Peru - Poznávací zájezd - Od historie Limy po dechberoucí Machu Picchu - Cesty za zážitky

Peru - Poznávací zájezd - Od historie Limy po dechberoucí Machu Picchu

Peru je jedna z nejkrásnějších a nejzajímavějších zemí na světě, která stojí na návštěvu. Díky zkušenému místnímu anglicky mluvícímu průvodci objevíte krásy všech hlavních atrakcích - od Limy přes jezero Titicaca, kaňon...

DOVOLENÁ ŠITÁ NA MÍRU

S NÁMI JSTE VIP

24/7

ČEŠTÍ PRŮVODCI

OSOBNÍ KONZULTANTI

POBOČKA V PRAZE

PORADÍME VÁM, DESTINACE ZNÁME

Peru - Poznávací zájezd - Od historie Limy po dechberoucí Machu Picchu

Peru

Peru je jedna z nejkrásnějších a nejzajímavějších zemí na světě, která stojí na návštěvu. Díky zkušenému místnímu anglicky mluvícímu průvodci objevíte krásy všech hlavních atrakcích - od Limy přes jezero Titicaca, kaňon Colca až k slavnému Machu Picchu. Program je pro každého, kde se chystá do Peru poprvé a možná na jedinou cestu. Nic hlavního nevynecháme. Bydlíme v pohodlných hotelech na krásných místech. Cestu jsme připravili tak, abyste měli čas na aklimatizaci před stoupáními do vysokých nadmořských výšek. Cestujeme v menší skupince 10 - 12 cestovatelů.


| Lima | Arequipa | Colca | Titicaca | Cusco | Aguas Calientes | Machu Picchu |

od 83 500
Zájezd na míru

Zajišťujeme individuální i skupinové zájezdy na míru s VIP přístupem ke všem klientům.

Poptat +420 739 481 111
InformaceProgramDestinace

Program

1. den Odlet z Prahy/Vídně, večerní přílet do Peru

Odlet do Limy s přestupem. Po příletu do Limy projdeme pasovými formalitami a řidič nás odveze do hotelu. Ubytujeme se a budeme mít večer na odpočinek. Můžeme společně zajít na večeři (není v ceně zájezdu) nebo relaxovat po dlouhé cestě. 


2. den Lima

Lima je známá jako město králů. Jejím zakladatelem nebyl nikdo menší než slavný dobyvatel Francisco Pizarro, který město založil již v roce 1535. Lima je také jedním z mála jihoamerických měst, které si uchovalo koloniální atmosféru a ducha minulosti. Její centrum je zapsané na seznamu UNESCO. My si ji dnes prohlédneme. 

Po snídani vyrazíme na prohlídku města - navštívíme katedrálu z roku 1625. Ta byla ve 20. století poničena zemětřesením a v roce 1940 přestavěna. Za prostou fasádou se uvnitř nachází bohatá dřevěná výzdoba, kapličky a pódium na bohoslužby. Pokračujeme k další významné památce - klášteru San Francisca. Klášter je zajímavou kombinací koloniální architektury s moderními prvky. Uvnitř si prohlédneme krásné fresky, obložení sevillskou dlažbou, nekonečné katakomby s ostatky více než 25.000 pohřbených a výjevy ze života San Francisca. Klášter je nedaleko hlavního náměstí Plaza Mayor.

Unaveni historií si dáme oběd v místní restauraci. Odpoledne si prohlédneme muzeum Laco Herrera - otce a zakladatele peruánské archeologie. Jeho syn následně vybudoval celé muzeum, které nám ukáže dějiny Peru od starověkých kultur.


Stravování: snídaně - oběd - večeře


3. den Arequipa

Po snídani přeletíme domácí linkou do Arequipy, která leží téměř 2.400 m n.m.. Hned po příletu začneme prozkoumávat Arequipu a okolí. Začneme na vyhlídce El Carmen, odkud se otevřou výhledy na zelené údolí s políčky a farmami. Za městem se zastavíme v na předměstí Yanahuara. Místní stavitelé tu používali ke stavbě domů křemen a perleťově bíle horniny. Město má jedinečnou koloniální atmosféru, kterou doplňují výhledy na okolní sopky. Prohlédneme si i centrum města a katedrálu, které s hlavním náměstím patří mezi nejkrásnější v celém Peru. Odpoledne navštívíme další jedinečný skvost - klášter Santa Catalina. Klášter založila a financoval Maria de Guzman v polovině 16. století. Koupila celou čtvrť ve městě, kterou obehnala vysokou zdí a založila konvent pro výchovu mladých dívek. Klášter je tak město ve městě plné úzkých uliček a malých domků. Až do roku 1970 byl veřejnosti zavřený a až po návštěvě papeže v Arequipě byl otevřený veřejnosti. Odpoledne ještě navštívíme muzeum Santuarios Andinos než se ubytujeme v hotelu.


