Peru - Poznávací zájezd - Od historie Limy po dechberoucí Machu Picchu - Cesty za zážitky

Peru - Poznávací zájezd - Od historie Limy po dechberoucí Machu Picchu

Peru je jedna z nejkrásnějších a nejzajímavějších zemí na světě, která stojí na návštěvu. Díky zkušenému místnímu anglicky mluvícímu průvodci objevíte krásy všech hlavních atrakcích - od Limy přes jezero Titicaca, kaňon...

n/a 0°C

Powered by WeatherAPI.com

DOVOLENÁ ŠITÁ NA MÍRU

S NÁMI JSTE VIP

24/7

ČEŠTÍ PRŮVODCI

OSOBNÍ KONZULTANTI

POBOČKA V PRAZE

PORADÍME VÁM, DESTINACE ZNÁME

Peru - Poznávací zájezd - Od historie Limy po dechberoucí Machu Picchu

Peru

Peru je jedna z nejkrásnějších a nejzajímavějších zemí na světě, která stojí na návštěvu. Díky zkušenému místnímu anglicky mluvícímu průvodci objevíte krásy všech hlavních atrakcích - od Limy přes jezero Titicaca, kaňon Colca až k slavnému Machu Picchu. Program je pro každého, kde se chystá do Peru poprvé a možná na jedinou cestu. Nic hlavního nevynecháme. Bydlíme v pohodlných hotelech na krásných místech. Cestu jsme připravili tak, abyste měli čas na aklimatizaci před stoupáními do vysokých nadmořských výšek. Cestujeme v menší skupince 10 - 12 cestovatelů.


| Lima | Arequipa | Colca | Titicaca | Cusco | Aguas Calientes | Machu Picchu |

od 83 500
Zájezd na míru

Zajišťujeme individuální i skupinové zájezdy na míru s VIP přístupem ke všem klientům.

Poptat +420 739 481 111
Recenze
Lukáš L.

Dobrý den, chtěl bych vám moc poděkovat za váš servis a za dovolenou celkem. Privat Safari v Masai Mara i Amboseli - Oba průvodci byli velice milí a dokázali nám ukázat někdy i z 1-2 metrů kompletní nabídku všech zvířat obou parků, 1-2 měsíční mláďata slonů a lvů ze 2 metrů byla neuvěřitelná. bytování v Sarova Mara - I díky ubytování v klubových pokojích byl zážitek povznesen na úroveň, že jsme měli chvilkama pocit přenosu v čase do koloniálních dob staré Anglie (děkujeme za tento upgrade). Máme za sebou skutečně mnoho cest do zahraničí, takže máme s čím srovnávat. Ještě jednou vám děkuji za úžasný zážitek. Určitě jsme s vámi neletěli naposledy.

InformaceProgramDestinace

Program

1. den Odlet z Prahy/Vídně, večerní přílet do Peru

Odlet do Limy s přestupem. Po příletu do Limy projdeme pasovými formalitami a řidič nás odveze do hotelu. Ubytujeme se a budeme mít večer na odpočinek. Můžeme společně zajít na večeři (není v ceně zájezdu) nebo relaxovat po dlouhé cestě. 


2. den Lima

Lima je známá jako město králů. Jejím zakladatelem nebyl nikdo menší než slavný dobyvatel Francisco Pizarro, který město založil již v roce 1535. Lima je také jedním z mála jihoamerických měst, které si uchovalo koloniální atmosféru a ducha minulosti. Její centrum je zapsané na seznamu UNESCO. My si ji dnes prohlédneme. 

Po snídani vyrazíme na prohlídku města - navštívíme katedrálu z roku 1625. Ta byla ve 20. století poničena zemětřesením a v roce 1940 přestavěna. Za prostou fasádou se uvnitř nachází bohatá dřevěná výzdoba, kapličky a pódium na bohoslužby. Pokračujeme k další významné památce - klášteru San Francisca. Klášter je zajímavou kombinací koloniální architektury s moderními prvky. Uvnitř si prohlédneme krásné fresky, obložení sevillskou dlažbou, nekonečné katakomby s ostatky více než 25.000 pohřbených a výjevy ze života San Francisca. Klášter je nedaleko hlavního náměstí Plaza Mayor.

