Uganda - Poznávací zájezd - To nejlepší od jezer po gorily - Cesty za zážitky

Uganda - Poznávací zájezd - To nejlepší od jezer po gorily

Uganda je opravdová Afrika, je to perla afrického safari, zajímavých kultur a tradičního způsobu života, je to země dosud nepříliš poznamenaná turistikou. Během 8 dnů v Ugandě poznáte srdce téhle úžasné země položené u břehů...

n/a 0°C

Powered by WeatherAPI.com

DOVOLENÁ ŠITÁ NA MÍRU

S NÁMI JSTE VIP

24/7

ČEŠTÍ PRŮVODCI

OSOBNÍ KONZULTANTI

POBOČKA V PRAZE

PORADÍME VÁM, DESTINACE ZNÁME

Uganda - Poznávací zájezd - To nejlepší od jezer po gorily

Uganda

Uganda je opravdová Afrika, je to perla afrického safari, zajímavých kultur a tradičního způsobu života, je to země dosud nepříliš poznamenaná turistikou. Během 8 dnů v Ugandě poznáte srdce téhle úžasné země položené u břehů Viktoriina jezera. Zažijete trek za gorilami v NP Bwindi, setkáte se se šimpanzi, budete stopovat stromové lvy v NP Queen Elizabeth, poplavíte se po kanálu Kazinga, spojujícího Edvardovo jezero (Lake Edward) a jezero krále Jiřího (Lake George), který je rájem hrochů.

 

Na cestě bydlíte v luxusních kempech a lodžích uvnitř národních parků a místo trmácení hodiny a hodiny po rozbitých cestách budete přelétat malým letadlem. Pohled ze vzduchu vám ukáže nádheru téhle africké země.


| NP Bwindi | Gorily | NP Queen Elizabeth | Stromoví lvi | Kazinga | Šimpanzi | Safari | Entebbe | 



Zájezd na míru

Zajišťujeme individuální i skupinové zájezdy na míru s VIP přístupem ke všem klientům.

Poptat +420 739 481 111
Recenze
Lukáš L.

Dobrý den, chtěl bych vám moc poděkovat za váš servis a za dovolenou celkem. Privat Safari v Masai Mara i Amboseli - Oba průvodci byli velice milí a dokázali nám ukázat někdy i z 1-2 metrů kompletní nabídku všech zvířat obou parků, 1-2 měsíční mláďata slonů a lvů ze 2 metrů byla neuvěřitelná. bytování v Sarova Mara - I díky ubytování v klubových pokojích byl zážitek povznesen na úroveň, že jsme měli chvilkama pocit přenosu v čase do koloniálních dob staré Anglie (děkujeme za tento upgrade). Máme za sebou skutečně mnoho cest do zahraničí, takže máme s čím srovnávat. Ještě jednou vám děkuji za úžasný zážitek. Určitě jsme s vámi neletěli naposledy.

InformaceProgramDestinace

Program

1. den Odlet z Prahy

Brzy ráno odletíte z Prahy do Ugandy. Ve večerních hodinách přistanete a po pasových formalitách se setkáte s řidičem, který vás odveze do hotelu k odpočinku

 

Strava: -

Ubytování: Hotel No 5

  

2. den NP Bwindi

Po snídani vás vyzvedne řidič a zamíříte na domácí letiště, odkud poletíte do NP Bwindi. Po startu uvidíte největší africké jezero. Viktoriino jezero má rozlohu 30.000 km2 a jen z výšky jeho nekonečnou rozlohu (téměř polovina rozlohy ČR) pochopíte. Po přistání následuje transfer do luxusní lodge položené uvnitř národního parku Bwindi, který je domovem horkých goril.

 

Ubytujete se v Buhoma Lodge, která má jedinečnou polohu uvnitř parku. Jste obklopeni tropickou džunglí a kopci tyčícími se okolo vás. Občas se stane, že gorily zamíří přímo do lodže a vy se stanete součástí jejich života. Buhoma Lodge je proslavená také svojí kvalitní kuchyní a výběrem vín. V ceně ubytování je plná penze včetně vybraných nápojů a jako bonus i 1 masáž ve spa.

