Mexiko - Poznávací zájezd - To nejlepší z přírody i architektury - Cesty za zážitky

Mexiko - Poznávací zájezd - To nejlepší z přírody i architektury

Poznávací zájezd po Mexiku vám nepředstaví jen Yucatán, ale poznáte hlavní město Mexico City s jeho historií i současností, slavné památky Teotihuacan, proplujete na motorovém člunu kaňon del Sumidero, vstoupíte do měta Palenque p...

n/a 0°C

Powered by WeatherAPI.com

DOVOLENÁ ŠITÁ NA MÍRU

S NÁMI JSTE VIP

24/7

ČEŠTÍ PRŮVODCI

OSOBNÍ KONZULTANTI

POBOČKA V PRAZE

PORADÍME VÁM, DESTINACE ZNÁME

Mexiko - Poznávací zájezd - To nejlepší z přírody i architektury

Mexiko

Poznávací zájezd po Mexiku vám nepředstaví jen Yucatán, ale poznáte hlavní město Mexico City s jeho historií i současností, slavné památky Teotihuacan, proplujete na motorovém člunu kaňon del Sumidero, vstoupíte do měta Palenque položeného v pralese, projdete se okolo koloniálního opevnění v Campeche a navštívíte vodopády Aquas Azles. Až dorazíte na Yucatán, poznáte monumentální Uxmal, zažijete přátelskou zelenou Meridu a samozřejmě nebude chybět slavná Chichen Itza. Pobyt zakončíme v Cancúnu, odkud odletíme domů nebo si můžete dovolenou prodloužit o pobyt u moře. Náš zájezd je pro každého, kdo chce poznat z Mexika víc než Yucatán.


Malá skupina max 12 osob


| Mexico City | Teotihuacan | San Cristobal | Aguas Azules | Palenque | Campeche | Uxmal | Merida | Chichen | Itzá | Cancún |

od 87 500
Zájezd na míru

Zajišťujeme individuální i skupinové zájezdy na míru s VIP přístupem ke všem klientům.

Poptat +420 739 481 111
Recenze
Lukáš L.

Dobrý den, chtěl bych vám moc poděkovat za váš servis a za dovolenou celkem. Privat Safari v Masai Mara i Amboseli - Oba průvodci byli velice milí a dokázali nám ukázat někdy i z 1-2 metrů kompletní nabídku všech zvířat obou parků, 1-2 měsíční mláďata slonů a lvů ze 2 metrů byla neuvěřitelná. bytování v Sarova Mara - I díky ubytování v klubových pokojích byl zážitek povznesen na úroveň, že jsme měli chvilkama pocit přenosu v čase do koloniálních dob staré Anglie (děkujeme za tento upgrade). Máme za sebou skutečně mnoho cest do zahraničí, takže máme s čím srovnávat. Ještě jednou vám děkuji za úžasný zážitek. Určitě jsme s vámi neletěli naposledy.

InformaceProgramDestinace

Program

1. den Odlet z Prahy/Vídně

Setkáme se v Praze na letišti a odletíme s přestupem do Mexika. Po příletu nás řidič odveze do hotelu Regente 4* k odpočinku po dlouhém letu.


2. den Mexico City - seznamte se s městem

Po snídani vyrazíme na prohlídku hlavního města Mexika a náš poznávací zájezd po Mexiku skutečně začíná. Prohlédneme si město založené Aztéky již v roce 1325. Podíváme se do historického centra na koloniální architekturu - náměstí Plaza de la Constitucion, na Národní palác a katedrálu. Dopoledne si prohlédneme Templo Mayor - hlavní historický chrám obyvatel Mexika. Až nám vyhládne, zajdeme si do restaurace na oběd. Odpoledne navštívíme muzeum antropologie - nebojte se nudy. Jedná se o jedno z nejlepších muzeí na světě. Večer návrat do hotelu.