Unaveni historií si dáme oběd v místní restauraci. Odpoledne si prohlédneme muzeum Laco Herrera - otce a zakladatele peruánské archeologie. Jeho syn následně vybudoval celé muzeum, které nám ukáže dějiny Peru od starověkých kultur.


Stravování: snídaně - oběd - večeře


3. den Arequipa

Po snídani přeletíme domácí linkou do Arequipy, která leží téměř 2.400 m n.m.. Hned po příletu začneme prozkoumávat Arequipu a okolí. Začneme na vyhlídce El Carmen, odkud se otevřou výhledy na zelené údolí s políčky a farmami. Za městem se zastavíme v na předměstí Yanahuara. Místní stavitelé tu používali ke stavbě domů křemen a perleťově bíle horniny. Město má jedinečnou koloniální atmosféru, kterou doplňují výhledy na okolní sopky. Prohlédneme si i centrum města a katedrálu, které s hlavním náměstím patří mezi nejkrásnější v celém Peru. Odpoledne navštívíme další jedinečný skvost - klášter Santa Catalina. Klášter založila a financoval Maria de Guzman v polovině 16. století. Koupila celou čtvrť ve městě, kterou obehnala vysokou zdí a založila konvent pro výchovu mladých dívek. Klášter je tak město ve městě plné úzkých uliček a malých domků. Až do roku 1970 byl veřejnosti zavřený a až po návštěvě papeže v Arequipě byl otevřený veřejnosti. Odpoledne ještě navštívíme muzeum Santuarios Andinos než se ubytujeme v hotelu.


Stravování: snídaně


4. den údolí Colca

Dnešní den našeho poznávacího zájezdu do Peru prožijeme v horách okolo kaňonu Colca. Projíždíme kolem národního parku Pampa Caňahua. Budeme si užívat nádhernou horskou krajinu. Uvidíme místní lamy, alpaky, vikuně… Kolem nás se otevírají výhledy na sopky Misti a Chachani. Cestou si dáme oběd v místní restauraci než odpoledne dorazíme do našeho hotelu v Chivay (hotel El Refugio 4* nebo podobný).


Stravování: snídaně - oběd 


5. den Kaňon Colca - kondoři pod námi

Po snídani naše cesta zamíří do Cruz do Condor u kaňonu Colca. Otevřou se nám neuvěřitelné výhledy do kaňonu. Propast pod námi padá 1.200 m a stěny kaňonu dosahují až 3.000 m. Při troše štěstí uvidíme kondory, kteří sem přilétají za potravou. Rozpětí křídel kondorů dosahuje až 5 m a vidět tyhle majestátní ptáky je velký zážitek. Odpoledne dorazíme do Puna na břehu jezera Titicaca, kde se ubytujeme.


Stravování: snídaně


6. den Jezero Titicaca a rákosové ostrovy Uros

Cílem dnešního dne je jezero Titicaca a rákosové ostrovy Uros. Budeme poznávat místní tradice, styly oblékání, způsob bydlení a živobytí. Urové žijí na ostrovech z rákosu, který služí i jako stavební materiál na stavbu chýší i lodí. Žijí tak odlišným stylem života než my, že si budete připadat jako na jiné planetě. 

