Uganda - Poznávací zájezd - To nejlepší od jezer po gorily - Cesty za zážitky

Uganda - Poznávací zájezd - To nejlepší od jezer po gorily

Uganda je opravdová Afrika, je to perla afrického safari, zajímavých kultur a tradičního způsobu života, je to země dosud nepříliš poznamenaná turistikou. Během 8 dnů v Ugandě poznáte srdce téhle úžasné země položené u břehů...

DOVOLENÁ ŠITÁ NA MÍRU

S NÁMI JSTE VIP

24/7

ČEŠTÍ PRŮVODCI

OSOBNÍ KONZULTANTI

POBOČKA V PRAZE

PORADÍME VÁM, DESTINACE ZNÁME

Uganda - Poznávací zájezd - To nejlepší od jezer po gorily

Uganda

Uganda je opravdová Afrika, je to perla afrického safari, zajímavých kultur a tradičního způsobu života, je to země dosud nepříliš poznamenaná turistikou. Během 8 dnů v Ugandě poznáte srdce téhle úžasné země položené u břehů Viktoriina jezera. Zažijete trek za gorilami v NP Bwindi, setkáte se se šimpanzi, budete stopovat stromové lvy v NP Queen Elizabeth, poplavíte se po kanálu Kazinga, spojujícího Edvardovo jezero (Lake Edward) a jezero krále Jiřího (Lake George), který je rájem hrochů.

 

Na cestě bydlíte v luxusních kempech a lodžích uvnitř národních parků a místo trmácení hodiny a hodiny po rozbitých cestách budete přelétat malým letadlem. Pohled ze vzduchu vám ukáže nádheru téhle africké země.


| NP Bwindi | Gorily | NP Queen Elizabeth | Stromoví lvi | Kazinga | Šimpanzi | Safari | Entebbe | Zájezd na míru

Zajišťujeme individuální i skupinové zájezdy na míru s VIP přístupem ke všem klientům.

Poptat +420 739 481 111
InformaceProgramDestinace

Program

1. den Odlet z Prahy

Brzy ráno odletíte z Prahy do Ugandy. Ve večerních hodinách přistanete a po pasových formalitách se setkáte s řidičem, který vás odveze do hotelu k odpočinku

 

Strava: -

Ubytování: Hotel No 5

  

2. den NP Bwindi

Po snídani vás vyzvedne řidič a zamíříte na domácí letiště, odkud poletíte do NP Bwindi. Po startu uvidíte největší africké jezero. Viktoriino jezero má rozlohu 30.000 km2 a jen z výšky jeho nekonečnou rozlohu (téměř polovina rozlohy ČR) pochopíte. Po přistání následuje transfer do luxusní lodge položené uvnitř národního parku Bwindi, který je domovem horkých goril.

 

Ubytujete se v Buhoma Lodge, která má jedinečnou polohu uvnitř parku. Jste obklopeni tropickou džunglí a kopci tyčícími se okolo vás. Občas se stane, že gorily zamíří přímo do lodže a vy se stanete součástí jejich života. Buhoma Lodge je proslavená také svojí kvalitní kuchyní a výběrem vín. V ceně ubytování je plná penze včetně vybraných nápojů a jako bonus i 1 masáž ve spa.

 

Strava: plná penze (včetně vybraných nápojů)

Ubytování: Buhoma Lodge

  

3. - 4. den NP Bwindi - nejen za gorilami

Tyto dva dny budeme věnovat gorilám a okolní tropické přírodě. Je škoda v NP Bwindi strávit málo času s mít jen jeden den na trek za gorilami. My za gorilami vyrazíme třetí nebo čtvrtý den, podle toho, jak získáme povolení na trek za gorilami. Samozřejmě si můžete koupit 2 permity a vyrazit oba dva dny. Návštěva goril je tak emotivní zážitek, že to určitě stojí za zvážení. Každý den je jiný, každý den můžete vyrazit za jinou skupinou goril a porovnat tak jejich chování. I bez goril se ale určitě nudit nebudete, naopak budete mít čas podrobněji a důkladněji vnímat okolní krajinu, její zvyky a vůně…

 

Během volného dne máte možnost si vybrat z mnoha dalších aktivit nebo relaxovat v lodgži a vstřebávat atmosféru okolní džungle od baru. Z nabízených aktivit vám rádi doporučíme: procházka okolní džunglí s průvodcem, pozorování ptáků s místním průvodcem, návštěva místní vesnice a komunitního projektu, návštěva Pygmejů a seznámení se s jejich osobitou kulturou

 

5. den NP Queen Elizabeth - sekce Ishasha

Po snídani se vydáte na cestu do NP Queen Elizabeth - do jižní části parku Ishasha. Cesta je na zhruba 2 - 3 hodiny jízdy, během které budete obdivovat okolní přírodu, hory a neprostupnou zelenou džungli. Občas na vás vykoukne nějaká vesnice a všudypřítomná oranžová udusaná hlína. Cestou navštívíte komunitní centrum a dozvíte se něco o místních lidech a nesnadném, ale vlastně bez-stresovém životě na ugandském venkově. Odpoledne dorazíte do lodže, kde se ubytujete.

 

Strava: plná penze (včetně vybraných nápojů)

Ubytování: Ishasha Wilderness Camp 

 

6. den Safari v NP Queen Elizabeth - uvidíte stromové lvy?