Zážitky:

- prohlídka Mexico City - od historie po současnost


Stravování: snídaně - oběd


3. den Teotihuacan - i Aztékové byli unešeni posvátností místa

Po snídani vyrazíme cca 50 km severovýchodně z Mexico City do posvátného města Teotihuacan. Cestou navštívíme bazilika Notre-Dameguadalupe - nejznámější moderní svatostánek současného Mexika. Moderní bazilika nahradila původní stavbu ze 7. století a je zasvěcená kultu “Černé Panny z Guagalupe”. Kult je dodnes tak silný, že se mnozí Mexičané považují více za “Guadalupos” než za katolíky. Atmosféra uvnitř je opravdová, plná víry a modliteb. 

Po obědě, kdy ochutnáme další mexické speciality za zvuku hudby, vstoupíme do posvátného města Teotihuacan. Je to fascinující město, které Aztékové považoval za místo, kde byl po kosmické katastrofě obnoven řád světa. Aztékové Teotihuacan objevili asi o 800 let po zániku tehdejší civilizace. Na velké rozloze 5x3 km stojí chrámy, pyramidy… Navštívíme palác Jaguar a Quetzal-Papollon. Budeme okouzleni kouzlem místa stejně jako kdysi Aztékové. 

Před návratem do Mexico City ochutnáme místní nápoj Pulque (vyrábí se kvašením z agave) a obsidiánovou laboratoř/dílnu, kde se zpracovávají a využívají tyto černé vulkanické kameny již od před-kolumbijských dob.


Zážitky:

- Bazilika Notre-Dameguadalupe

- Teotihuacan - posvátné město před-aztéckého období, paláce a pyramidy

- Pulque - ochutnejme nápoj z agave

- Obsidiánové kameny


Stravování: snídaně - oběd


4. den Na motorové lodi kaňonem del Sumidero, San Cristobal

Po snídani nás řidič odveze na letiště, odkud odletíme místní linkou do města Tuxla Gutierrez. Z letiště odjedeme do nedalekého Chiapa de Corzo. Tady přesedneme do rychlého motorového člunu a vyrazíme po řece do kaňonu Del Sumiredo. Kolem nás se tyčí vysoké skály… Nádherná krajina kolem a náš rychlý člun na řece…

Po plavbě dojedeme místním “taxíkem” zpět do Chiapa de Corzo, kde si dáme oběd. Ochutnáme “cochito” - místní vepřové maso pečené v troubě a ochucené kořeněnou omáčkou, česnekem a pepřem.

Odpoledne dorazíme do San Cristobal de las Casas, kde se ubytujeme.


Zážitky:

- Plavba na rychlém člunu kaňonem del Sumiredo

- San Cristobal


Stravování: snídaně - oběd


5. den San Cristobal de las Casas - kouzlo místních obyvatel

Po snídani nás čeká fotografův ráj - navštívíme barevný trh plný vesničanů ze širokého okolí oblečených v tradičních úborech. Trh je opravdový trh a nikoliv turistická past. Uvidíte tu prodávat ovoce, zeleninu, oblečení, jídlo a potřeby denní potřeby. Je to barevný roj, kdy jsme pozorovateli a nikoliv aktéry dění. Na trhu si můžete koupit také léčivé rostliny a bylinky. Navštívíme nedalekou katedrálu a chrám Santo Domingo, které jsou ukázkou nejlepší koloniální architektury.

Po obědě navštívíme vesnice San Juan Chamula a Zinancantan. Obě vesnice udržují staleté tradice a rituály šamanů a zaklínačů. Ve vesnicích žijí Indiáni kmene Tzotzilů - potomci Mayů. Jejich pestrobarevné oblečení dokresluje atmosféru vesnic. Až vstoupíme do kostela, budete v šoku z propojení katolických a pradávných mayských náboženství. Tohle nikde jinde v Latinské Americe ani na světě a zde to funguje už 500 let. Křesťanští svatí se propojili s mayskými božstvy aniž ale narušili animistický náboženský zápal. Tato až surrealistická atmosféra vás pohltí. V podvečer se vrátíme do hotelu. 


