každou hodinu pro letecké společnosti Avianca, Lufthansa, Iberia. Upozorňujeme, že tato služba platí i pro cestující, letící jinými společnostmi jako jsou Avianca, Lufthansa nebo Iberia, jejichž čas příletu je odlišný, pohybuje se zhruba ve 30minutových intervalech vzhledem k době příletů našich linek. Kromě těchto časů příjezdů se mohou vyskytnout dodatečné náklady (soukromý transfer). Prosíme, informujte nás při vytvoření vaší rezervace.

Večeře není v ceně, prospíte v hotelu BH Bicentenario*** nebo v hotelu stejné úrovně.

www.bhbicentenario.co


Den 2. Bogota

Snídaně v hotelu.

Začnete svůj den výhledy z Monserratu, velkolepého vyhlídková místa Bogoty. Je to pohoří v nadmořské výšce 3200 m, které je dostupné lanovkou nebo pozemní lanovkou-zubačkou. V roce 1650 španělský klerik a bakalář na vrcholu této hory postavil kapli zasvěcenou svaté Marii de la Cruz z Monserratu.

Návštěva historického centra města: cesta začíná na „Ulici umění“, pokračuje prohlídkou menšího kostela El Carmen (Panny Marie Karmelské), který byl postaven v polovině 17. století a v roce 1926 byl přestavěn, aby se zvětšily jeho prostory kvůli narůstajícímu počtu věřících. Cestou na Náměstí Bolívar si užijete pohledu na Palác Narino, kde sídlí prezident Kolumbie a na zahrady paláce, v jejichž středu se nachází observatoř. Za strohou fasádou kostela sv. Kláry se dnes skrývá Muzeum koloniálního umění. U Bolívarova náměstí se nachází sídlo vlády-parlamentu, budova Nejvyššího soudu (Justičný palác), je to absolutní centrum města, nesmíme zapomenout na Metropolitní katedrálu, kapli „del Sagrario“ a arcibiskupský palác.

Oběd není zahrnut v ceně.

Navštívíte Muzeum Botero (v úterý zavřeno)

Mezinárodně uznávaný kolumbijský umělec Fernando Botero daroval v roce 2000 uměleckou sbírku, která je trvale vystavena. Momentálně je vystaveno 123 děl Botera, které vytvořil různými technikami: malbou, kresbou, jsou zde i jeho sochy, kromě toho je vystaveno 85 děl, která zahrnují největší mezinárodní umělecké směry, hnutí z období pozdního 19. století.

Navštívíte Muzeum zlata (v pondělí zavřeno)

Muzeum je součástí Národní banky, vzniklo z iniciativy Julia Cara a Louise Angela Aranga, aby se předešlo zmizení velkého zlatého pokladu z předkolumbovského období. Od založení muzea v roce 1939 Národní banka zakoupila originální předměty přímo od soukromých sběratelů stejně jako od „guaqueros“, vykrádačů hrobů. Dnes je tam asi 36 000 kusů zlata a nádherných smaragdových kusů. Je to největší sbírka, jaká byla kdy sestavena z předkolumbovských zlatých předmětů.

Večeře není v ceně, prospíte v hotelu BH Bicentenario*** nebo v hotelu stejné úrovně.

www.bhbicentenario.co


Den 3. Bogota/ Zipaquirá/ Villa de Leyva (přibližně 4 hod. jízdy)

Snídaně v hotelu.

Pojedete směrem k trhu Paloquemalo, největší tržnici s jídlem (květinový a zeleninový trh) v Bogotě, která je otevřena denně a zásobuje svým zbožím, přísadami velkou část nejlepších restaurací ve městě.

Pokračujete do města Zipaquirá (přibl. 1 hod.)

Navštívíte Solnou katedrálu, podzemní římskokatolický kostel, postavený v tunelech solného dolu hluboko v podzemí pohoří Halite. Zde můžete vidět solné doly, ze kterých byla vytesána katedrála.

Oběd není zahrnut v ceně.

