Putování za evropským vínem - Cesty za zážitky

Cesty za zážitky Vám přináší cestovní kancelář Vivea

Putování za evropským vínemVydejte se s námi za poznáním nejlepších vinařských evropských oblastí a ochutnejte kvalitní místní vína a lokální produkty.Itálie - milujete Itálii, italská vína a jídlo? Pokud ano, objevte kouzlo Toskánska, jednoho z nejkrásnějších vinařských regionů na světě. Ochutnejte výborné víno přímo v místních sklepech, lokální vyhlášenou gastronomii, a to přímo v místních prestižních vinařství, jako jsou například vinařství Bolgheri, Moltancino, Montepulciano nebo Caia Rossa.  


Švýcarsko - o švýcarských vínech toho Češi moc nevědí. Švýcarská vína stěží ochutnáte nebo koupíte jinde v Evropě, Švýcaři svá vína nevyvážejí, jsou totiž tak dobrá, že je raději vypijí sami. Dnes se tu na 15 tisíc hektarů, pěstuje přes 150 různých odrůd. Za nás doporučujeme dvě nejvyhlášenější vinařské oblasti. Ticino „italské Švýcarsko“ známé tako jako slunná veranda švýcarského vinařství, které patří odrůdě Merlot. Na podzim se zde koná mnoho vinařských festivalů, které jistě stojí za návštěvu. Druhou doporučenou oblastí je největší švýcarský vinařský kanton, kanton Valais – ráj bílého vína.


Francie - poznejte jedinečné místo na světě, francouzský region Champagne-Ardenne, odkud pochází jedinečný mok – šampaňské. Pravé šampaňské se může vyrábět pouze v tomto regionu, a to přesně v údolí řeky Marna mezi městy Epernay a Remeš.  


Rakousko - když do Rakouska za vínem, tak rozhodně nesmíte minout nejznámější vinařskou oblast Dolního Rakouska. Se svými 830 km je Dolnorakouská vinařská cesta (Weinstraße Niederösterreich) jednou z nejdelších tras světa věnovaných vínu. Spojuje osm dolnorakouských vinařských oblastí: Wachau, Kremstal, Kamptal, Traisental, Wagram, Weinviertel, Carnuntum a region termálních lázní Vídeňský les (Thermenregion Wienerwald), což znamená více než 150 vinařských obcí s přibližně 1700 vinaři. Výjimečná krajina s tokem řeky a typické terasovité vinice dělají tuto oblast opravdovým vinařským klenotem. Vydejte se po vinařské stezce oblastí Dolního Rakouska a ochutnejte místní typické druhy vína jako jsou rizlink, zelený veltlín, neuburger nebo žlutý muškát. 


Moldavsko - Moldavsko bylo kdysi vinohradem Sovětského svazu a jen málokdo ví, že leží ve stejné nadmořské výšce jako Burgunsko a je velmi bohaté na různé typy půdy, proto se zde daří klasickým francouzským odrůdám. Moldavsko je chudá země, ale za branami vinařství se budete cítit jak ve Francii či Kalifornii. Vypravte se s námi do vyhlášeného moldavského vinařství Cricova jen pár několik kilometrů od hlavního města Kišiněv.


Gruzie - znalci vína jistě vědí, že Gruzie má své ve vinařských destinacích, ale věděli jste, že archeologické výzkumy dokazují, že vinařství má v této malé jihokavkazské republice na pobřeží černého moře několika tisíciletou tradici a lze říci, že je rodištěm vína? Dnes je v Gruzii kolem 150 000 ha vinohradů. Gruzie má velmi dobré subtropické klimatické podmínky, dostatek srážek a Kavkaz vinice chrání před studenými severními větry. V Gruzii je pět vinařských regionů: Kakheti, Kartli, Imereti, Racha-Lechkumi, Guria-Adjara-Samagrelo-Abkhazia. Pěstuje se zde celkem 500 odrůd révy. Všude v Gruzii se setkáme s vinaři, kteří pracují ještě původními, doslova antickými metodami (např. zahrabávání sudů pod zem v průběhu kvašení). Na základech tradičního vinařství však vyrůstají za zájmu zahraničních investorů moderní vinařské podniky. Putování za vínem v Gruzii je absolutním zážitkem.  Řekněte nám, která destinace Vás nejvíce láká a my Vám připravíme zájezd plný vinařských a gastronomických zážitků. 

Termíny Hotely Informace Fotogalerie Destinace

Informace

LeteckyKomplexní cestovní pojištěníZákonné pojištění proti úpadku CKSnídaněVlastní dopravaZájezd na míru
POBOČKA V PRAZE24/7S NÁMI JSTE VIPČEŠTÍ PRŮVODCIOSOBNÍ KONZULTANTIDOVOLENÁ ŠITÁ NA MÍRUPORADÍME VÁM, DESTINACE ZNÁME

Zájezd na míru

Zajišťujeme individuální i skupinové zájezdy na míru s VIP přístupem ke všem klientům.

Poptat
Nebo volejte739 481 111

Reference

Lenka L.

Za celou naši skupinu mockrát děkuji za zprostředkování velikonoční dovolené v Londýně, která byla skvělá. Zejména pak děkujeme za Vaši vstřícnost ohledně našich požadavků ohledně studií a stadionu Chelsea, dále pak také za výbornou komunikaci. My jsme maximálně spokojeni a rádi Vašich služeb v budoucnu využijeme.

Ing. Igor L., MBA

New York, životní zážitek...

Martin H.

Vše slíbené jsme obdrželi, v průběhu zájezdu jsme se nesetkali s žádnou komplikací a vše prostě klaplo na jedničku.

Romana Z.

Děkujeme moc za servis, krátká dovča byla skvělá.

Oldřich S.

Jsme vašimi spokojenými zákazníky.

Marek B.

Bylo to nejúžasnější!!! 

Eva J.

Dobrý den, vše se vydařilo, moc děkuji!

Radek K.

Výlet jsme si s manželkou užili nad očekávání a vše zafungovalo dle plánu.

Anna R.

Zájezd jsme si já i moje dcera moc užily. Ubytování a hotelové služby opravdu na vysoké úrovni.

Šárka H.

Dobrý den, děkujeme za krásný výlet do Petrohradu! 

Johana P.

Rodiče byli maximálně spokojeni a nadšeni, jak ze samotného výletu, tak i např. z výběru ubytování. Moc děkuji za spolupráci!

Kateřina S.

Zájezd byl skvělý a moc jsme si to užili. Děkuji za zprostředkování krásného zážitku.