Zážitky:

- pestrobarevný trh

- chrám Santo Domingo

- maysko katolický náboženský mix ve vesnicích San Juan Chamula a Zanancantan

- Tzotzilové - potomci Mayů


Stravování: snídaně - oběd


6. den Vodopády Agua Azul, Palenque

Brzy ráno vyrazíme na cestu. Snídani si dáme cestou v místní restauraci, abychom dorazili včas k vodopádům Agua Azul. Kdo bude mít chuť, může se vykoupat. Vodopády jsou tvořeny soustavou různě širokých a vysokých kaskád na řece Xanil. Jasně modrá barva jim dodává kouzlo a typickou barvu. (pozn. změna programu je zde vyhrazena z důvodů občasných blokád a demonstrací, kdy není možné se k vodopádům dostat. Jako alternativa je návštěva a koupání v cenotách). Po koupeli a ochlazení v chladivé vodě si dáme oběd, abychom odpoledne dorazili do Palenque.


Zážitky:

- snídaně v místní restauraci

- Agua Azul - fotogenické vodopády a koupání


Stravování: snídaně - oběd


7. den Palenque

Dnes navštívíme nejznámější mayské město - Palenque. Město je schované v bujné okolní vegetaci, která dodává Palenque úžasnou atmosféru. Na pozadí chrámů a paláců roste zelená džungle, před kterou stojí kamenné paláce a chrámy… Projdeme si městem, prohlédneme si “Královniny lázně” - vodopád, který údajně sloužil výhradně pro královnu z Palenque.

Odpoledne po obědě v restauraci zamíříme do Campeche, kde se ubytujeme.


Zážitky:

- Palenque - nejznámější mayské město skryté v džungli


Stravování: snídaně - oběd


8. den Campeche - Merida

Dnes náš poznávací zájezd do Mexika pokračuje od Mexického zálivu na slavný Yucatán. Prozkoumáme ruiny mayského města Uxmal. Uxmal nelze na poznávacím zájezdu do Mexika vynechat - město z 10. století vzniklo strategicky u bohatých zásob sladké vody. Díky tomu vyrostlo v bohaté město Dodnes musíme obdivovat pyramidy i krásnou mozaikovou výzdobu paláců. Odpoledne dojedeme do Meridy, kterou si krátce prohlédneme. Merida je jedním z nejlepších měst pro život v celém Mexiku. Přesvědčíme se o poklidné atmosféře sami…


Zážitky:

- Uxmal - pyramidy a paláce

- Merida - zelené město


Stravování: snídaně - oběd


9. den Chichen Itza

Po snídani v hotelu budeme obdivovat koloniální i moderní stavby v Meridě. Merida zbohatla díky produkci sisalu - textilního vlákna získávaného z agáve sisalové. Vlákno se používalo na výrobu provazů a lan. Z těch se vyrábělo mnoho výrobků včetně košů, koberců… Než Meridu opustíme, navštívíme náměstí Nezávislosti a centrum města. Až nám vyhládne, dáme si oběd v místní restauraci za zvuku hudby a tance.

Odpoledne nás čekám památka z nejslavnějších - Chichen Itza. Poznávací zájezd do Mexika je těžko přestavitelný bez procházky kolem slavných pyramid, paláců a… míst, kde se lidé obětovali bohům při krvavých obřadech. Chichen Itza patřila mezi nejbohatší města mayské kultury. Projdeme se celým areálem a prohlédneme si nejen pyramidy, ale i astronomickou observatoř, která Mayům pomáhala určovat období sucha, deště či plánovat sadbu a sklizeň. Večer dorazíme do Cancúnu, kde nás čeká poslední noc. V hotelu si dáme poslední společnou večeři (v ceně).