Pokračujete do města Villa de Leyva (přibl. 3 hod.). Je to magické město nasáklé šarmem a koloniální atmosférou, obklopené velmi rozdílnou krajinou.

Příjezd do města Villa de Leyva, transfer a ubytování v hotelu.

Večeře není zahrnuta v ceně. 

Přespíte v hotelu Meson de los Virreyes *** nebo v hotelu stejné úrovně

www.hotelmesondelosvirreyes.com


Den 4. Villa de Leyva / Raquira / Bogota (přibližně 4 hod. cesty) →Pereira (1 hod. letu)

Snídaně v hotelu.

Prohlídka města Villa de Leyva, ve kterém se nacházejí koloniální, na bíle omítnuté budovy. Prohlídka začíná na místě Ricaurte, také známém jako Náměstí sv. Augustina, pokračuje k domu novináře Antonia Narina, který se politicky i vojensky angažoval a sehrál významnou roli při nezávislosti země. Výlet pokračuje na Hlavní náměstí - největší čtvercové náměstí v Kolumbii, má 14000 m2.

Odjezd do města Ráquira (asi 1 hod. jízdy).

První klášter, který byl domovem augustíniánských mnichů Recoletos. Ráquira bylo založeno v roce 1604 na březích řeky Gacheneca otcem/pátrem Augustinem Matem Delgadom. Klášter byl postaven se záměrem shromáždit do komunity poustevníků, kteří žili v nedalekých jeskyních. Dnes je klášter určen noviciátům z řádu augustiniánů a dokumentuje úspěch duchovního odloučení, ústupu od civilizace.

Oběd není v ceně.

Volný program s možností návštěvy trhu, trh v Ránquiru je známý uměleckými řemeslnými výrobky. Jsou zde věci z terakoty, koše, oblečení, houpací sítě, mimo jiné i předměty ze stříbra, atp. Je to místo, kde si koupíte tradiční kolumbijské suvenýry.

Večeře není v ceně.

Pokračujete do Bogoty. Odjezd na letiště a let do Pereiry let: Av 9817 19 H25-20:25

Příjezd na letiště ve městě Pereira, přivítání místním delegátem.

Transfer a ubytování v hotelu (kávová farma, plantáž).

Přenocování v Hacienda Santa Clara *** nebo hotelu stejné úrovně. 

https://www.santaclarahacienda.com


Den 5. Pereira/ Údolí Cocora/ Salento/ Pereira

Snídaně v hotelu.

Navštívíte Údolí Cocora, nacházející se v kolumbijských Andách džípy Willis (na jedno auto 4 osoby). Projedete přes údolí situované v departmentu Quindío, cestou se můžete kochat nádhernou scenérií. Hned při příjezdu do údolí vás čeká přípitek a asistenční služby odborného průvodce z tohoto území. Užijete si ráno procházkou v oblačném lese, kde se ponoříte do biodiverzity fauny a flóry.

Oběd není zahrnut v ceně.

Navštívíte Salento. Prohlédnete si slavné město Salento. Navštívíte Náměstí Bolívar, které je proslulé svými typickými barevnými balkony, hlavní ulici, řemeslné dílničky, naskytne se vám nádherný výhled na Údolí Cocora.

Návrat do hotelu.

Večeře a přenocování v hotelu (na farmě).


Den 6. Pereira/ Bogota/ →Cartagena

Snídaně v hotelu.

Trasa po stopách kávové kultury: je to výlet po stopách kultury kávy, který umožní návštěvníkům dozvědět se o práci pěstitelů kávy na farmách zábavnou i poučnou formou. Je to také příležitost, jak se dozvíte více o pěstování kávy v Kolumbii.

Oběd není zahrnut v ceně.

