Zambie, Malawi - po stopách Livingstona (16 dní) - Cesty za zážitky

Zambie, Malawi - po stopách Livingstona (16 dní) - Cesty za zážitky

Cesty za zážitky Vám přináší cestovní kancelář Vivea

Zambie, Malawi - po stopách Livingstona (16 dní)

Vzrušující safari dobrodružství po Zambii a Malawi - dosud turisticky neobjevených zemích. Zažijeme skvělé safari, nádhernou přírodu a hlavně - budeme všude prakticky sami. Posunovat se budeme občas africky pomalu po velmi špatných cestách a spát v prostých lodžích. Nepohodlí na cestách je ale mnohonásobně vykompenzováno panenskou africkou přírodou. Toužíte-li po opravdovém africkém dobrodružství, tohle je vaše šance

Termíny Hotely Informace Fotogalerie Destinace
datum
název
termín
cena
29.05.2021
29.05. - 13.06.2021
od 76 900 Kč
poptávka
19.06.2021
19.06. - 04.07.2021
od 76 900 Kč
poptávka
17.07.2021
17.07. - 01.08.2021
od 76 900 Kč
poptávka
31.07.2021
31.07. - 15.08.2021
od 76 900 Kč
poptávka
28.08.2021
28.08. - 12.09.2021
od 76 900 Kč
poptávka
25.09.2021
25.09. - 10.10.2021
od 76 900 Kč
poptávka
09.10.2021
09.10. - 24.10.2021
od 76 900 Kč
poptávka
06.11.2021
06.11. - 21.11.2021
od 76 900 Kč
poptávka
20.11.2021
20.11. - 05.12.2021
od 76 900 Kč
poptávka

Informace

Zambie, Malawi

Zážitky, na které se můžete těšit

 • Na kanoích po dolním Zambezi - na “vodu” do Zambie? Proč ne
 • South Luangwa NP - safari v autě i pěšky, daleko od davů turistů
 • Mulanje - za vůní čaje na čajové plantáže, treky
 • Liwonde - vodní safari při západu slunce
 • Černí nosorožci mezi baobaby u řeky Shire
 • Jezero Malawi - pláže, šnorchlování, průzračná voda

Přehled programu

1. den Lusaka

2. den Řeka Kafue - pověsti a báje

3. - 4. den Lower Zambezi - v kanoích po řece

5. den Great East Road - krátký návrat do civilizace

6. - 8. den NP South Luangwa - dny plné safari

9. den Kuti - vstupujeme do Malawi

10. - 11. den Masív Mulanje - hory stoupající k nebesům… a čajovým plantážím

12. - 13. den Safari za černými nosorožci

14. - 15. den Jezero Malawi - relax jako u moře

16. den Lilongwe

Cena zahrnuje

 • 15x ubytování (12x ve dvoulůžkových pokojích a 3x kempování v divočině)
 • Strava dle programu (15x snídaně, 14x oběd, 7x večeře)
 • Dva anglicky hovořící průvodci po dobu poznávacího zájezdu
 • Vstupy do všech uvedených národních parků, rezervací a památek
 • Safari dle programu včetně safari na vodě a pěších treků
 • Další aktivity a vstupy dle programu (není-li uvedeno jinak)
 • Zdravotní pojištění
 • Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • 300 USD poplatek placený na místě
 • Osobní výdaje
 • Nápoje a strava mimo program
 • Aktivity mimo program
 • Spropitné
 • Víza do Zambie a Malawi


Program

1. den Lusaka

Setkáme se v lodži kolem 16:00. Večer si projdeme plán cesty a program zájezdu. Zajdeme do restaurace na seznamovací večeři (na vlastní náklady) a odpočineme si před startem.


2. den Řeka Kafue

Dnes nás čeká dlouhý přejezd směrem k jihu. Pojedeme hornatou krajinou pohoří Miombo do nížin rozložených podél řeky Kafue. Zambie nám ukáže svoji přívětivou tvář. Řeka Kafue je nejdelší zambijskou řekou, která od pramene po ústí teče územím Zambie. Je to řeka opředená mnoha pověstmi. Večer budeme spát v lodži na jejím břehu. Z terasy budeme sledovat první pravý africký západ slunce.