 

Strava: plná penze (včetně vybraných nápojů)

Ubytování: Buhoma Lodge

  

3. - 4. den NP Bwindi - nejen za gorilami

Tyto dva dny budeme věnovat gorilám a okolní tropické přírodě. Je škoda v NP Bwindi strávit málo času s mít jen jeden den na trek za gorilami. My za gorilami vyrazíme třetí nebo čtvrtý den, podle toho, jak získáme povolení na trek za gorilami. Samozřejmě si můžete koupit 2 permity a vyrazit oba dva dny. Návštěva goril je tak emotivní zážitek, že to určitě stojí za zvážení. Každý den je jiný, každý den můžete vyrazit za jinou skupinou goril a porovnat tak jejich chování. I bez goril se ale určitě nudit nebudete, naopak budete mít čas podrobněji a důkladněji vnímat okolní krajinu, její zvyky a vůně…

 

Během volného dne máte možnost si vybrat z mnoha dalších aktivit nebo relaxovat v lodgži a vstřebávat atmosféru okolní džungle od baru. Z nabízených aktivit vám rádi doporučíme: procházka okolní džunglí s průvodcem, pozorování ptáků s místním průvodcem, návštěva místní vesnice a komunitního projektu, návštěva Pygmejů a seznámení se s jejich osobitou kulturou

 

5. den NP Queen Elizabeth - sekce Ishasha

Po snídani se vydáte na cestu do NP Queen Elizabeth - do jižní části parku Ishasha. Cesta je na zhruba 2 - 3 hodiny jízdy, během které budete obdivovat okolní přírodu, hory a neprostupnou zelenou džungli. Občas na vás vykoukne nějaká vesnice a všudypřítomná oranžová udusaná hlína. Cestou navštívíte komunitní centrum a dozvíte se něco o místních lidech a nesnadném, ale vlastně bez-stresovém životě na ugandském venkově. Odpoledne dorazíte do lodže, kde se ubytujete.

 

Strava: plná penze (včetně vybraných nápojů)

Ubytování: Ishasha Wilderness Camp 

 

6. den Safari v NP Queen Elizabeth - uvidíte stromové lvy?

Dnešek je jen o safari. NP Queen Elizabeth je menší rozlohou (764 km2), ale o to větší zážitky. Hlavním tahákem jsou stromoví lvi – jedinečný kmen lva, který se dokázal adaptovat na místní faunu a tráví čas odpočinku v korunách stromů.  Ale nejsou to lvi, které tu budete pozorovat. Safari v NP Queen Elizabeth nabídne mnoho dalších zážitků. Během dne si dáte piknik uprostřed přírody, abyste se zaposlouchali do zvuků buše, které v autě nevnímáte. Po celodenním safari si užijete drink při západu slunce a večerní posezení v lodži.

 

Strava: plná penze (včetně vybraných nápojů)

Ubytování: Ishasha Wilderness Camp 

 

7. den Afrika v vody – kanál Kazinga

Dopoledne se rozloučíte s jižní částí NP Queen Elizabeth. Budete zažívat další den na safari. Zážitky budou, kromě safari v autě, okořeněné plavbou na lodi. Nalodíte se na člun, který vám panoramatickou plavbou po kanálu Kazinga ukáže krásy okolní krajiny. Kazinga Channel propojuje Edwardovo a Jiřího jezero. Výhledy na africkou buš a hory okolo doprovázejí všudypřítomní hroši a neviditelní krokodýli. Safari na vodě vám ukáže jinou tvář safari. Odpoledne dorazíte do Mwenya lodže, kde se ubytujete. Lodge se nachází na břehu kanálu Kazinga a z terasy nebo od baru se vám otevírájí krásné pohledy na vodní hladinu.

 

Strava: plná penze (včetně vybraných nápojů)

Ubytování: Mwenya Lodge

 

8. den Trek za šimpanzi

Po snídani vyrážíte na další safari a přesouváte se na sever do části parky Kyambura. Je to místo, kde žijí v korunách stromů šimpanzi. Během pěšího safari se je budete pokoušet najít a vstoupit do jejich tajuplného světa. Na rozdíl od goril jsou šimpanzi divočejší a nepřátelštější, tak i safari bude mít nádech dobrodružství.

