Riga - Cesty za zážitky

Riga - Cesty za zážitky

Riga

Riga je decentní a také hrdá na svou nezávislost, kterou si v minulosti musela několikrát vybojovat.

Najdete zde útulné kavárničky a zákoutí s parky a lavičkami, kam se můžete na chvíli posadit a rozjímat. Nebylo tomu tak ale vždy. 


Riga si prošla v minulých desetiletích doslova křtem ohněm, po několika okupacích ze strany Německa a bývalého Sovětského svazu zůstalo město rozervané a zničené stejně jako jeho obyvatelé. Hlavní město Lotyšska je se zhruba 640 000 obyvateli současně největším městem zemí Pobaltí.


Když se vejde do ulic staré i nové Rigy, pocítíte něco zvláštního. Na to, že jste v metropoli, zde není ten příšerný shon a stres, jak ho známe z ulic Prahy a Bratislavy. Lidé jsou klidnější a usmívají se na svět. Už i taková maličkost stačí někdy k tomu, abyste se cítili dobře. Riga je městem mladých, což v praxi znamená, že nejsou poznamenáni tak těžce dobou před dvaceti lety a v ulicích potkáváte hodně rozesmátých tváří. 


U Daugavy, největší řeky Lotyšska, můžete začít pouť po staré Rize. Ta se tak trochu vymyká starým centrům velkoměst.

Termíny Hotely Informace Fotogalerie

Informace

LeteckyKomplexní cestovní pojištěníZákonné pojištění proti úpadku CKUbytování se snídaníPříruční zavazadloUbytování na 2 noci

Doporučený hotel

Hotel Mercure Riga Centre

Zbrusu nový designový 4 hvězdičkový hotel Superior se nachází v samém srdci historického centra Rigy a zaujímá nádhernou secesní budovu z roku 1901 navrženou světoznámým architektem K. Peksensem. 

Hotel poskytuje ubytování v elegantních pokojích s LED FHD TV, minibarem a prostornou koupelnou s fénem a bezplatnými toaletními potřebami. 

V hotelu Mercure Riga Centre můžete relaxovat v hotelovém wellness centru, kde si za příplatek můžete vybrat některou z nabídky masáží. Sauny a vířivka jsou zdarma k dispozici v době od 7 do 10 hodin. Do fitness centra budete mít volný vstup.

Snadná pěší dostupnost do Starého Města a kulturní památky: Památník svobody, Národní opera, Dome Square. Vynikající restaurace a bar, luxusní SPA, komplexní konferenční prostory, bezplatné Wi-Fi. Jen 30 minut od přímořského letoviska Jurmala

Cena zahrnuje

  • Přímou zpáteční letenku Praha - Riga
  • Ubytování na 2 noci ve výše uvedeném hotelu se snídaní
  • Komplexní cestovní pojištění

Cena nezahrnuje

  • Poplatek za odbavovaná zavazadla v letadle
  • Transfery
  • Stravu nad rámec nabídky

Obecné podmínky

  • Cena je platná pro 1 osobu při minimálním počtu dvou osob
  • Ceny letenek jsou kalkulovány v optimální knihovací třídě, jestliže je tato třída obsazena, nabídneme nejbližší možný termín odletu či zkalkulujeme nabídku dle aktuální ceny letenky ve vámi požadovaném termínu
  • Cena nezahrnuje případné změny tax a letištních poplatků
  • V případě vašeho zájmu o cestu za tímto zážitkem nejprve ověřujeme aktuální dostupnost vstupenek a připravujeme nabídku na míru

Zájezd na míru

Zajišťujeme individuální i skupinové zájezdy na míru s VIP přístupem ke všem klientům.

Poptat
Nebo volejte739 481 111

Reference

Romana Z.

Děkujeme moc za servis, krátká dovča byla skvělá.

Romana Z.

Děkujeme moc za servis, krátká dovča byla skvělá! Nejvíc nás příjemně překvapila lokalita hotelu, kde hned za rohem byla ""Rambla del Poblenou"", taková menší příjemná varianta známější Rambly v centru, se spoustou kaváren a restaurací, která ústila u moře. Takže k moři cca 7min přes místní Ramblu.