Snídaně - oběd


3. den V kanoích po řece Zambezi - vodáci v Zambii

V kanoích se vydáme na dolní tok řeky Zambezi - domova mýtického boha Nyami Nyami. Při pohledu z hladiny řeky nás bude míjet nejen typická krajina, ale také se před námi bude odvíjet poklidný vesnický život Zambijců. Postupně se po řece dostaneme do nedotčené krásné krajiny. Každá chvilka naší plavby bude úžasná a zázračná. Večer budeme kempovat na ostrově Elephant Bones (Sloní kosti) - sami uprostřed divočiny.


Snídaně - oběd - večeře


4. den Pokračujeme v plavbě po Zambezi

Dnes znovu sedneme do našich kanoí a budeme se plavit níž a níž po proudu Zambezi. Dolní Zambezi je poklidná a tak při plavbě bude čas fotit a obdivovat nádhernou okolní krajinu. Ač nepřekonáme desítky či stovky kilometrů, už tady pochopíme rozměr Afriky a nedotčenost místní přírody. Společnost nám budou dělat sloni, hroši, krokodýli a další zvířata, která podél řeky žijí. Odpoledne nás vyzvedne motorový člun a vrátíme se zpět do logže, kterou jsem předevčírem opustili.


Snídaně - oběd


5. den Great East Road - naše road movie

Vrátíme se zpět do Lusaky, abychom doplnili zásoby na další dny a vydáme se po místní “Route 66” nazývanou “Great East Road” směrem na východ do NP South Luangwa. Great East Road je jedinou dálnicí v celé Zambii spojující hlavní město Lusaku s východem země, Malawi a Mozambikem. Bude to dlouhý den na cestě, ale odměnou bude víc času stráveného na safari v NP South Luangwa. Z našeho náklaďáku uvidíme vesnice, městečka, trhy i život na silnici… Dojedeme co nejblíž k safari a ubytujeme se v pohodlné lodži tak, abychom ráno co nejdříve do safari parku…


Snídaně - oběd - večeře


6. - 8. den Safari v NP South Luangwa

Dnes dorazíme do cíle naší cesty - NP South Luangwa. Tento jedinečný a od jakékoliv civilizace vzdálený safari park je jedním z nejlepších parků na safari v celé Africe - vzdálený, rozlehlý, krásný a bez lidí… Je domovem africké fauny v její nejčistší podobě - najdeme tu slony, hrochy, lvy, levharty, antilopy, zebry, žirafy… Jednoduše safari se vším všudy. Naše lodge, kde budeme další noci spát, se rozkládá na břehu řeky Luangwa. Takže ani v lodži naše safari nekončí a můžeme zažívat safari i z terasy, od baru nebo z bazénu, který tu máme k dispozici.

Safari park budeme křižovat v otevřeném voze 4x4 i pěšky. Podle sezony a stavu vody (obvykle od prosince do dubna není možné podnikat pěší safari. V tom případě vyrazíme na další safari v autě 4x4) budeme prozkoumávat celý národní park. Safari v South Luangwa bude jedním z velkých zážitků na našem poznávacím zájezdu do Zambie a Malawi. Na safari v otevřeném voze 4x4 s místními rangery budeme vyrážet odpoledne, kdy před setměním jsou aktivní predátoři a kočky. Naopak ráno zkusíme hledat malá zvířata, poznávat rostliny a techniky přežití v buši během pěších safari.

Poslední den našeho pobytu zde máme volné odpoledne bez aktivit. Můžeme si odpočinout, vyrazit na pěší safari, další 4x4 safari nebo na procházku do nedaleké vesnice (aktivity poslední odpoledne nejsou v ceně zájezdu).