Dalším naším cílem je ostrov Taquile, který se tyčí uprostřed jezera Titicaca a patří mezi 3 hlavní ostrovy na jezeře. Nejdříve se prokličkujeme kolem ostrovů Uros než vyplujeme na otevřenou hladinu jezera. Z přístavu na ostrově náš čeká výstup asi 130 výškových metrů na hřeben ostrova. Vystoupáme kolem terasových políček do vesnice. Cestou uvidíme do dálky jedinečnou krajinu kolem jezera, rákosové ostrovy na jezeře… Oběd si dáme v místní komunitě. Večer se vrátíme do Puna


Stravování: snídaně - oběd


7. den Cusco

Po snídani vyrazíme směrem do města Cusco, které je startovacím místem pro návštěvu Machu Picchu. Podle rčení “i cesta je cíl” pojedeme dnes fantastickou krajinou podél andských vrcholků přes náhorní planinu altiplano. Okolo nás se budou tyčit vrcholky And a my vystoupáme až do průsmyku La Raya v nadmořské výšce 4.312 m n.m. Nejen auto bude postrádat kyslík… Po cca 100 km z Puna navštívíme město Pucara, které je proslavené výrobou keramického zboží, zvláště pak sošek “malých býků”. 

Cestou si ještě stihneme dát oběd v místní restauraci a navštívíme archeologické naleziště Racchi a Andahualillas s barokním kostelem známým jako “Sixtinská kaple Ameriky”. V podvečer dorazíme do Cusca, kde se ubytujeme.


Stravování: snídaně - oběd


8. den Tržiště, solné doly, Aguas Calientes

Dnešní den prožijeme na trhu mezi místními obyvateli V Chincheru nebo Pisacu. Není to turistická atrakce, ale skutečný obchod, kde my jsme pouhými diváky, nikoliv zákazníky. Tradiční barevné oblečení místních dodává celému tržišti fotogeničnost. Jsme asi 30 km od Cusca ve výšce přes 3.700 m n.m., odkud se nám otevírají nádherné výhledy do Posvátného údolí. 

Navštívíme solné doly Marasu. Tradice získávání soli odsolováním vody je starší než incká říše. Najdeme zde přes 3.000 solných jezer vyhloubených do úbočí hory. Je neuvěřitelné, co místní stavitelé dokázali postavit. Po poledni si dáme oběd v místní restauraci. 

Odpoledne začneme v jednom z dosud obývaných inckých měst - Ollantaytambu. Před příchodem Evropanů bylo Ollantaytambo jedním z administrativních center. Zůstalo nedokončené a uvidíme tak i obrovské 4 m vysoké monolity, které sloužily jako stavební materiál. Odpoledne pak dojedeme na nádraží, odkud odjedeme vlakem do Aguas Calientes - městečka ležícího pod Machu Picchu.


Stravování: snídaně - oběd - večeře


9. den Machu Picchu

Minibusem se necháme brzy ráno vyvézt prudkými serpentýnami k Machu Picchu. Toto “ztracené město Inků” bylo objeveno až v roce 1911. Patří k nejslavnějším památkám na světě. Budeme stát v úžasu nad dokonalou architekturou a stavebním umem Inků. Stejně tak tajemná je jeho historie, proč bylo opuštěno a i jak se jmenovalo. Název Machu Picchu je odvozený od sousední hory. Stejně tak je tajemné funkce Citadely, o které se jen dohadujeme. Město leží v nadmořské výšce 2.400 m n.m. a rozprostírá se na dvou kopcích oddělených sedlem. Strávíme zde celý den. Odpoledne sjedeme dolů a vrátíme se vlakem do Cusca.


Stravování: snídaně


10. den Cusco

Dnes si prohlédneme Cusco. Dozvíme se víc o historii Inků a budeme obdivovat i místní architekturu. Navštívíme klíčové památky - Chrám boha Slunce, katedrálu, palác Wiracocha a navštívíme okolní ruiny - Kenko s půlkruhovým amfiteátrem, Tambomachay a Sacsayhuaman… Prohlídku zakončíme na trhu San Pedro… Večer nás čeká poslední večer, kdy zajdeme na večeři a budeme se loučit za zvuku hudby a folklorního představení.


Stravování: snídaně - večeře


11. den Odlet

Po snídani odjedeme na letiště. Odlet přes Limu domů. 