Odjezd na letiště v Pereiře, pomoc při vybavení letu do Bogoty a na následný spoj do Cartageny. Lety - PEI/BOG AV 8518 13:42 /16:58 BOG/CTG AV 9798 16:30/ 18:04

Příjezd do Cartageny, transfer na hotel

Ubytování v hotelu Armeria Real *** nebo v hotelu stejné úrovně.

https://www.armeriarealhotel.com/

Večeře není zahrnuta v ceně


Den 7. Cartagena

Snídaně v hotelu.

Volný program.

Možnosti: Navštívíte Cerro de la Popa a hrad/pevnost San Felipe. /102 USD/na osobu.

Cerro de la Popa je skvělé místo k tomu, abyste si Cartagenu vychutnali vcelku. Umožní vám výhled na moře, ostrov Tierrabomba, obchodní čtvrť, historické centrum a „La Boquilla“. Městská rada zřídila v Cartageně na vrcholu hory klášter/svatyni „Cerro de la Popa“ pro následovníky v regionu, který se sami zúčastnili vyčištění dané oblasti.

Navštívíte pevnost San Felipe, která se zprvu jmenovala Castillo de San Lázaro, je to největší španělská vojenská budova v Novém světě. Možná vás zaujme fakt, že původní výstavba budovy se datuje do roku 1536 a zvětšená/rozšířená byla po nařízení krále v roce 1657. Prohlídka začíná na Plaza de las Armas, pokračuje do rezidence pana přes kuchyně a jiná zajímavá místa. Správce pevnosti byl oddaným obráncem města předtím, než se dostalo do rukou barona de Pointesa.

Oběd není zahrnut v ceně.

Ubytování v hotelu Armeria Real *** nebo v hotelu stejné úrovně.

https://www.armeriarealhotel.com/


Den 8. Cartagena/ ostrovy Rosario/ Cartagena

Snídaně v hotelu.

Volný den.

Oběd není zahrnut v ceně.

Možnosti: celodenní výlet na Ostrov del Encanto /95 USD na osobu

Transfer do přístavu, nalodění se na loď směrem na ostrovy Rosario (přibližně 1 hod. cesty lodí) - nepravidelná cesta.

Celý den na ostrovech Rosario (vstup do Akvária v San Martín de Parajales není zahrnut v ceně zájezdu). Ostrovy Rosario se nacházejí 45 km jihozápadně od Cartagenského zálivu. Je to souostroví korálových formací s křišťálově čistou vodou. Je to ráj, nacházející se méně než hodinu cesty od města Cartagena, kde pláže pokryté jemným bílým pískem spolu s tyrkysovou vodou poskytují přístřeší bohaté tropické fauně a různým druhům ryb. Souostroví se skládá z 27 ostrovů, jsou součástí Národního přírodního parku, který ochraňuje největší korálové útesy na kolumbijském karibském pobřeží. Tento den je určen k relaxaci a uvolnění na nádherném souostroví Rosario.

Oběd v restauraci Isla del Encanto.

V časných odpoledních hodinách (kolem 15 hod.) návrat do Cartageny.

Příjezd a odjezd do hotelu.

Ubytování v hotelu Armeria Real *** nebo v hotelu stejné úrovně.

https://www.armeriarealhotel.com/

Večeře není zahrnuta v ceně.

Den 9. Cartagena → Panama City

Snídaně v hotelu.

Odvoz na letiště, let mezinárodní linkou. Doporučujeme let CM0687 13:23-14:39

Oběd není v ceně. Příjezd na mezinárodní letiště v Panama City. Přivítání průvodcem.

Odvoz a přihlášení se v hotelu

Ubytování v hotelu Hilton Garden Inn *** nebo podobném.

www.hiltongardeninn3.hilton.com

Večeře není zahrnuta v ceně

Den 10. Prohlídka města Panama la Vieja

Snídaně v hotelu.