Zážitky:

- Merida - prohlídka města

- Chichen Itza - mayské město z nejslavnějších

- koupání v moři - jsme v Karibiku


Stravování: snídaně - oběd - večeře


10. den Moře - volný program před odletem

Před odletem (podle času letu) volný program v hotelu u moře s all inclusive. Transfer na letiště a odlet domů.

Dovolenou si můžete prodloužit o delší pobyt u moře. Pobyt vám zajistíme v hotelu podle vašeho přání.


Zážitky:

- koupání v Karibském zálivu


Stravování: all inclusive


11. den Přílet

Zážitky, na které se můžete těšit

 • Mexiko City - historie, památky, chaos
 • Teotihuacan - jedno z nejvýznamnějších a nejúžasnějších archeologických nalezišť v oblasti středního Mexika
 • San Cristobal de las Casas - krásná koloniální architektura
 • Aguas Azules - přírodní vodopády
 • Palenque - mystické pyramidy skryté uprostřed pralesa
 • Uxmal - ruina velkého mayského města
 • Merida - jedno z nejlepším míst pro život v celém Mexiku
 • Campeche - koloniální opevnění ve své původní kráse
 • Chichen Itza - skvost mezi mayskými městy
 • Cancún

Přehled programu

1. den Odlet z Prahy / Vídně, přílet do Mexika

2. den Mexico City - seznámení se s městem

3. den Basilica de la Guadalupe, Teotihuacan - největší americké pyramidy a paláce

4. den Přelet do Tuxla  Gutierrez, San Cristobal de las Casas, plavba na motorovém člunu kaňonem del Sumidero

5. den San Cristobal - trh, tradiční barvy a tradiční oděvy, fotogenický den

6. den San Cristobal, vodopávdy Aguas Azules, Palenque 

7. den Palenque, Campeche 

8. den Campeche, Uxmal, Merida

9. den Merida,  Chichen  Itza, Cancun 

10. den Odlet

11. den Přílet do Prahy / Vídně

kompletní program
Cena zahrnuje

 • Letenku Praha / Vídeň - Mexiko // Cancún - Praha / Vídeň v ekonomické třídě
 • Letenku Mexiko - Tuxtla
 • Ubytování v pohodlných a pečlivě vybíraných hotelech ve 2-lůžkových pokojích
 • Stravování podle programu (9x snídaně + 9x oběd + 1x večeře)
 • Veškerou dopravu po Mexiku klimatizovaným autobusem
 • Anglicky hovořícího místního průvodce
 • Česky/slovensky hovořícího našeho vlastního průvodce
 • Vstupy do všech památek, které jsou zahrnuté v programu
 • Asistenci se zavazadly na letišti v Mexiku
 • Zákonné pojištění proti úpadku
 • Malá skupina max. 11 osob + český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Nápoje a stravování mimo program
 • Spropitné
 • Cestovní pojištění a připojištění
 • Další výdaje nezahrnuté výše

Mexiko

Mexiko je krásná země plná starých indiánských kultur, zajímavých míst a nevšedních zážitků. Důvodů proč navštívit ohromující Mexiko je nespočet. Od úchvatných pláží, barevných měst až po fantastické jídlo a pití.

Co vidět a navštívit

Mexiko je rozhodně plážová destinace, kde si skvěle odpočinete a načerpáte novou energii. Mexiko je domovem více jak 450 pláží.

Pobřeží Tulumu, Playa de Carmen - Na své si přijdou milovníci potápění a šnorchlování. Uvítá Vás různorodý mořský život s živými korálovými útesy.

Uxmal- Starobylé město, kde stojí pyramida kouzelníka.

Chiapas - Tradiční tvář Mexika najdete ve státě Chiapas, kde lidé chodí oblečení v krojích. San Cristóbal de las Casas, bývalé hlavní město s nejbarevnějším tržištěm v Mexiku byste měli rozhodně navštívit.


