Nejkrásnější vánoční evropská města - Zajímavosti - Cesty za zážitky

Nejkrásnější vánoční evropská města

Vánoce už už jsou téměř za rohem. Pojďte tedy s námi objevit nekrásnější vánoční města a nasát tu správnou vánoční atmosféru.

DOVOLENÁ ŠITÁ NA MÍRU

S NÁMI JSTE VIP

24/7

ČEŠTÍ PRŮVODCI

OSOBNÍ KONZULTANTI

POBOČKA V PRAZE

PORADÍME VÁM, DESTINACE ZNÁME

Nejkrásnější vánoční evropská města

Vánoce už už jsou téměř za rohem. Pojďte tedy s námi objevit nekrásnější vánoční města a nasát tu správnou vánoční atmosféru.

Chcete navštívit tato místa? Kontaktujte nás a my Vám připravíme nabídku přesně podle Vašich představ.


foto níže ve fotogalerii :-)


1. Vídeň (Rakousko)


Jedním z vůbec nejkrásnějších měst v období Vánoc je rakouské hlavní město Vídeň. Slibuje kombinaci elegance a té sprvné vánoční atmosféry. Ty nejznámější trhy nalezente na tzv Radničním náměstí, kde si můžete i zabruslit nebo u zámku Schönbrunn či zámkem Belvedere.


Celé centrum Vídně a nákupní bulváry jsou vyzdobeny slavnostním osvětlením a přinášejí do města slavnostní náladu.


2. Londýn (Velká Británie)


Londýn se každý rok na Vánoce celý rozzáří. Nic necharakterizuje sváteční Londýn více než vánoční světelná výzdoba a velké množství klužišť. Až se opět bude moci cestovat bez omezení, určitě Vám doporučujeme vánoční Londýn navštívít.


Mezi prvními se většinou do světýlek a vánoční atmosféry zahalí hlavní nákupní ulice v Londýně - Oxford street. Nákupy v této ulici si nechte na dobu až se trochu setmí a budete si moci vychutnat i osvětlené výlohy obchodů. 


Každoročně se v londýnském parku Hyde Park koná festival Winter Wonderland. Ten byl ale letos vzhledem ke koronaviru zrušen. Součástí tohoto festivalu je každoročně velké kluziště, kolotoče, ruské kolo a nejrůznější show. Organizátoři doufají, že tato skvělá akce se vráti zase v roce 2021 a my s nimi :-)


Osvětlen je každoročně i Trafalgar Square, kde se téměř každý rok již od roku 1947 objeví velký strom, který Londýnu daruje Oslo (hl. m. Norska) jako poděkování za pomoc norskému během 2. světové války.


Vánoční Londýn rozhodně stojí za navštívení, nudit se zde rozhodně nebudete a toto krásné město na vás dýchne tu správnou vánoční atmosféru.


3. Štrasburk (Francie)


Jedny z nejstarších adventních trhů se každoročně konají ve francouzském Štrasburku. Toto město jednou musíte navštívit během období Vánoc. Vypadá to tu jako z pohádky a někteří ho označují za hlavní město Vánoc. Letos se zde ale žádné trhy nekonají, podobně jako v jiných evropských městech.


I ve Štrasburku si za normálních podmínek k cestování můžete zabruslit během adventu. Kluziště každý rok vyroste například na  náměstí Place du Château v těsné blízkosti katedrály Notre-Dame. Bruslí zde budete za doprovodu vánočních koled.


Nejen v katedrále Notre-Dame, ale i další kostech ve Štrasburku se konajívánoční koncerty. Jejich atmosféra je nezapomenutelná. Nikde jinde ve Francii si neužijete vánoční atmosféru, tak jako právě ve Štrasburku.


4. Mnichov (Německo)


Tradiční vánoční trhy se konají i v Mnichově. Každoročně se náměstí Marienplatz rozzáří a vykouzlí vánoční atmosféru. Z balkónu mnichovské radnice se každ den kolem půl šesté večer rozezní vánoční koledy. Tradicí také bývá běh nebo spíše pochod čertů tzv krampusů. Mnichov je město s bohatou historií a právě na Vánoce se toto město celé rozzáří. Na náměstí také každoročně stojí téměř 30m vysoký vánoční strom.


5. Krakov (Polsko)


V našem výčtu nejkrásnějších vánoční měst nesmí chybět vánoční Krakov. Adventní trhy v Krakově patří k jedním z nejnavštěvovanějším v Evropě. Největší trhy naleznete na hlavním náměstí Rynek Główny. Zde se každý rok vytvoří adventní městečko plné dřevěných stánků a vánočních dekorací. V chladném počasí vás zahřeje svařené víno nebo čaj s třešňovou vodkou. Ochutnat můžete i místní speciality, jako jsou boršč, grilovaná žebra nebo uzený sýr s brusinkami. Vánoční atmosféru vykouzlí polské vánoční koledy a ukázky lidových tanců. Každou hodinu z věže Mariánského chrámu zatroubí krakovský hejnal (melodie hraná trubačem každou celou hodinu do všech čtyř světových stran, dříve doprovázela Poláky v důležitých historických událostech: například za svítání 18. května 1944 byl zahrán v italském klášteře Monte Cassino, který dobyli právě Poláci.)


Objevte s námi a i další města. Již brzy pokračování našho seriálu :-)