Stravování: snídaně


4. den údolí Colca

Dnešní den našeho poznávacího zájezdu do Peru prožijeme v horách okolo kaňonu Colca. Projíždíme kolem národního parku Pampa Caňahua. Budeme si užívat nádhernou horskou krajinu. Uvidíme místní lamy, alpaky, vikuně… Kolem nás se otevírají výhledy na sopky Misti a Chachani. Cestou si dáme oběd v místní restauraci než odpoledne dorazíme do našeho hotelu v Chivay (hotel El Refugio 4* nebo podobný).


Stravování: snídaně - oběd 


5. den Kaňon Colca - kondoři pod námi

Po snídani naše cesta zamíří do Cruz do Condor u kaňonu Colca. Otevřou se nám neuvěřitelné výhledy do kaňonu. Propast pod námi padá 1.200 m a stěny kaňonu dosahují až 3.000 m. Při troše štěstí uvidíme kondory, kteří sem přilétají za potravou. Rozpětí křídel kondorů dosahuje až 5 m a vidět tyhle majestátní ptáky je velký zážitek. Odpoledne dorazíme do Puna na břehu jezera Titicaca, kde se ubytujeme.


Stravování: snídaně


6. den Jezero Titicaca a rákosové ostrovy Uros

Cílem dnešního dne je jezero Titicaca a rákosové ostrovy Uros. Budeme poznávat místní tradice, styly oblékání, způsob bydlení a živobytí. Urové žijí na ostrovech z rákosu, který služí i jako stavební materiál na stavbu chýší i lodí. Žijí tak odlišným stylem života než my, že si budete připadat jako na jiné planetě. 

Dalším naším cílem je ostrov Taquile, který se tyčí uprostřed jezera Titicaca a patří mezi 3 hlavní ostrovy na jezeře. Nejdříve se prokličkujeme kolem ostrovů Uros než vyplujeme na otevřenou hladinu jezera. Z přístavu na ostrově náš čeká výstup asi 130 výškových metrů na hřeben ostrova. Vystoupáme kolem terasových políček do vesnice. Cestou uvidíme do dálky jedinečnou krajinu kolem jezera, rákosové ostrovy na jezeře… Oběd si dáme v místní komunitě. Večer se vrátíme do Puna


Stravování: snídaně - oběd


7. den Cusco

Po snídani vyrazíme směrem do města Cusco, které je startovacím místem pro návštěvu Machu Picchu. Podle rčení “i cesta je cíl” pojedeme dnes fantastickou krajinou podél andských vrcholků přes náhorní planinu altiplano. Okolo nás se budou tyčit vrcholky And a my vystoupáme až do průsmyku La Raya v nadmořské výšce 4.312 m n.m. Nejen auto bude postrádat kyslík… Po cca 100 km z Puna navštívíme město Pucara, které je proslavené výrobou keramického zboží, zvláště pak sošek “malých býků”. 

Cestou si ještě stihneme dát oběd v místní restauraci a navštívíme archeologické naleziště Racchi a Andahualillas s barokním kostelem známým jako “Sixtinská kaple Ameriky”. V podvečer dorazíme do Cusca, kde se ubytujeme.


Stravování: snídaně - oběd


8. den Tržiště, solné doly, Aguas Calientes

Dnešní den prožijeme na trhu mezi místními obyvateli V Chincheru nebo Pisacu. Není to turistická atrakce, ale skutečný obchod, kde my jsme pouhými diváky, nikoliv zákazníky. Tradiční barevné oblečení místních dodává celému tržišti fotogeničnost. Jsme asi 30 km od Cusca ve výšce přes 3.700 m n.m., odkud se nám otevírají nádherné výhledy do Posvátného údolí. 

Navštívíme solné doly Marasu. Tradice získávání soli odsolováním vody je starší než incká říše. Najdeme zde přes 3.000 solných jezer vyhloubených do úbočí hory. Je neuvěřitelné, co místní stavitelé dokázali postavit. Po poledni si dáme oběd v místní restauraci. 