12. den Přílet do Prahy

Zážitky, na které se můžete těšit

 • Historická Lima - seznámení se s Peru
 • Arequipa - krása přírody i koloniální architektury
 • Kaňon Colca
 • Jezero Titicaca - rákosové ostrovy, plavba lodí
 • Cusco
 • Solné doly, tržiště a místní lidé
 • Aguas Calientes
 • Machu Picchu

Přehled programu

1. den Odlet 
2. den Lima - prohlídka města
3. den Arequipa - koloniální krása i nádherná příroda
4. den Hory a sopky okolo kaňonu Colca
5. den Cruz de Condor - uvidíme kondory? Kaňon Colca
6. den Jezero Titicaca - rákosové ostrovy Uros
7. den Cusco
8. den Solné doly, tržiště, Aguas Calientes
9. den Machu Picchu
10. den Cusco - historie města
11. den Odlet
12. den Přílet do Prahy

kompletní program
Cena zahrnuje

 • Letenku Praha - Lima - Praha v ekonomické třídě
 • Domácí přelety po Peru Lima - Arequipa // Cusco - Lima
 • Anglicky hovořícího místního průvodce
 • Ubytování ve dvoulůžkových hotelech se snídaní (příplatek za jednolůžkový pokoj na vyžádání)
 • Stravování dle programu
 • Veškeré vstupy do památek v programu
 • Zajímavý výlety v ceně, např:
 •  - Výlet po jezeru Titicaca
 •  - panoramatickou cestu vlakem Ollantaytambo - Machu Picchu - Poroy
 • Veškeré transfery klimatizovaným mikrobusem nebo autobusem
 • Asistenci portýrů se zavazadly v hotelech
 • Zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • Nápoje a stravování mimo program
 • Spropitné a osobní výdaje
 • Cestovní pojištění a připojištění
 • Další výdaje nezahrnuté výše

Peru

Peru


Peru je fascinující zemí nacházející se na západním pobřeží Jižní Ameriky. Tato rozmanitá destinace je proslulá svým bohatým kulturním dědictvím, majestátnými horskými panoramaty a tajemnými historickými památkami. Peru je domovem impozantních ruin Machu Picchu, které přitahují turisty z celého světa. Navštívení měst Cusco a Lima nabízí pohled do historie Inků a španělské koloniální éry.


Peru se pyšní také nádherným pobřežím Tichého oceánu a bohatou biodiverzitou ve svých deštných pralesích a amazonském deštném lese. Oblast je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin, které přitahují milovníky přírody a dobrodružství.


Lima, hlavní město Peru, nabízí skvělou kombinaci moderní architektury a historických památek. Procházka ulicemi starého města v Limě vás přenese do koloniální éry, zatímco moderní čtvrti představují pulzující energetický život města.


Svou jedinečnou kuchyní, včetně tradičních pokrmů jako ceviche a lomo saltado, láká Peru také milovníky gastronomie. Při návštěvě této fascinující destinace můžete očekávat kombinaci úchvatných scenérií, historie, dobrodružství a bohaté kulinářské scény.

Památky


Machu Picchu: Majestátní inkovské město Machu Picchu, zahrnuté do seznamu UNESCO, zaujímá vrchol hor v Andách a nabízí neopakovatelný pohled na inka trail.


Cusco: Bývalé hlavní město Inků, Cusco, je plné zachovalé koloniální architektury a historických památek, jako je Koricancha a katedrála na hlavním náměstí Plaza de Armas.


Nazca Lines: Tajemné a obří geoglyfy nazývané Nazca Lines, které lze vidět pouze z výšky, fascinují svým uměleckým a archeologickým významem.


Arequipa: Bílé město Arequipa je známé svými koloniálními stavbami vyrobenými z vulkanického kamene, zejména klášterem Santa Catalina.


Huascarán National Park: Národní park Huascarán, patřící také mezi světové dědictví UNESCO, zahrnuje nejvyšší vrchol Peru, Huascarán, a nabízí nádherná horská panorama, ledovce a rozmanitou faunu a flóru.