Snídaně - oběd


9. den Kuti - vstupujeme do Malawi

Dnes překročíme hranici do Malawi, kde v hlavním městě Lilongwe doplníme zásoby na další dny, a budeme pokračovat do NP Kuti. Rezervace Kuti je domovem stád velkých zvířat - slonů, žiraf, pakoňů, zeber a především nádherných velkých antilop vraných.


Snídaně - oběd - večeře


10. - 11. den Masív Mulanje

Ráno navštívíme místo, které byste v Malawi nečekali - čajovou plantáž. I čaj patří k Malawi a našemu poznávacímu zájezdu po Africe. Po krátké zastávce, prohlídce plantáže a šálku čaje budeme pokračovat do naší lodže v Mulanje. Mount Mulanje je hora vysoká téměř 3.000 m, která stoupá z roviny rovnou do “nebes”, a její typický tvar a profil nás nenechají na pochybách, že jsme na správném místě. Svojí výškou nad okolním terénem ovlivňuje klima v širokém okolí hory - přináší deště, které zásobují řeky proudící do velké části Malawi. Hora vznikla před zhruba 130 mil. lety. Prvním Evropanem, který ji mohl obdivovat, byl samotný David Livingstone v roce 1859. Archeologický průzkum prokázal stopy lidí již z doby kamenné. My zde vyrazíme na trek po jejích svazích. Budeme si užívat výhledy do krajiny, hledat prameny řek, obdivovat vodopády a především si užívat krásu krajiny.


Snídaně - oběd


12. - 13. den Za černými nosorožci do Liwonde

Dnešní a zítřejší den se budeme pohybovat ve stínu tropických palem a tisíciletých baobabů. Baobab je strom, kolem kterého vznikají báje, povídají se příběhy, léčí se nemocní a předpovídá budoucnost. Baobab je víc než strom - je to legenda. 

Naším cílem je rezervace Liwonde v jižním Malawi. V této rezervaci, kam jedeme na safari, žijí stáda slonů a především životně ohrožených černých nosorožců. Řeka Shire teče podél západní hranice parku a bude tak naším “hostitelem” při vodním safari. Na lodi z hladiny řeky uvidíme spoustu zvířat… stejně tak při safari vyjížďkách v našem náklaďáku. Budeme křižovat v průběhu safari travnaté pláně rezervace, přibližovat se k napajedlům, hledat zalesněné části i skály, kde třeba vypátráme levharty, slony, hrochy, antilopy a vzácné druhu ptáků.


Snídaně - oběd - večeře


14. - 15. den Jezero Malawi

Jezero Malawi je klenotem nejen Malawi, ale celé jižní Afriky. Bude také pomyslnou šlehačkou na našem poznávacím zájezdu do Zambie a Malawi. Jezero Malawi je jižní součástí jezer Africké příkopové propadliny. Vjedeme do národního parku Lake Malawi, kde se nalodíme na loď a doplujeme na osamocený ostrov Mumbo. Zde se ubytujeme v lodži na další dvě noci. Rustikální lodge je idylickým a pohodovým ubytováním na závěr naší cesty po Malawi. Budeme prozkoumávat ostrov a jezero - pěšky, na kajacích, při šnorchlování, rybaření či jen lenošení a pozorování okolí.


Snídaně - oběd - večeře


16. den Návrat do Lilongwe

Opustíme ostrov, abychom zdolali poslední část naší cesty do Lilongwe, kde zakončíme naši společnou dovolenou v Zambii a Malawi. Do Lilongwe dorazíme kolem 11:00 a je možné odletět domů.


Snídaně

Obecné podmínky

Kolekce poznávacích zájezdů “Na pohodu”

Pokud je pro vás cesta do Afriky a safari v Africe životním snem, pak se nechte inspirovat naší kolekcí poznávacích zájezdů “na pohodu” s ubytováním v pohodlných a příjemných lodžích položených na jedinečných místech; na místech, která vás přiblíží Africe, která vám poodhalí skutečnou Afriku a její krásu. Používáme pohodlná ubytování na pečlivě vybraných místech, která nabízejí dobrý poměr cena vs. hodnota. Bonusem na těchto cestách jsou malé skupinky max. 12 osob a skvělí a odborní průvodci, kteří vás doprovázejí.