Safari se šimpanzi bude zakončením vaší cesty po Ugandě. Odpoledne se přesunete na nedaleké letiště a odletíte do Entebbe. Zde přestoupíte na mezinárodní linku a večer odletíte domů.

 

9. den Návrat do Prahy

Zážitky, na které se můžete těšit

 • Letecké přelety po Ugandě místo mnohahodinových přejezdů
 • Luxusní ubytování uvnitř národních parků
 • Trek za gorilami v NP Bwindi v ceně (vč. permitu 700 USD)
 • Plavba po kanálu Kazinga - safari z vody
 • Trek za šimpanzi (vč. permitu 50 USD)
 • Safari v autě 4x4 v národních parcích – stromoví lvi v NP Queen Elizabeth
 • Pikniky v přírodě

Přehled programu

1. den Odlet z Prahy a přílet do Ugandy

2. den Přelet do NP Bwindi, ubytování uvnitř národního parku

3. - 4. den NP Bwindi - trek za gorilami, výlety do okolí...

5. den Poznejte život v Ugandě, NP Queen Elizabeth - sekce Ishasha

6. den Safari v NP Queen Elizabeth - stromoví lvi

7. den Uganda z vody - plavba po kanálu Kazinga, safari

8. den Trek za šimpanzi, odpolední přelet do Entebbe, odlet

9. den Přílet do Prahy


kompletní program
Cena zahrnuje

 • Letenku Praha – Entebbe – Praha
 • Domácí přelety Entebbe – NP Bwindi a Kyahura – Entebbe (v hodnotě cca 500 USD)
 • 7x ubytování v luxusních lodžích s plnou penzí (kromě večeře první den po příletu)
 • Nápoje dle nabídky lodží (nealko, pivo, víno)
 • Veškerou dopravu po Ugandě safari vozem 4x4
 • Služby místního anglicky hovořícíhu průvodce/rangera
 • Vstupy do všech národních parků zahrnutých v programu
 • Permit na trek za gorilami (700 USD) a šimpanzi (50 USD)
 • Pojištění CK proti úpadku
 • Zákonný odvod do garančního fondu
 • Zdravotní pojištění


Cena nezahrnuje

 • Vízum do Ugandy (elektronické)
 • Připojištění na storno, zavazadla apod.
 • Osobní výdaje
 • Spropitné (obvyklé je cca 10 USD za osobu a den)
 • Fakultativní výlety (např. další trek za gorilami, výlet k Pygmejům apod.)

Obecné podmínky

Zájezd je z naší kolekce "Classic journeys"


Co můžete očekávat?

Na tomto zájezdu vám chceme ukázat autentickou africkou přírodu bez kompromisů v pohodlí a službách. Spát budeme na kouzelných místech v pečlivě vybraných luxusních lodžích, které mají styl a charakter. Ubytování se tak stane součástí vašeho zážitku, ne jen místem na přespání. Skupinka bude mít max. 6 klientů tak, abychom vám mohli ukázat to nejkrásnější po trase v komorní skupince. Naším cílem je mít možnost v takto malé skupince sedět společně kolem ohně, mít možnost mluvit s naším průvodcem jinak než přes mikrofon v minibusu. Malá skupinka se také dokáže snadno domluvit na úpravách v programu - dřívější vstávání kvůli safari, posunout oběd, když jste právě narazili na skupinu lvů, vyrazit na trek atd.

Uganda

Uganda, označovaná také jako „Perla Afriky“, je východoafrická země, která leží na rovníku. Tento vnitrozemský stát ohraničuje na východě Keňa, na jihu Tanzanie, na jihozápadě Rwanda, na západě Demokratická republika Kongo a na severu Súdán. 



Co vidět a navštívit

Národní parky Bwindi a Mgahinga– Uganda, Rwanda a Demokratické Kongo jsou již jediná místa, kde můžete spatřit horské gorily, jelikož v zoo se chovat nedají. Jejich populace ubývá a právě polovina žije v Ugandských národních parcích.

Plavba po kanálu Kazinga – Pravé safari můžete zažít i z paluby lodě. Výhled na povalující se hrochy nebo číhající krokodýly na svou kořist, slony nebo africké prasata a mnoho dalších. Kanál spojuje Edwardovo jezero s jezerem George.