Vstupní formality:

Při vstupu do Peru musíte mít platný cestovní pas, platný minimálně ještě šest měsíců od data vaší plánované návštěvy. Pro vstup není potřeba vízum. Pro občany České republiky je pro pobyt kratší než 90 dnů dostačující platný cestovní pas. Pro nezletilé osoby je vyžadován rodný list s úředně ověřenou a do angličtiny přeloženou kopií obsahující jména obou rodičů.

Politické uspořádání

Politické uspořádání Peru je založeno na prezidentské republice. Prezident má významnou moc a je hlavou státu a vlády. Jako prezidentská republika má Peru oddělené větve vlády, což zahrnuje výkonnou, legislativní a soudní moc.

Očkování a lékař

I když nejsou očkování povinná, doporučuje se být očkován proti žloutence, žloutence typu A, břišnímu tyfu a dalším nemocem. Před cestou se poraďte se svým lékařem ohledně doporučených očkování.

Jazyk

V Peru je oficiálním jazykem španělština. Nicméně, ve větších městech a turistických oblastech najdete lidi, kteří mluví anglicky, zejména v turistických zařízeních, hotelech, restauracích a obchodech. Angličtina je v Peru v oblasti turismu často rozšířená, ale mimo turistické oblasti může být znalost angličtiny mezi místními obyvateli omezená.

Náboženství

V Peru je hlavním náboženstvím římskokatolické křesťanství. Tato víra byla zavedena do země během španělské kolonizace a stala se dominantním náboženstvím v průběhu historie země. Většina obyvatel Peru se identifikuje jako katolíci a katolická církev má silný vliv na peruánskou kulturu a společnost.

Měna

Oficiální měnou v Peru je peruánský nový sol (PEN). Tato měna je používána pro všechny finanční transakce v zemi, včetně nákupů, platby za služby, ubytování, jídlo a dalších výdajů. Kurz měny přibližně odpovídá přepočtu 1 PEN na asi 6,1 Kč.

Důležitá telefonní čísla

Záchranná služba: 117

Hasiči: 116

Policie: 105

Velvyslanectví v Limě: +511/2643381

Let z Evropy:

Let z Evropy na Seychely obvykle trvá přibližně 14 - 18 hodin s jedním přestupem. Z Vídně létají i přímé lety do Limy.

Časový posun

V období letního času je časový posun -5 hodin, v zimě -6 hodin.

Počasí

Peru má různorodé klimatické podmínky. V pobřežní oblasti je subtropické pouštní klima s teplotami mezi 15°C až 30°C. Andské vrcholky mají chladnější klima s teplotami mezi 5°C a 20°C, chladné noci. Amazonský deštný prales má horké a vlhké klima s teplotami kolem 25°C až 30°C, hojné srážky. V horách je chladné až mírné klima s teplotami od pod nulou do 15°C, velmi chladné noci. Rozlišují se období sucha a deště, která se liší podle regionu.

Nápoje s strava

Peruánská kuchyně je známá svou rozmanitostí a bohatými chutěmi, které potěší každého gurmána. Nabídka zahrnuje rybí speciality, exotické plody a kořeněné pokrmy, které osloví chuťové pohárky každého návštěvníka. Voda z vodovodu je bezpečná k pití.

Nákupy

Na trzích a u stánků s suvenýry v Peru je běžné smlouvat o ceně, což přináší zážitek z tradičního obchodování. Z dovolené v Peru si můžete přivézt velmi kvalitní zboží, jako je ručně vyrobené textilie, keramika, dřevěné řezby a exotické koření. Ceny se mohou lišit v závislosti na produktu a místě, ale při vyjednávání lze dosáhnout výhodných obchodů a získat jedinečné suvenýry z této bohaté a kultivované destinace.

Elektrické napětí

Elektrické zařízení v Peru využívá napětí 220 V a pracuje na frekvenci 60 Hz, což je odlišné od evropských 50 Hz. I když jsou elektrické zásuvky obvykle stejné, je dobré si být vědom této drobné odlišnosti ve frekvenci a mít sebou svůj vlastní adaptér.

od 83 500