Poznávací zájezdy “na pohodu” jsou osvědčené trasy pro malé skupinky cestovatelů na safari s trochou dobrodružství. Spíme v lodžích, chatkách, penziónech nebo stálých kempech, které bychom ohodnotili mezi 2-3*. Ubytování je ve dvoulůžkových pokojích, které jsou čisté a pohodlné, občas až překvapivě “luxusní”. Lodže mají přátelskou atmosférou a jsou položené na místech s výhledem, u řeky apod. tak, aby i ubytování bylo zážitkem. Pokoje jsou vybavené koupelnou a toaletou (pokud to tak není, vždy vás předem informujeme). Povlečení a ručníky jsou ve standardu. Obvykle máme v lodži k dispozici bazén, restauraci a bar. Na některých místech mimo turistické trasy přespíme v rustikální lodži/kempu, kde je koupelna sdílená a vybavení je o něco jednodušší. Důvodem je to, že na takových místech jiná varianta ubytování není, ale místo je tak kouzelné, že nám přijde škoda ho nenavštívit. Na našich trasách (např. v deltě Okavango) se dostáváme do míst, kde civilizace není a spíme v prostorných vysokých stanech - stany jsou prostorné s vlastním wc (chemická toaleta) a koupelnou se sprchou. Sprcha je zavěšený kýbl s vodou s sprchovou hlavicí, kam se nalije voda ohřátá na ohni. Odměnou za takovou sprchu je poloha uprostřed nádherné nedotčené přírody.


V ceně jsou snídaně, které se podávají v lodžích. Obědy obvykle vaří náš průvodce/kuchař na trase. V Africe obecně platí, že obědy jsou jednodušší a slouží hlavně k nasycení, hlavním jídlem je večeře. Ty si užijeme většinou u ohně pod otevřenou oblohou. Budete překvapeni, jaká jídla dokáže náš ranger/kuchař připravit na ohni… občas i dort nebo čerstvý chleba.


Stručně řečeno - zažijete nádhernou dovolenou mezi lidmi, kteří mají Afriku rádi, v pohodlí a často překvapivém “luxusu”. Jen těžko se hledá lepší poměr cena-výkon než naše edice zájezdů “na pohodu”. 


Od účastníků se očekává, že k úspěchu cesty přispějí dle svých možností - sami si odnesete tašku do pokoje a ráno zpět do náklaďáku/auta. A při přípravě jídla na cestě vás průvodce požádá o pomoc - nakrájet zeleninu, oloupat brambory a pomoct s umýváním nádobí. Pomůže to zrychlit čas strávený přípravou jídla, abyste mohli rychleji vyrazit za zážitky. 


Zambie, Malawi

mapazajezdudozambieamalawi.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi1.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi10.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi11.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi12.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi13.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi14.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi15.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi16.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi17.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi18.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi19.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi2.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi20.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi21.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi22.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi23.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi24.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi25.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi26.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi27.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi28.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi29.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi3.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi30.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi31.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi32.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi33.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi34.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi35.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi36.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi37.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi38.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi39.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi4.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi41.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi42.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi43.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi44.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi45.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi46.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi47.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi48.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi49.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi5.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi50.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi51.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi52.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi53.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi54.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi55.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi56.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi57.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi58.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi59.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi6.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi60.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi61.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi62.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi63.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi64.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi65.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi66.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi67.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi7.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi8.jpg
poznavacizajezddozambieamalawi9.jpg
POBOČKA V PRAZE24/7S NÁMI JSTE VIPOSOBNÍ KONZULTANTIVÍZA PŘEDNOSTNĚPARKING NA LETIŠTIPORADÍME VÁM, DESTINACE ZNÁME

Zájezd na míru

Zajišťujeme individuální i skupinové zájezdy na míru s VIP přístupem ke všem klientům.

Poptat
Nebo volejte739 481 111

Botswana - Divoká Botswana (14 dní)

od 48 900 Kč

Reference