Království Muganda – Jedná se o nejrozvinutější kmen a jejich král má ve společnosti stále velkou autoritu, ač v prezidentském státě nemá žádnou pravomoci. Pozůstatky království a jejich posvátná místa naleznete v Kampale a jejím okolí.


Vstupní formality

Pro vstup do země je potřeba mít doklad o ukončeném očkování proti Covid – 19 nebo potvrzení o negativním RT-PCR testu, který nesmí být starší více než 72 hodin a je nutné mít platný pas 6 měsíců po vstupu do země. Je také nezbytně nutné mít zajištěné vízum.

Očkování a lékař

Je nutné se očkovat proti žluté zimnici a silně doporučenými očkováními jsou proti břišnímu tyfu a také žloutence typu A i B. V Kampale je lepší využít soukromé kliniky a nemocnice, v ostatních městech jako jsou Masaka nebo Jinja, jsou pouze státní nemocnice, jejichž standard je sice nižší, ale potřebné ošetření a léky u nich obdržíte.

Jazyk

Oficiálním jazykem Ugandy je Angličtina a Svahilšina.

Náboženství

Uganda má velmi rozmanité náboženství, avšak nejrozšířenější je křesťanství a hned za ním je islám.

Měna

V zemi se platí Ugandským šilinkem, ale na spoustě míst přijímají i americké dolary. Bankovními kartami přijímá velmi málo obchodníků a karty Mastercard zde nejsou přijímány vůbec. Proto doporučujeme směnit hotovost. Při směně nebo při vracení u obchodníků si dejte pozor na potrhané a slepované bankovky, ty Vám totiž znovu nemusí vzít.

Důležitá telefonní čísla

Telefonní číslo pro nouzové případy (policie, ambulance, hasiči) je 999

Mezinárodní předvolba je+256

Velvyslanectví Nairobi - Tende Drive 745, Lavington, 00100 Nairobi, Telefon: +254 774 420 460, +254 774 240 860

Let z Evropy

Z Prahy se létá s dvěma přestupy, jeden v evropě a druhý často v Tanzánii a cesta trvá okolo 17ti hodin, stejně tak i z jiných evropských zemí.

Časový posun

V Ugandě je o +2 hodiny více.

Počasí

Od prosince do února je zde nejtepleji a teploty se pohybují okolo 29 °C. V hlavním městě Kampala se teploty celoročně pohybují okolo 21 °C a v noci klesají na 16°C. Pro severní území je charakteristické období dešťů od dubna do listopadu, zatímco na jihu je to typické pro duben, květen, říjen a listopad. Ugandu můžete navštěvovat celoročně, ale pokud si naplánujete svou cestu na květen, pravděpodobně se Vás poštěstí zahlédnout gorilí mláďata.

Nápoje a strava

Ugandská kuchyně je založená na afrických receptech a základnímu surovinami je ovoce, zelenina, sladké brambory a různé druhy masa (kuřecí, rybí, kozí, jehněčí), fazole a rýže.

Vodu z vodovodu je nutno převařovat nebo nahrazovat vodou balenou. Při konzumaci nápojů v restauracích se doporučuje vyvarovat se konzumace ledu.

Pokud se rozhodnete jít do restaurace počítejte s omezeným výběrem jídel a obchody doporučujeme navštěvovat s indickým původem, mají ve většině případů nejširší nabídku.

Nákupy

Spropitné se zde dává jenom v případě, že jste se službami byli opravdu nadmíru spokojeni. Místní spropitné neberou jako samozřejmost a pokud byste je ohodnotili více než oni pro Vás odvedli, mohli by to vzít jako urážku jejich života. Proto se zde doporučuje dávat spropitné opravdu s rozmyslem.

Elektrické napětí

Napětí v síti je 230 V, frekvence 50 H. Je ale potřeba si přibalit na cesty do Ugandy minimálně jeden adaptér typu G podle britské normy. Doporučujeme ho zakoupit v ČR, v Ugandě je sice můžete také zakoupit a mnohokrát levnější, ale na úkor kvality se to rozhodně nedoporučuje.