Vstupní formality

Země nevyžaduje při vstupu ani očkování na Covid - 19, tak ani testy. Můžete se s těmito omezeními setkat v některých hotelech, které to po Vás budou vyžadovat. Proto doporučujeme mít PCR test starý maximálně 72hodin. Cestovní pas by měl být platný minimálně 6 měsíců po vstupu do země. Pokud nemáte v plánu zůstat v Mexiku déle než 180 dní, tak vízum není potřeba.

Očkování a lékař

Země nevyžaduje žádné očkování, ale doporučuje se očkování proti žloutence typu A a B, tetanu a tyfu. Zdravotnictví je v Mexiku na dobré úrovni, ale je velmi drahé a proto výrazně doporučujeme zajistit si pojištění před odjezdem. Doporučujeme se chránit proti komárům, kteří přenáší různá onemocnění. Přibalte si tedy s sebou i repelent.

Jazyk

Úředním jazykem je španělština. Anglicky se však dorozumíte v rezortech, ale v ostatních částech země se bez španělštiny obejdete velmi špatně.

Náboženství

Nejvlivnější je římskokatolická církev, kterou vyznává okolo 93% obyvatelstva. 

Měna

Měnou v Mexiku je mexické peso.

Směnárny jsou ve všech větších městech a na letišti. Doporučujeme si před odjezdem vybrat dolary a ty poté měnit za pesa. Ve velkých městech můžete platit i kartou, dost často ale částka vzroste o 5 až 10 % ceny.

Spropitné, je zde dá se říct očekáváno, velká část obyvatel žije především ze spropitného. Očekává se, že poslíčkovi dáte okolo 1 dolaru, za služby se dává až 20%. Průvodci se dává okolo 2 dolarů a řidiči autobusu 1 dolar. Smlouvá se prakticky všude, v taxících, na trzích, při ubytování, atd. Hlavně smlouvejte u suvenýrů, tam můžete cenu snížit až o 50% původní ceny.

Důležitá telefonní čísla

Velvyslanectví ČR v Mexiku: adresa: Cuvier 22, Colonia Nueva Anzures, Delegación Miguel Hidalgo, Ciudad de México, 11 590, tel.: (+52) 55 5531 2544

mezinárodní předvolba je +52

911 - Policie, zdravotní záchranná služba a hasiči jsou dostupní na této sjednocené krizové lince, která funguje na celém území Mexika. 

Let z Evropy

Z Prahy se létá s jedním přestupem a let trvá okolo 14ti hodin. 

Časový posun

V zemi je o 7 hodin více. 

Počasí

Mexiko je populární destinací po celý rok, ideálním časem na cestování se uvádí od listopadu do května, kdy zde panuje období sucha. Nicméně na konci listopadu nebo v únoru, před začátkem svátků v USA je nejlepší doba na vycestování do Mexika. Počasí je slunečné a teploty dosahují od 26- 33 °C. 

Nápoje a strava

Výrazně se doporučuje pít pouze balenou vodu a loupat veškerou zeleninu a ovoce, předejdete tak žaludečním potížím. Tradičními pokrmy jsou v Mexiku kuře, krocan a vepřové maso. Z polévek jsou oblíbené „sopa de lima“. Pokud si budete chtít dopřát alkoholického potěšení, můžete se těšit na pivo Corona, kterou Mexičané mají velice rádi a samozřejmě tequilu.

Nákupy

Oblíbené jsou zde místní tržnice kde jsou k dostání umělecké výrobky, ale také i klasický sortiment jako jsou potraviny, šperky a keramické výrobky. Smlouvání je zde zcela běžné nejen na tržištích, ale i u plážových a pouličních prodejců. Pokud budete šikovní můžete usmlouvat až poloviční cenu. 

Elektrické napětí

Je zde střídavý proud o napětí 110V a americká norma s plochými kolíky. Adaptéry neboli přechodky nebývají na místě k dispozici, doporučujeme proto si adaptér zabalit s sebou


od 87 500