Odpoledne začneme v jednom z dosud obývaných inckých měst - Ollantaytambu. Před příchodem Evropanů bylo Ollantaytambo jedním z administrativních center. Zůstalo nedokončené a uvidíme tak i obrovské 4 m vysoké monolity, které sloužily jako stavební materiál. Odpoledne pak dojedeme na nádraží, odkud odjedeme vlakem do Aguas Calientes - městečka ležícího pod Machu Picchu.


Stravování: snídaně - oběd - večeře


9. den Machu Picchu

Minibusem se necháme brzy ráno vyvézt prudkými serpentýnami k Machu Picchu. Toto “ztracené město Inků” bylo objeveno až v roce 1911. Patří k nejslavnějším památkám na světě. Budeme stát v úžasu nad dokonalou architekturou a stavebním umem Inků. Stejně tak tajemná je jeho historie, proč bylo opuštěno a i jak se jmenovalo. Název Machu Picchu je odvozený od sousední hory. Stejně tak je tajemné funkce Citadely, o které se jen dohadujeme. Město leží v nadmořské výšce 2.400 m n.m. a rozprostírá se na dvou kopcích oddělených sedlem. Strávíme zde celý den. Odpoledne sjedeme dolů a vrátíme se vlakem do Cusca.


Stravování: snídaně


10. den Cusco

Dnes si prohlédneme Cusco. Dozvíme se víc o historii Inků a budeme obdivovat i místní architekturu. Navštívíme klíčové památky - Chrám boha Slunce, katedrálu, palác Wiracocha a navštívíme okolní ruiny - Kenko s půlkruhovým amfiteátrem, Tambomachay a Sacsayhuaman… Prohlídku zakončíme na trhu San Pedro… Večer nás čeká poslední večer, kdy zajdeme na večeři a budeme se loučit za zvuku hudby a folklorního představení.


Stravování: snídaně - večeře


11. den Odlet

Po snídani odjedeme na letiště. Odlet přes Limu domů. 


12. den Přílet do Prahy

Zážitky, na které se můžete těšit

 • Historická Lima - seznámení se s Peru
 • Arequipa - krása přírody i koloniální architektury
 • Kaňon Colca
 • Jezero Titicaca - rákosové ostrovy, plavba lodí
 • Cusco
 • Solné doly, tržiště a místní lidé
 • Aguas Calientes
 • Machu Picchu

Přehled programu

1. den Odlet 
2. den Lima - prohlídka města
3. den Arequipa - koloniální krása i nádherná příroda
4. den Hory a sopky okolo kaňonu Colca
5. den Cruz de Condor - uvidíme kondory? Kaňon Colca
6. den Jezero Titicaca - rákosové ostrovy Uros
7. den Cusco
8. den Solné doly, tržiště, Aguas Calientes
9. den Machu Picchu
10. den Cusco - historie města
11. den Odlet
12. den Přílet do Prahy

kompletní program
Cena zahrnuje

 • Letenku Praha - Lima - Praha v ekonomické třídě
 • Domácí přelety po Peru Lima - Arequipa // Cusco - Lima
 • Anglicky hovořícího místního průvodce
 • Ubytování ve dvoulůžkových hotelech se snídaní (příplatek za jednolůžkový pokoj na vyžádání)
 • Stravování dle programu
 • Veškeré vstupy do památek v programu
 • Zajímavý výlety v ceně, např:
 •  - Výlet po jezeru Titicaca
 •  - panoramatickou cestu vlakem Ollantaytambo - Machu Picchu - Poroy
 • Veškeré transfery klimatizovaným mikrobusem nebo autobusem
 • Asistenci portýrů se zavazadly v hotelech
 • Zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • Nápoje a stravování mimo program
 • Spropitné a osobní výdaje
 • Cestovní pojištění a připojištění
 • Další výdaje nezahrnuté výše

Peru

Peru je jedna z nejkrásnějších a nejzajímavějších zemí na světě, která stojí na návštěvu. K Peru patří nejslavnější přírodní a historické památky světa - od Limy přes jezero Titicaca, kaňon Colca až k slavnému Machu Picchu. V Peru se skvěle jí a fotogenické barevné oblečení místních obyvatel zanechá krásnou vzpomínku i dlouho po návratu domů.

od 83 500