Objevování ruin Panamy la Vieja, pozůstatků prvního španělského města v Tichomoří. Toto starověké město založené konqistadorem Pedrem Ariasem de Avilem v r. 1992. 1519, bylo zničeno v roce 1671 známým pirátem Henrym Morganem, když prožívalo své zlaté období. Později se stalo velkým městem, kvůli všemu zlatu a stříbru z celé Ameriky, které se zde nashromáždilo. Objevíte koloniální čtvrť, zvanou Casco Viejo (bylo zařazeno do svět. dědictví Unesco). Projedete se ulicemi této šarmantní čtvrti, můžete obdivovat kostely, Plaza De Francia (pohled na moderní město), mezi jinými památkami i Bolivar Square. Oběd v místní restauraci. Po obědě se můžete těšit na Miraflores Locks, kde budete pozorovat přechod lodí v přístavu. V ceně vstupu je také prohlídka výstavy.

Ubytování v hotelu Hilton Garden Inn *** nebo podobném.

www.hiltongardeninn3.hilton.com

Večeře není v ceně, přenocování v hotelu.

Den 11. Panama City→ odjezd

Snídaně v hotelu.

 Odjezd do Gamboa, kde se budete plavit vedle malých ostrovů podél jezera Gatun, včetně slavného Monkey Island (Opičí ostrov), kde se blíže seznámíte s různými druhy opic. Část cesty se dotýká Panamského průplavu, kde při troše štěstí můžete narazit na obrovské přepravní kontejnerové lodě. Oběd není v ceně. Odjezd na mezinárodní letiště v Panama City, odkud se odlétá domů.
Zážitky, na které se můžete těšit

 • Služby anglicky mluvícího delegáta 
 • Muzeum Zlata v Bogotě, ve kterém se nachází největší kolekce zlatých předmětů z předkolumbovského období, můžete obdivovat umění a kulturu domorodých obyvatel země 
 • Solná katedrála v Zipaquirá, postavená v podzemí, ve starém dole 
 • Projdete se po ulicích a náměstích pozoruhodného koloniálního města Villa de Leyva 
 • Mezi Bogotou a Villa de Leyva překročíte úžasnou Andskou cestu 
 • Navštívíte Údolí Cocora, kde až do výšky 59 m dorůstá kolumbijský národní strom, Palma vosková 
 • Zúčastníte se přednášky odborníků - pěstitelů známé kolumbijské kávy 
 • Navštívíte Cartagenu, město, které je zařazeno do seznamu světového dědictví Unesco 
 • Na náměstí Santo Domingo, objevíte pulsující karibské centrum Cartageny 
 • Budete ubytováni v příjemných hotelích, které se řadí k těm nejskvělejším v zemi 
 • Navštívíte Panamu La Vieja , zařazené do světového dědictví Unesco 
 • Projdete se po ulicích Casco Antiguo, které je na seznamu historických památek Unesco 
 • Navštívíte Monkey Island. 


Přehled programu

Den 1. příjezd do Bogoty

Den 2. Bogota

Den 3. Bogota, Zipaquira, Villa de Leyva

Den 4. Villa de Leyva, Bogotá, Pereira

Den 5. Pereira, Valle de Cocora, Salento, Pereira

Den 6. Pereira→Bogota→Cartagena

Den 7. Cartagena

Den 8. Cartagena

Den 9. Cartagena →Panama

Den 10. Panama City

Den 11. Panama City /Gamboa→odjezd


kompletní program
Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenky Praha-Bogota-Panama City-Praha s přestupy
 • Vnitrostátní lety – BOG/AXM-PEI/BOG/CTG-CTG/BOG
 • Ubytování ve standardních 2-lůžkových pokojích se snídaní v uvedeném hotelu nebo hotelu stejné úrovně dle dostupnosti v době rezervování zájezdu.
 • Jídlo, uvedené v programu
 • V každém městě při prohlídkách je zajištěn anglicky mluvící průvodce.
 • Transfer a převoz na výlety soukromým turistickým autobusem a anglicky mluvící průvodce.
 • Setkání a večeře s rodinou z Kostariky.

Cena nezahrnuje

 • Pojištění
 • Letištní poplatek v Bogotě 36 USD
 • Spropitné v hotelu, na letišti, průvodci, řidiči, v restauracích
 • Všechny služby, které nebyly zahrnuty v programu, náhradní programy, doplňkové služby

Obecné podmínky

Proč s CestyZaZaziky.cz?