Dnešek je jen o safari. NP Queen Elizabeth je menší rozlohou (764 km2), ale o to větší zážitky. Hlavním tahákem jsou stromoví lvi – jedinečný kmen lva, který se dokázal adaptovat na místní faunu a tráví čas odpočinku v korunách stromů.  Ale nejsou to lvi, které tu budete pozorovat. Safari v NP Queen Elizabeth nabídne mnoho dalších zážitků. Během dne si dáte piknik uprostřed přírody, abyste se zaposlouchali do zvuků buše, které v autě nevnímáte. Po celodenním safari si užijete drink při západu slunce a večerní posezení v lodži.

 

Strava: plná penze (včetně vybraných nápojů)

Ubytování: Ishasha Wilderness Camp 

 

7. den Afrika v vody – kanál Kazinga

Dopoledne se rozloučíte s jižní částí NP Queen Elizabeth. Budete zažívat další den na safari. Zážitky budou, kromě safari v autě, okořeněné plavbou na lodi. Nalodíte se na člun, který vám panoramatickou plavbou po kanálu Kazinga ukáže krásy okolní krajiny. Kazinga Channel propojuje Edwardovo a Jiřího jezero. Výhledy na africkou buš a hory okolo doprovázejí všudypřítomní hroši a neviditelní krokodýli. Safari na vodě vám ukáže jinou tvář safari. Odpoledne dorazíte do Mwenya lodže, kde se ubytujete. Lodge se nachází na břehu kanálu Kazinga a z terasy nebo od baru se vám otevírájí krásné pohledy na vodní hladinu.

 

Strava: plná penze (včetně vybraných nápojů)

Ubytování: Mwenya Lodge

 

8. den Trek za šimpanzi

Po snídani vyrážíte na další safari a přesouváte se na sever do části parky Kyambura. Je to místo, kde žijí v korunách stromů šimpanzi. Během pěšího safari se je budete pokoušet najít a vstoupit do jejich tajuplného světa. Na rozdíl od goril jsou šimpanzi divočejší a nepřátelštější, tak i safari bude mít nádech dobrodružství.

Safari se šimpanzi bude zakončením vaší cesty po Ugandě. Odpoledne se přesunete na nedaleké letiště a odletíte do Entebbe. Zde přestoupíte na mezinárodní linku a večer odletíte domů.

 

9. den Návrat do Prahy

Zážitky, na které se můžete těšit

 • Letecké přelety po Ugandě místo mnohahodinových přejezdů
 • Luxusní ubytování uvnitř národních parků
 • Trek za gorilami v NP Bwindi v ceně (vč. permitu 700 USD)
 • Plavba po kanálu Kazinga - safari z vody
 • Trek za šimpanzi (vč. permitu 50 USD)
 • Safari v autě 4x4 v národních parcích – stromoví lvi v NP Queen Elizabeth
 • Pikniky v přírodě

Přehled programu

1. den Odlet z Prahy a přílet do Ugandy

2. den Přelet do NP Bwindi, ubytování uvnitř národního parku

3. - 4. den NP Bwindi - trek za gorilami, výlety do okolí...

5. den Poznejte život v Ugandě, NP Queen Elizabeth - sekce Ishasha

6. den Safari v NP Queen Elizabeth - stromoví lvi

7. den Uganda z vody - plavba po kanálu Kazinga, safari

8. den Trek za šimpanzi, odpolední přelet do Entebbe, odlet

9. den Přílet do Prahy


kompletní program
Cena zahrnuje

 • Letenku Praha – Entebbe – Praha
 • Domácí přelety Entebbe – NP Bwindi a Kyahura – Entebbe (v hodnotě cca 500 USD)
 • 7x ubytování v luxusních lodžích s plnou penzí (kromě večeře první den po příletu)
 • Nápoje dle nabídky lodží (nealko, pivo, víno)
 • Veškerou dopravu po Ugandě safari vozem 4x4
 • Služby místního anglicky hovořícíhu průvodce/rangera
 • Vstupy do všech národních parků zahrnutých v programu
 • Permit na trek za gorilami (700 USD) a šimpanzi (50 USD)
 • Pojištění CK proti úpadku
 • Zákonný odvod do garančního fondu
 • Zdravotní pojištění


Cena nezahrnuje

 • Vízum do Ugandy (elektronické)
 • Připojištění na storno, zavazadla apod.
 • Osobní výdaje
 • Spropitné (obvyklé je cca 10 USD za osobu a den)
 • Fakultativní výlety (např. další trek za gorilami, výlet k Pygmejům apod.)

Obecné podmínky

Zájezd je z naší kolekce "Classic journeys"


Co můžete očekávat?

Na tomto zájezdu vám chceme ukázat autentickou africkou přírodu bez kompromisů v pohodlí a službách. Spát budeme na kouzelných místech v pečlivě vybraných luxusních lodžích, které mají styl a charakter. Ubytování se tak stane součástí vašeho zážitku, ne jen místem na přespání. Skupinka bude mít max. 6 klientů tak, abychom vám mohli ukázat to nejkrásnější po trase v komorní skupince. Naším cílem je mít možnost v takto malé skupince sedět společně kolem ohně, mít možnost mluvit s naším průvodcem jinak než přes mikrofon v minibusu. Malá skupinka se také dokáže snadno domluvit na úpravách v programu - dřívější vstávání kvůli safari, posunout oběd, když jste právě narazili na skupinu lvů, vyrazit na trek atd.

Uganda