Vaši dovolenou Vám tvoříme na míru, webová nabídka je pouze inspirací - místo odletu (Praha, Vídeň, Mnichov…), délka pobytu, typ pokoje, rozsah stravování i nadstandardní služby... My doporučujeme na základě dlouholetých zkušeností, Vy rozhodujete.

 

Šetříme Váš čas i peníze - nemusíte trávit čas hledáním a výběrem resortu pro Vaši dovolenou, zpracujeme Vám nabídky dle Vašich přání a požadavků, doporučíme Vám nejoptimálnější řešení Vašeho pobytu i leteckých spojení a transferů. Máme k dispozici spousty akčních nabídek, slev a bonusových programů. Místa a hotely známe, mámě je prověřené a poradíme Vám z vlastní zkušenosti a na základě hodnocení našich klientů.

 

Osobní konzultanti – naši kolegové jsou Vám partnerem při přípravě – během dovolené – i po návratu. Vaši dovolenou připravujete společně. Konzultanti Vám rádi poskytnou nezbytné informace a nabídnou dostatek možností a variant dovolené, abychom se společně co nejvíce přiblížili Vaší ideální představě. Jste po celou dobu přípravy dovolené i v jejím průběhu v kontaktu s vaším osobním konzultantem, který zná do podrobností Vaši cestu, vaše služby také sám/sama zajišťuje a rezervuje. Nemusíte při každém telefonátu do anonymního call centra nebo mailu znovu opakovat své požadavky a přání. Na svého konzultanta máte osobní mail a mobilní telefon; a můžete tak jakákoliv přání řešit operativně a rychle.

 

Jsme tu pro Vás: Hotline 24/7 - Při plánování dovolené a především v jejím průběhu je Vám k dispozici naše hotline, na níž řešíme nenadále situace a dodatečná přání. Jsme vaším osobním concierge a partnerem po celou dobu vaší dovolené.

 

Žádné skryté poplatky - naše nabídnutá cena je konečná a nečekají Vás žádné další výdaje, o kterých bychom Vás předem neinformovali. Žádná nepříjemná překvapením.


Portfolio hotelů - v naší nabídce nenajdete desítky až stovky hotelů v každé destinaci. Nabízené hotely pečlivě vybíráme a víme, proč je doporučujeme. U našich hotelů vždy najdete přidanou hodnotu, pro kterou jsme daný hotel zařadili do naší kolekce. Nesnažíme se nabízet desítky hotelů stejné kategorie - jsme boutique, kde pro Vás vybíráme něco jedinečného a tím Vám usnadňujeme výběr. Abychom Vám mohli odborně poradit, zvolili jsme užší portfolio hotelů, které známe a garantujeme kvalitu jejich služeb a vždy dobrý poměr cena - výkon. Pokud si však z naší nabídky nevyberete, zajistíme hotel podle vašich přání. Spolupracujeme s mnoha partnery, hotelovými řetězci i rezervačními systémy, abychom vždy našli nejlepší cenu.

Kolumbie - Panama

Kolumbie jakožto země označovaná za jednu z nejkrásnějších na světě nabízí široké spektrum vyžití. Od prozkoumávání panenské džungle, přes turistiku v impozantních Andách s vynikající kolumbijskou kávou nebo odpočinku na příjemném karibském pobřeží, až po objevování kulturního dědictví ve městech zlata. Stejně tak Panama, která zatím nemá z turistického hlediska takový dosah, nabízí mnoho příležitostí, jak objevit nepoznané. Potkáte zde mnoho druhů divoké zvěře v národních parcích a chráněných oblastech, spatříte valné množství ostrovů s nádhernými plážemi obklopenými korálovými útesy a mořskými živočichy či se pokocháte dechberoucí přírodou nabízející džungli, jezera a deštné lesy.

od 67 870